W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne.

Do takich można zaliczyć pomysł na romans Batmana z Julią Remarque, znaną później jako Julia Pennyworth. Tak, to córka Alfreda!

Wszystko zaczęło się w “Detective Comics #532” (autorzy: Doug Moench, Gene Colan i Bob Smith), kiedy Alfred oficjalnie połączył się ponownie ze swoją dawno zaginioną córką Julią.

Alfred sprowadził ją do Wayne Manor w “Batman #370” (autorzy: Doug Moench, Don Newton i Alfredo Alcala), a Bruce Wayne zaproponował Juli pozostanie w rezydencji tak długo jak będzie chciała jako gość. Taka sytuacja sprawia, że nie brak zabawnych fragmentów, w których Alfred musi ukrywać rzeczy, które dzieją się w jaskini Batmana, co pokazano w “Detective Comics #538”, ale najważniejsze jest to, że Bruce nigdy nie powiedział swojej dziewczynie, Vicki Vale, że Julia mieszka razem z nim w rezydencji.

Julia więc się wyprowadziła ale Vicki nie była taka wredna i znalazła jej pracę w swojej gazecie. Julia co prawda nie zamierzała ograniczać się do pracy biurowej i razem z Vicki rusza w teren i przy okazji zapewnia ją, że bardziej interesuje ją Batman, a nie Bruce (“Batman #375”). Kiedy pod koniec numeru Batman ratuje obie kobiety przed Mr. Freezem, Julia wykonuje pierwszy krok i namiętnie całuje Batmana.

Kilka numerów później, w “Batmanie #382” (autorzy: Doug Moench, Rick Hoberg i Rudy Nebres), Julia zdaje sobie sprawę, że Batman jest zainteresowany Catwoman.

Kiedy Bruce i Vicki zrywają ze sobą, Julia wychodzi na randkę z Bruce’em w “Detective Comics #553” (autorzy: Doug Moench i Klaus Janson). Ale później Batman zakochuje się w tajemniczej Nocturnie (która adoptowała również Jasona Todda), co pokazano w “Batman #390” (autorzy: Doug Moencha i Toma Mandrake). Z upływem czasu do Juli zaczyna docierać, że nie uda jej się zdobyć ani Batmana ani Bruce’a.

Wkrótce nastąpił Kryzys na Nieskończonych Ziemiach i postać Juli została wymazana. Przywrócona został podczas New 52, ​​ale tym razem wydaje się, że swoje uczucia kieruje bardziej do BatWOMAN.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
0
4
godzin
0
5
minut
5
5
sekund
2
7
Kalendarium
Galeria
bw2x03_11 bw2x03_10 bw2x03_09 bw2x03_08 bw2x03_07 bw2x03_06
Komiksowe Top 5