Czy Batwoman miała dołączyć do nowej drużyny Justice League, ale ostatecznie do tego nie doszło gdy zrezygnowano planów na dwa tytuły z Justice League?
Tak

W 2009 roku James Robinson udzielał wywiadów, w których mówił o planie na nową serię o Justice League, w której zamiast o reagowanie na sytuacje kryzysowe chodziłoby o sprawiedliwość i szukanie sprawiedliwości. Jedną z nowych członkini drużyny miała być Batwoman. Ostatecznie seria wydana została jako 7-częściową miniserią pod tytułem “Justice League: Cry for Justice”.

Jednak Batwoman pojawiła się dosłownie tylko w kilka kadrach. Nie miała nawet okazji dołączyć do drużyny, gdyż miała inne sprawy w Gotham City.

Następnie Robinson przejął główną serię “Justice League of America” i sprowadził większość członków z wcześniejszej serii a także wykorzystał pomysł by postacie jak Dick Grayson, Supergirl/Mon-El i Donna Troy posłużyli za odpowiedników Batmana, Supermana i Wonder Woman. Ale co się stało z Batwoman?

W szóstym numerze “Cry for Justice” Robinson wyjaśnił w tekście, że kiedy seria zamieniła się w miniserie, w przeciwieństwie do drugiej regularnej serii, Batwoman został usunięta, ponieważ nie planował jej wprowadzić na późniejszym etapie historii. Można przypuszczać, że wprowadzenie w miniserii nowego członka drużyny na tak późnym etapie byłoby dziwnym pomysłem i dlatego zrezygnowano z tego.

Kiedy James Robinson został scenarzystą “Justice League of America” wykorzystał wiele swoich wcześniejszych pomysłów ale teraz miał dostęp do Batmana poprzez Dicka Graysona tak więc można przypuszczać, że nie potrzebował Batwoman jako przedstawicielki Bat-drużyny.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
6
0
godzin
1
7
minut
5
7
sekund
5
9
Kalendarium
Galeria
batman_sotd_1000742977_4k_oslv_3d_temp_dom_skew ennajytxcaaadqn ennajytwmaatqde 125899098 125540468 125364883_
Komiksowe Top 5