Forum
Już wkrótce
 • Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Tom 1 (WKKDC BiZ) - 06 lip 2022,
 • Dceased. Martwa planeta - 13 lip 2022,
 • Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 27 lip 2022,
 • Liga Sprawiedliwości. Wieczna zima - 27 lip 2022,

Po rezygnacji z filmu “Justice League: Mortal” przygotowanego przez George’a Millera, w 2011 ponowni przymierzano się do filmu z największymi superbohaterami DC Comics. Scenariusz do tego projektu przygotował Will Beall (“Gangster Squad”, “Aquaman”). Teraz za sprawą serwisu The Wrap dowiedzieliśmy się z jakich pomysłów zrezygnowano.

 • Głównym złoczyńcą miał być Darkseid. W jednej z początkowej scen Desaad, sługus Darkseida, miał ukraść kryptonit, który Lex Luthor chciał kupić KGBeast i przy okazji zabić Killer Croca.
 • Batman i Superman znają swoje sekretne tożsamości i nawet spotykają się na kawie w Metropolis Diner i gawędzą o innych superbohaterach, takich jak Diana (Wonder Woman), Green Lantern, Green Arrow i Aquaman. Wkrótce udają się do Central City, by zrekrutować Barry’ego Allena, znanego jako Flash.
 • Amanda Waller i King Faraday kierują Departamentem do Spraw Metaludzi i przechwytują ciało Killer Croc. Spotykamy także Abel Terranta (Tattooed Man), Copperhead, Barbarę Minervę (Cheetah) i Solomona Grundy’ego.
 • Green Lantern (John Stewart) i Hawkman (Katar Hol) wdają się w bójkę w kosmicznym nocnym klubie próbując powstrzymać Kanjar Ro przed uzbrojeniem kryptonitu dla Desaada.
 • Pierwszy akt kończy się porwaniem Supermana przez Steppenwolfa i zabraniem na Apokolipsę.
 • Na początku drugiego aktu Batman udaje się na Themyscira by zrekrutować Dianą, z którą łączył go związek.
 • Barry Allen, Green Lantern (John Stewart) i Diana spotykają się z Waynem w jaskini Batmana, gdzie jest kilka Batmobilów i Batstrojów, a także mrożąca broń Mr. Freeze’a, maska Stracha na Wróble i parasol Pingwina.
 • John Stewart wraca na OA (siedzibę Zielonych Latarń) i znajduje zwłoki swoich kolegów: Katma Tui, Kilowaga, Guya Gardnera, Salakka i Tomar-Re. Cały Korpus został zmasakrowany przez Darkseida.
 • Po usunięciu Korpusu Zielonych Latarń Darkseid doprowadza do inwazji na Ziemię – z pomocą Supermana, po praniu mózgu. Bruce walczy z Człowiek ze stali w specjalnej zbroi. Dianie udaje się ostatecznie uwolnić Supermana spod kontroli Darkseida, który dołącza do swoich przyjaciół.
 • Superman popodróżuje w przyszłość o 11 lat przez Boom Tube i odkrywa, że Darkseid zniszczył 80 procent populacji Ziemi. Diana dowodzi ostatnią grupą oporu z sędziwym i siwowłosym Brucem Wayne’em jako swoim zastępcą. Mają syna o imieniu Clark Wayne, a jednym z zaskakujących członków ruchu oporu jest Lex Luthor.
 • Batman z przyszłości ma swoją własną grupę wojowników zwanych Beserki Batmana, w skład których wchodzą: Slade Wilson (Deathstroke) George Harkness (Captain Boomerang), Helena Bertinelli (Huntress) i Barbera Minerva (Cheetah). Siedziba ruchu oporu mieści się w Fortecy Samotności.
 • Lex Luthor z przyszłości znajduje sposób by wysłać Barry’ego Allena w przeszłość. Flash dociera z ostrzeżeniem i umiera w ramionach młodszej wersji siebie.
 • Diana, Bruce, Barry i Green Lantern udają się na Apokolipsę i ratują Supermana nim Desaad przejmuje kontrolę nad jego mózgiem. Wspólnie Liga Sprawiedliwości walczy Darkseidem ze wsparciem Amazonek i Korpusu Zielonych Latarń.
 • Scenariusz kończy się sceną podczas której Mercy Graves planuje kampanię prezydencką Lexa Luthora a Luthor otrzymuje wiadomość od Lexa z przyszłości, który zdradza mu sekretną tożsamość Supermana.

Ostatecznie Warner Bros. zrezygnowało z scenariusza przygotowanego przez Willa Bealla. Ówcześnie pojawiały się doniesienia jakoby do fotela reżysera filmu przymierzano Bena Afflecka. W 2013 roku pojawiły się zaś plotki jakoby scenariusz Bealla był “okropny”.

Źródło: The Wrap

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Scenariusz niczym komiksowy event

za dużo wątków i bohaterów jak na jeden film

Co za bzdury. Bełkot. Dobrze, że to nigdy nie ujrzało światła dziennego.

Za dużo wątków. Nie chodzi o nadmiar postaci. Tutaj X-Meni i Strażnicy udowodnili, że można przedstawić wiele postaci w jednym filmie. Ale tych pomysłów fabularnych jest za dużo. Darkseid, Batman kontra Superman, podróż w czasie, ratunek świata… Jeśli chce się przedstawić wiele postaci ta fabuła powinna być dość prosta. Tutaj wyszedł by z tego za duży bałagan bez ładu i składu

Za dużo wątków w barszczu – dobrze, że z niego zrezygnowali

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
6
2
godzin
0
8
minut
2
5
sekund
0
1

Sonda

Czy film "Batgirl" powinien zadebiutować w kinach?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Komiksowe Top 5
Galeria
rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292