Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

"Gotham Central, tom 3: W obłąkanym rytmie"Dzisiaj, nakładem wydawnictwa Egmont, do sprzedaży trafiły nowe komiksy z bohaterami DC Comics, “Gotham Central, tom 3: W obłąkanym rytmie” (228 stron, 69,99 zł), “Catwoman, tom 2: Nie ma lekko” (396 stron, 119,99 zł), “Liga Sprawiedliwości, tom 7: Wojna Darkseida, część 1” (168 stron, 75,00 zł) i “Suicide Squad – Oddział Samobójców, tom 2: Zderzenie ze ścianą” (216 stron, 89,99 zł).

“Gotham Central, tom 3: W obłąkanym rytmie”
Trzeci tom serii kryminalnej rozgrywającej się w Gotham, mieście Batmana. Cykl ten został uhonorowany najważniejszymi wyróżnieniami amerykańskiego rynku komiksowego – Nagrodami Eisnera i Harveya. W Gotham City szaleje brutalna wojna gangów. Po pewnym tragicznym błędzie policjanci dochodzą do wniosku, że nie mogą już ufać Batmanowi, a zatem komisarz podejmuje brzemienną w skutki decyzję – Mroczny Rycerz jest teraz poszukiwany, a słynny batsygnał zostaje zdjęty z dachu centrali. Nastąpiło to w najgorszym momencie, bo Wydział Poważnych Przestępstw musi się zmierzyć z superłotrem, z którym nigdy dotąd nie miał do czynienia, a na szali leży życie dobrego policjanta. Gdy wojna gangów daje się we znaki detektywom Renee Montoyi i Crispusowi Allenowi, funkcjonariusze podejmują działania, które na zawsze odmienią ich losy. Aby Gotham było bezpieczne bez pomocy Batmana, Allen i Montoya muszą sobie narobić potężnych wrogów… i zmierzyć się ze swoimi mrocznymi sekretami. Trzeci tom cyklu GOTHAM CENTRAL stworzyli wybitni scenarzyści Greg Rucka (Batman, Zamieć, Za Królową i Ojczyznę, liczne powieści kryminalne) i Ed Brubaker (The Fall, Catwoman, The Authority) oraz rysownicy Michael Lark (Sandman, Superman, Batman) i Stefano Gaudiano (Żywe Trupy, Daredevil).


Tytuł komiksu: W obłąkanym rytmie
Numer tomu: 3
Scenariusz: Ed Brubaker, Greg Rucka
Rysunki: Michael Lark i inni
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 228
Format: 167 x 255
Sugerowana cena detaliczna: 69,99 zł
Data ukazania się: luty 2017

"Catwoman, tom 2: Nie ma lekko"“Catwoman, tom 2: Nie ma lekko”
Drugi tom przygód Catwoman – pięknej i niezwykle sprytnej złodziejki z Gotham. Osią albumu jest jedna długa opowieść, którą uzupełnia kilka krótszych. A we wszystkich poznajemy Kobietę Kota w zupełnie innej roli, niż byliśmy do tej pory przyzwyczajeni w historiach o Batmanie. Zanim Selina Kyle została Catwoman, spędziła wiele trudnych lat na East Endzie, najgorszej dzielnicy Gotham City. Niedawno powróciła na stare śmieci, chcąc się poświęcić działalności charytatywnej. Inwestuje miliony skradzionych dolarów w działania prospołeczne w zapomnianej przez świat dzielnicy. Okazuje się jednak, że East End potrzebuje czegoś więcej – prawdziwej obrończyni. Najlepiej takiej, która się tam wychowała i zna ten mały, straszny świat. Komuś jednak zależy na tym, by na East Endzie nic się nie zmieniło. Szaleniec pragnący dokonać na Catwoman osobistej zemsty, chce zniszczyć wszystko, co Selina osiągnęła. Gdy wprowadzi swój okrutny plan w życie, dzielna bohaterka będzie mogła jedynie patrzeć, jak jej ciężka praca znika w płomieniach… Autorem scenariusza jest Ed Brubaker (Kapitan Ameryka, Daredevil, Criminal), kilkakrotny zdobywca Nagrody Eisnera, a twórcą rysunków – wielokrotnie nagradzany (Nagrody Eisnera, Harveya, Shustera) grafik Cameron Stewart (Batman i Robin, The Other Side).

Tytuł komiksu: Nie ma lekko
Numer tomu: 2
Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Cameron Stewart
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Liczba stron: 396
Format: 180 x 275
Sugerowana cena detaliczna: 119,99 zł
Data ukazania się: luty 2017

"Liga Sprawiedliwości, tom 7: Wojna Darkseida, część 1"“Liga Sprawiedliwości, tom 7: Wojna Darkseida, część 1”
Siódmy tom serii o grupie superbohaterów, która została utworzona, aby chronić ludzkość przed zagrożeniami z kosmosu. Liga Sprawiedliwości (JL) powstała przed laty, by ochronić Ziemię przed najazdem Darkseida i jego armii parademonów. Teraz straszliwy władca planety Apokolips powraca, by zrobić z naszego świata strefę wojny. Wybrał Ziemię na pole bitwy z Antymonitorem, jedną z najpotężniejszych i najbardziej niszczycielskich istot, jakie kiedykolwiek istniały. Darkseid nie wie, że jego własna córka, tajemnicza i śmiertelnie niebezpieczna Grail, wspiera Antymonitora. Wonder Woman, Superman, Batman i reszta członków Ligi Sprawiedliwości nawiązują współpracę ze Scottem Free, znanym jako Mister Miracle, który pochodzi z planety Nowa Geneza. Czy jednak bohaterowie zdołają ocalić świat przed zniszczeniem przez dwie niemal boskie siły? Aby misja się powiodła, będą musieli zgłębić sekrety Nowych Bogów, poznać prawdziwą tożsamość Antymonitora oraz dowiedzieć się, co w przeszłości zaszło między nim a Darkseidem. Opowieści o Lidze zostały napisane przez Geoffa Johnsa, scenarzystę mającego na koncie wiele bestsellerowych dzieł (Wieczne Zło, Superman, Batman, Aquaman, Green Lantern), a narysowane przez uznanego grafika Jasona Faboka (Detective Comics, Batman, Superman/Batman).

Tytuł komiksu: Wojna Darkseida, część 1
Numer tomu: 7
Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Jason Fabok, Brad Anderson
Przekład: Krzysztof Uliszewski
Oprawa: twarda
Liczba stron: 168
Format: 170 x 260
Sugerowana cena detaliczna: 75,00 zł
Data ukazania się: luty 2017

"Suicide Squad – Oddział Samobójców, tom 2: Zderzenie ze ścianą"“Suicide Squad – Oddział Samobójców, tom 2: Zderzenie ze ścianą”
Drugi tom serii poświęconej przygodom Suicide Squad (Oddziału Samobójców). Nikt nie uważa Suicide Squad za grupę superbohaterską, bo w jej skład wchodzą przestępcy zwerbowani do współpracy z rządem USA przez kierowniczkę zespołu, Amandę Waller. Do tej pory byli użyteczni, ale kiedy usunięto z ich głów bomby, które zmuszały ich do posłuszeństwa, wymknęli się spod kontroli. Tymczasem podczas wydarzeń nazywanych Wiecznym Złem najwięksi bohaterowie świata zniknęli. Świat wpadł w szpony Syndykatu Zbrodni, a więzienie Belle Reve zostało opanowane przez złoczyńców. Waller naprędce zbiera nowy oddział złożony z Deadshota, Harley Quinn i Kapitana Bumeranga. Wysyła ich, by udaremnili przejęcie przez geniusza Thinkera broni o niewyobrażalnej mocy. Niestety, także Thinker zbiera własny Suicide Squad, rekrutując potężnych metaludzi: Power Girl, Steela i Nieznanego Żołnierza… Kto wygra tę walkę? Gdy zabrakło Supermana i Batmana, w obronie ludzkości mogą stanąć jedynie psychopaci i bandyci z Suicide Squad! Głównym scenarzystą historii zawartych w tym albumie jest Matt Kindt (Revolver, Sweeth Tooth, Men of War, Justice League United), a głównym rysownikiem – Patrick Zircher (Nightwing, Iron Man, Thunderbolts, Future’s End).

Tytuł komiksu: Zderzenie ze ścianą
Numer tomu: 2
Scenariusz: Ales Kot, Matt Kindt
Rysunki: Patrick Zircher i inni
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Liczba stron: 216
Format: 170 x 260
Sugerowana cena detaliczna: 89,99 zł
Data ukazania się: luty 2017

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Czy te komiksy podlegają pod ,, wielka kolekcje komiksów dc ” ?

nie 🙂

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):