W kwietniu tego roku przypadnie 80. rocznica debiutu 1. numeru “Batman”, w którym po raz pierwszy zadebiutowali Catwoman i Joker. Z tej okazji DC Comics przygotuje specjalne komiksy “Catwoman 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular #1” i “Joker 80th Anniversary 100 Page Super Spectacular #1”. Każdy komiks otrzyma też różne warianty okładek nawiązujących do poszczególnych dekad, część z nich już udostępniono.

Z “Joker 80th Anniversary 100 Page Super Spectacular #1” udostępniono warianty okładek:
Wariant okładki z lat 50. – David Finch i Steve Firchow,
Wariant okładki z lat 60. – Francesco Mattina,
Wariant okładki z lat 80. – Bill Sienkiewicz
Wariant okładki z lat 90. – Gabriele Dell’Otto
Wariant okładki z lat 2000. – Lee Bermejo
Wariant okładki z lat 2010. – Jock.

Natomiast z “Catwoman 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular #1” udostępniono okładkę autorstwa Jima Lee z lat 2000.

Od pierwszego pojawienia się w kwietniu 1940 roku Joker stał się jedną z najbardziej kultowych i fascynujących postaci w komiksach i całej kulturze popularnej. Raz po raz, jego dążenie do zasiewania niezgody i chaosu czyniło go czymś więcej niż dopełnieniem Batmana i jego misją ochrony mieszkańców Gotham City.


Gdy Joker wkracza w ósmą dekadę kryminalnego szaleństwa, fani mogą świętować dzięki unikatowemu kolekcjonerskiemu komiksowi. “Joker 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular #1” to one-shot będący hołdem dla Jokera w prestiżowym formacie, zawierający oryginalny zestaw opowieści najbardziej znanych scenarzystów komiksów, w tym Briana Azzarello, Lee Bermejo, Paula Diniego, Denny’ego O’Neila, Scotta Snydera, Toma Taylora, Jocka, José Luis García-Lópeza, Mikela Janína, Jamesa Tyniona IV, Rileya Rossmo i innych. Opowieści biegną od gamy terroru, przez humor, aż po jawną anarchię, pokazując, jak Joker pozostawił swój niezatarty ślad w Gotham City, od bram Arkham Asylum po Gotham City PD, od lokalnego podziemia po Batmana i jego sojuszników.

Artyści z różnych komiksów przychodzą, by oddać szacunek Jokerowi, poprzez serię wariantów okładek przedstawiających nemezis Batmana:

 • Wariant okładki z lat 40. autorstwa Arthura Adamsa
 • Wariant okładki z lat 50. autorstwa Davida Fincha
 • Wariant z lat 60. XX wieku autorstwa Francesco Mattina
 • Wariant z lat 70. XX wieku autorstwa Jima Lee i Scotta Williamsa
 • Wariant z lat 80. XX wieku autorstwa Billa Sienkiewicza
 • Wariant z lat 90. XX wieku autorstwa Gabriele Dell’Otto
 • Wariant okładki z lat 2000. autorstwa Lee Bermejo
 • Wariant okładki z lat 2010. autorstwa Jock

“Joker 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular #” to prestiżowy komiks, który trafi do sprzedaży w USA 29 kwietnia 2020 roku w cenie $9.99.

Kocia fatale z DC świętuje w tym roku 80. rocznicę, a to wymaga wspaniałego wieczoru, tylko z zaproszeniami, z udziałem niektórych z najlepszych twórców komiksów! Zaopatrz się w kocimiętkę i szampana!

Od czasu, gdy postać pojawiła się obok Batmana w “Batman #1” w 1940 roku, Catwoman stała się ikoną milionów fanów komiksów. Niezaprzeczalny magnetyzm między Batmanem a Catwoman jest jednym z najbardziej stałych elementów komiksów: gdziekolwiek Catwoman się pojawi, Batman z pewnością pójdzie za nią, choćby po to, by ją powstrzymać. Choć jest tak zabójcza, jak piękna, niesławna kocia włamywaczka, Selina Kyle, wykorzystuje swoje dziewięć żyć, aby kroczyć na ostrzu noża między światłem a ciemnością w Gotham City.

Aby uhonorować ten wydawniczy kamień milowy, 15 kwietnia 2020 r. DC będzie obchodzić 80. rocznicę Catwoman za sprawą jednego przełomowego one-shota, “Catwoman 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular #1”. Okładkę komiksu przygotował scenarzystka i rysowniczka serii Joëlle Jones, ten komiksowy hołd, który trzeba mieć zaweira historie autorstwa: Eda Brubakera, Camerona Stewarta, Paula Diniego, Ann Nocenti, Adama Hughesa, Toma Kinga, Mikela Janína, Mindy Newell, Will Pfeifer i Emanuela Lupacchino, a także pinupy Steve’a Rude’a, Tuli Lotay, Jima Balenta i innych.

W historii, która rozszerza ich monumentalny przebieg, scenarzysta Ed Brubaker i rysownik Cameron Stewart powtórzą swoją współpracę z Catwoman z nową 12-stronicową historią „The Art of Picking a Lock”, która rozgrywa się pod koniec oryginalnej dynamicznej fabuły, która zaczęła od kultowego scenarzysty Darwyn Cooke. Współtwórca Harley Quinn, Paul Dini debiutuje z nową postać z okazji rocznicy Seliny Kyle w opowiadaniu o wypychaczu egzotycznych kotów, który zamierza dodać Catwoman do swojej kolekcji!


Z dodatkowymi opowiadaniami Mindy Newell (Catwoman, Wonder Woman, Lois Lane); najlepiej sprzedający się zespół “Batmana” scenarzysty Toma Kinga i artysty Mikela Janína; Ann Nocenti (Catwoman, Katana); i wiele innych, “Catwoman 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular #1” z pewnością zachwyci fanów słynnej złodziejki biżuterii DC.

Oprócz dynamicznej okładki Jones, fani i kolekcjonerzy mogą również oczekiwać ośmiu wariantów okładek wyróżniających Catwoman przez dziesięciolecia, narysowanych przez niektórych z czołowych artystów komiksowych:

 • Wariant okładki z lat 40. XX wieku autorstwa ADAMA HUGHESA
 • Wariant okładki z lat 50. XX wieku autorstwa TRAVISA CHARESTA
 • Wariant okładki z lat 60. XX wieku autorstwa J. SCOTTA CAMPBELLA
 • Wariant okładki z lat 70. XX wieku autorstwa FRANKA CHO
 • Wariant okładki z lat 80. autorstwa STANLEYA „ARTGERM” LAU
 • Wariant okładki z lat 90. autorstwa GABRIELE DELL’OTTO
 • Wariant okładki z lat 2000. autorstwa JIMA LEE i SCOTTA WILLIAMSA
 • Wariant okładki z lat 2010. autorstwa JEEHYUNG LEE

“Catwoman 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular #1” to prestiżowy komiks, który trafi do sprzedaży w USA 15 kwietnia 2020 roku w cenie $9.99.

Źródła: CBR (1, 2)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
9
godzin
1
2
minut
3
5
sekund
1
7
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):