Forum
Już wkrótce
  • Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Tom 1 (WKKDC BiZ) - 06 lip 2022,
  • Dceased. Martwa planeta - 13 lip 2022,
  • Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 27 lip 2022,
  • Liga Sprawiedliwości. Wieczna zima - 27 lip 2022,

Wczorajszego wieczoru polskiego czasu odbył się filmowy panel wytwórni Warner Bros. podczas Comic Conu w San Diego. Wśród przedstawianych produkcji, znalazło się miejsce dla trzech na podstawie komiksów DC Comics: “Wonder Woman 1984”, “Shazam” oraz “Aquaman”. Wcześniej poświęcono segment dla “The Lego Movie 2: The Second Part”, w którym ponownie wystąpi Batman.

Prezentację “The Lego Movie 2: The Second Part” rozpoczęto od krótkiego klipu z udziałem Batmana, Aquamana znanego z wersji Jasona Mamoy oraz klasycznej wersji tej postaci. Przedstawiono również nowy zwiastun, gdzie oczywiście nie zabrakło Mrocznego Rycerza.

Podczas prezentacji “Wonder Woman 1984” pojawili się: Patty Jenkins, Gal Gadot oraz Chris Pine. Pokazano krótki klip, który nie pojawi się w sieci ze względu na surowy stan. Widzowie mogli zobaczyć Wonder Woman ratującą małą dziewczynkę oraz walkę z przestępcami w centrum handlowym. W relacjach całość określono rzeczywiście jako coś, co mocno klimatem przypomina klimaty lat 80. Reżyserka określiła swój film jako byt niezależny i nie był tworzony z myślą bycia standardowym sequelem.

Następnie przyszła pora na “Shazama”, gdzie zaprezentowano pierwszy zwiastun:

Na scenie pojawił się reżyser David F. Sandberg oraz obsada: Zachary Levi, Asher Angel i Jack Dylan Grazer. Podczas spotkania ujawniono m.in., że do roli Shazama przesłuchano ponad setkę aktorów.

Finałem była prezentacja “Aquamana”. Na scenie pojawili się: Jason Momoa, Amber Heard, Nicole Kidman, Patrick Wilson, Yahya Abdul II i James Wan. Zaprezentowano również pierwszy zwiastun:

Reżyser podczas panelu określił swój film jako science-fiction/fantasy, niż standardową produkcję superbohaterską. Na koniec zaprezentowano specjalny, rozszerzony zwiastun tylko dla widowni Comic Conu. Wyróżniającym się elementem była scena z Aquamanem w klasycznym stroju.

Na koniec – kilka serwisów donosi o nowej nazwie dla linii filmów DC (która obecnie brzmi DC Films) – “Worlds of DC“. Było to tylko wyrażenie użyte podczas prezentacji i nie znalazło się w żadnych najnowszych informacjach prasowych przesłanych przez Warner Bros.

Źródło: JoBlo.com – Twitter (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7), Borys Kit – Twitter, Sean Gerber, Batman-News

PRZECZYTAJ TAKŻE:

8 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Młodemu Clarkowi dokuczali rówieśnicy; Billy Batson zostanie Shazamem! po drace, w której pod szkołą jakiś gnojki z tejże szkoły biły jego przyrodniego brata; a teraz Arthur Curry jest zaczepiany przez rówieśników na wycieczce szkolnej. 🙂 Eh, Warner i te wasze świeże pomysły.

Tyle zwlekali z pokazaniem zwiastuna, bo rzekomo dopracowywali efekty, a tutaj: sztuczne rekiny w akwarium, ewidentne green-screeny za aktorami i masa nieczytelnych kadrów z typową dla DC CGI-sraczką (w sumie niewiele się to różni od filmów Snydera). Cienko. Oby film jak najwięcej skupiał się na przygodówce Aquamana z Marą, a jak najmniej na jego originie, którego mogliby opowiedzieć mimochodem w jednej scenie dyskusji, a nie znowu bawić się w retrospekcje z jego szczenięcych lat.

(w sumie niewiele się to różni od filmów Snydera)

Nazywanie efektów Snydera “CGI-sraczką” to chyba największe dyletanctwo z jakim przyszło mi się spotkać xD

Haha xDDDD

^ To odnośnie Aquamana, z kolei Shazam! wygląda fajnie. Totalna zgrywa, bo i temat superbohatera mało poważny. O dziwo, choć to film DC, w którym nawiązują do MoS i BvS, trailer najbardziej skojarzył mi się ze Spider-Manem: Homecoming! Też teenage superhero, też młody i nieogarnięty jeszcze superbohater próbujący się odnaleźć w świecie ze swoimi nowymi zdolnościami, też ma swojego “guy on a chair”, też bardziej przyziemne otoczenie (na razie pokazali tylko działanie w jednym mieście). I like it.

😀 😀 😀 😀

Zaraz czy na comic conie powiedziano czy ben affleck będzie jeszcze batmanem?

A Shazam! beznadziejny, przy założeniu, że pierwowzorem dla tej postaci miał być ten klasyczny z np. DCAU.

Wersja z New 52 na siłę próbowała nadać mu charakter odróżniający go od Supermana. Przemycenie jej do filmu jest błędem. Teraz to przypomina bardziej kiepską komedię z Benem Stillerem. DC stara się obecnie posmyrać malkotentów i marveltardów po jajkach robiąc MCU na kulawych nogach.

Aquaman wypada dużo lepiej na ten moment, tradycyjnie są gimnazjalne pyskówki, ale całość trąca niezłą przygodą i zapewne nie zabraknie porządnej akcji. God of War i Black Panther od DC? Jestem na tak.

Byle nie był to kolejny Thor Ragnarok, czy inny Batman i Robin, Shazam! już dzielnie walczy w tej kategorii.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
6
1
godzin
1
9
minut
5
2
sekund
4
2

Sonda

Czy film "Batgirl" powinien zadebiutować w kinach?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Komiksowe Top 5
Galeria
rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292