"Gotham"Dzisiaj do sprzedaży trafiło polskie wydanie DVD z pierwszym sezonem serialu “Gotham”.

Pierwszy sezon serialu nominowanego do dwóch nagród Emmy®.

Rozgrywająca się w uniwersum Batmana opowieść
o dzieciństwie Bruce’a Wayne’a, młodości Jamesa Gordona
oraz narodzinach najgroźniejszych przeciwników Mrocznego Rycerza.


NARODZINY ARCYZŁOCZYŃCÓW

Dzięki sukcesom jakie odniosły w kinach superprodukcje o Batmanie w reżyserii Christophera Nolana, liczący sobie już ponad 70 lat Mroczny Rycerz przeżywa dziś szczyt swojej popularności. Serial „Gotham” opowiadający o jego młodości i pierwszym spotkaniu z przyszłym komisarzem Jamesem Gordonem jest jednym z owoców tego sukcesu. Pierwszy sezon nominowanej do dwóch nagród Emmy® produkcji zadebiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 20. listopada!

Kiedy niedoświadczony policjant James Gordon (Ben McKenzie) i jego partner Harvey Bullock (Donal Logue) rozpoczynali kolejny dzień swojej służby nie przypuszczali, że kilka godzin później staną się uczestnikami wydarzeń, które zmienią historię Gotham. Kiedy z rąk tajemniczego zabójcy giną Thomas (Grayson McCouch) i Martha Wayne’owie (Brette Taylor) do śledztwa w tej sprawie zostają przydzieleni Gordon i Bullock. James spotyka się z nastoletnim synem Wayne’ów – Brucem (David Mazouz), któremu przyrzeka, że znajdzie mordercę jego rodziców.

Śledztwo prowadzi policjantów do Carmine’a Falcone’a (John Doman) szefa najpotężniejszej rodziny mafijnej w Gotham, który rozkazuje Gordonowi zabicie niejakiego Oswalda Cobblepota (Robin Lord Taylor) – gangstera, który zdecydował się na współpracę z parą policjantów: Renee Montoyą (Victoria Cartagena) i Crispusem Allenem (Andrew Stewart-Jones). Gordon dopada Cobblepota, ale pozwala mu uciec fingując jego śmierć. Wina za zabójstwo Wayne’ów spada na Cobblepota, a Gordon i Bullock zostają lokalnymi bohaterami. Jednak James wie, że prawdziwym mordercą jest ktoś inny, o czym informuje Alfreda Pennywortha (Sean Pertwee) – lokaja rodziny Wayne’ów opiekującego się osieroconym Brucem.

Gotham

Tymczasem na ulicach Gotham jest ktoś, kto być może zna odpowiedź na pytanie, kto zabił jego rodziców. Nastoletnia sierota Selina Kyle (Camren Bicondova) była tej feralnej nocy w zaułku, w którym zamordowano jednych z najbardziej wpływowych obywateli miasta. Czy policji uda się do niej dotrzeć zanim o jej istnieniu dowie się morderca?

GothamGalapagos Films przedstawia wydanie DVD pierwszego sezonu serialu „Gotham” opowiadającego o młodości najważniejszych bohaterów komiksów DC Comics o przygodach Batmana. Twórcą nominowanej do dwóch nagród Emmy produkcji jest Bruno Heller, autor telewizyjnych przebojów „Rzym” i „Mentalista”. W rolach Jamesa Gordona i Bruce’a Wayne’a wystąpili Ben McKenzie (serial „Życie na fali”) i David Mazouz (serial „Touch”). Obok nich w „Gotham” zagrali również: Donal Logue jako Harvey Bullock (serial „Wikingowie”), Sean Pertwee jako Alfred Pennyworth („Doomsday”), Robin Lord Taylor jako Oswald Cobblepot (serial „The Walking Dead”), Camren Bicondova jako Selina Kyle („Battlefield America”), Cory Michael Smith jako Edward Nygma (serial „Olive Kitterdige”), Jada Pinkett Smith jako Fish Mooney („Matrix. Rewolucje”) oraz John Doman jako Carmine Falcone (serial „Prawdziwa historia rodu Borgiów”).

„Gotham” to opowieść o uczciwym człowieku. Ostatnim uczciwym człowieku w mieście, w którym każdy ma coś na sumieniu. James Gordon powraca do Gotham, które opuścił jako dziecko, po dwudziestu latach nieobecności. Wydaje mu się, że wciąż zna Gotham, jednak to miasto i jego mieszkańcy wielokrotnie wystawią na próbę jego uczciwość. Nie jest antybohaterem. Jest prawdziwym bohaterem zmuszanym od czasu do czasu do pójścia na kompromis – mówi o serialu Ben McKenzie wcielający się w postać Jamesa Gordona.

W tym serialu nic nie jest oczywiste. To nie jest opowieść o Batmanie jakie znamy z lat 50. i 60., gdzie bohaterowie byli albo dobrzy albo źli. Tutaj wszyscy żyją i działają w szarej strefie. Wciąż balansują na granicy, którą bardzo łatwo przekroczyć – dodaje twórca serialu Bruno Heller.

„Gotham” to opowieść nie tylko o Jamesie Gordonie, ale również o dzieciństwie Bruce’a Wayne’a, który wiele lat później jako Batman wypowiedział wojnę przestępczości w mieście. – W chwili kiedy zginęli jego rodzice Bruce zmienił się nieodwracalnie. Z rozpieszczonego jedynaka stał się mrocznym i zdeterminowanym nastolatkiem z ogromną wolą walki. 10-15 lat ten nastolatek stanie się Batmanem – mówi wcielający się w postać Bruce’a Wayne’a David Mazouz.

Pierwsze informacje o serialu „Gotham” pojawiły się na początku 2014 roku. Jednak telewizja FOX zapowiedziała realizację pierwszego sezonu produkcji dopiero we wrześniu tego samego roku. Prace na planie serialu rozpoczęły się w marcu 2015 roku, a zdjęcia w całości zostały zrealizowane w Nowym Jorku.

Gotham - logo

Jako pierwsi serial zobaczyli widzowie w Australii, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, gdzie premierowe odcinki pierwszego sezonu „Gotham” zgromadziły przed telewizorami kolejno 1,24 mln widzów, 3,38 mln widzów oraz 3,20 mln widzów.

Produkcja została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków. David Hinckley na łamach dziennika „New York Daily Movies” pisał, że serial ogląda się tak dobrze jak film kinowy, a Matt Brennan w „Indiewire” nazwał dzieło Bruno Hellera idealną odtrutką na wymęczone superprodukcje superbohaterskie.

Entuzjastyczne przyjęcie przez fanów jak również ciepłe opinie krytyków spowodowały, że szefowie telewizji FOX podjęli decyzję o realizacji następnego sezonu „Gotham”. Pierwszy odcinek drugiej serii telewizyjnego cyklu swoją światową premierę miał 21. września 2015 roku.

WYDANIE DVD

Pierwszy sezon serialu „Gotham” na DVD zadebiutuje już 20. listopada. W 6-płytowym wydaniu nie zabraknie także wyjątkowych dodatków specjalnych, m.in.:

  • Powstanie Gotham
  • Gotham: kreowanie fikcyjnego świata
  • Gra Cobblepota
  • Gotham: wskrzeszenie legendy DC Comics na Comic-Con 2014 – Flash,
  • Constantine i Arrow – przedstawienie Nowych Postaci
  • Profile bohaterów
  • Gagi
  • Sceny niewykorzystane

Źródło: Galapagos Films

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już w kinach!

już za:

dni
3
9
7
godzin
1
0
minut
2
4
sekund
1
3

Sonda

Które wydanie fizyczne "The Batman" zamierzasz kupić?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Komiksowe Top 5
Galeria
rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292