Forum
Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

Zgodnie z zapowiedzią dziś udostępniony został pierwszy zwiastun “Jokera”.

Zwiastun z polskimi napisami:

Nominowany do Oscara Joaquin Phoenix wciela się w tytułową rolę w produkcji Warner Bros. Pictures Joker. Na ekranie partneruje mu laureat Nagrody Akademii Robert De Niro, natomiast za reżyserię odpowiada nominowany do Oscara Todd Phillips, który jest ponadto producentem i współautorem scenariusza do filmu.

Obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru. To oryginalna historia poświęcona wyłącznie temu bohaterowi, która nie została nigdy wcześniej zaprezentowana na dużym ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa portret Arthura Flecka (Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

W pozostałych rolach wystąpili: Zazie Beetz (Deadpool 2), Frances Conroy (serial American Horror Story, serial Hulu Castle Rock), Marc Maron (seriale Maron, GLOW), Bill Camp (Czerwona jaskółka, Gra o wszystko), Glenn Fleshler (seriale Billions, Barry), Shea Whigham (Pierwszy człowiek, Kong: Wyspa Czaszki), Brett Cullen (42 — Prawdziwa historia amerykańskiej legendy, serial serwisu Netflix Narcos), Douglas Hodge (Czerwona jaskółka, serial Dom grozy) oraz Josh Pais (najnowszy obraz Osierocony Brooklyn, W starym, dobrym stylu).

Phillips (trylogia Kac Vegas) reżyseruje film na podstawie scenariusza napisanego wraz ze scenarzystą Scottem Silverem (Fighter), z wykorzystaniem postaci z uniwersum DC Entertainment. Jego produkcją zajmują się Phillips i Bradley Cooper — pod szyldem ich spółki Joint Effort, a także Emma Tillinger Koskoff. Funkcję producentów wykonawczych pełnią Walter Hamada, Michael E. Uslan, Aaron L. Gilbert, Joseph Garner, Richard Baratta i Bruce Berman.

W ekipie filmowej Phillipsa znaleźli się: operator Lawrence Sher (najnowsza produkcja Godzilla II: Król potworów, trylogia Kac Vegas), scenograf Mark Friedberg (Selma, Niesamowity Spider-Man 2), montażysta Jeff Groth (Rekiny wojny, Kac Vegas III), jak również nagrodzony Oscarem projektant kostiumów Mark Bridges (Nić widmo, Artysta).

Warner Bros. Pictures, we współpracy z Village Roadshow Pictures i BRON Creative, przedstawia produkcję Joint Effort w reżyserii Todda Phillipsa pod tytułem Joker. Film trafi na ekrany kin 2 października 2019 r. Będzie rozpowszechniany na całym świecie przez Warner Bros. Pictures.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli tak jak myślałem odrzucony społecznie facet zostaje psycholem w najbardziej przewidywalny sposób szkoda. Można było z tego zrobić coś w rodzaju “Jokera” Azarello który miał swoje wady nie przeczę ale chociaż pokazywał nam historie znaną nam od drugiej strony. Tutaj na razie dość typowy zbiór scenek rodzajowych o smutnym Clownie.

Joker Azarello był meh…
Zdecydowanie wolę to co pokazuje ten film,czyli upadek krok po kroku w większe i większe odmęty szaleństwa.Zadne tanie chemikalia tworzące Jokera a społeczeństwo,bardziej realistyczne i psychologiczne podejście,świetne ujęcia kamery do tego,widać wzorowanie się na filmach Scorsese,no i sam Phoenix juz w samym trailerze genialnie gra.Szykuje się zdecydowanie inne widowsiko niz przyzwyczaiły nas do tego filmy komiksowe.

Ale to co pokazuje ten trailer to klisze. Człowiek łamiący się pod presją społeczeństwa to jest już ogrywane i było od dawna. To że walniemy do tego Jokera w dodatku w takim kliszowatym outsiderskim typie coś zmieni ? Nawet Moore miał ciekawszy pomysł zabójczym żarcie. Tam był normalnym facet tutaj mamy wyraźnie zarysowanego niestabilnego człowieka od początku gdzie w tym filmie zabawa. Bohater Taksówkarza to wielka niewiadoma bo nie jest najbardziej znanym komiksowym złoczyńcą w dziejach.

Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"