Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste, ale zastanawialiście się kiedy po raz pierwszy Batman i Robin ze względu na bohaterska działalność musieli zrezygnować z posiłku przegotowanego przez Alfreda?

W “Detective Comics #75” (autorzy: Cameron, Jack Burnley i Roussos) po raz pierwszy pokazano jak Alfred serwuje posiłek dla Dynamic Duo.

W “Batman #36” (autorzy: Alvin Schwartz, Paul Cooper i Ray Burnley) Alfred przerywa Dickowi i Bruce’owi kolację, aby poinformować ich, że Pingwin otworzył restaurację.

Jednak do pierwszego przerwania posiłku, w której sami bohaterowie odmawiają posiłku nastąpiło dopiero w “Batman #87” (autorzy: nieznanego scenarzysta, Bob Kane i Stan Kay), jednak w tym przypadku Bruce i Dick rezygnują tylko z deseru.

W “Batman #94” (autorzy: Edmond Hamilton, Sheldon Moldoff i Stan Kaye) otrzymujemy parodię sytuacji w której bohaterowie muszą zrezygnować z posiłku. W historii Alfred przekonany jest, że jest Batmanem, więc Bruce podaje mu obiad ale ten zostaje przerwany przez „Batmana”, gdy dostrzegana na niebie batsygnał.

Dopiero w “Detective Comics #234” z 1956 roku (autorzy Edmond Hamilton, Sheldon Moldoff i Stan Kaye) dostajemy pierwszy wyraźny przykład w którym Batmana i Robina, muszą w trakcie zrezygnować z posiłku przygotowanego przez Alfreda, aby walczyć z przestępczością.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
2
5
8
godzin
2
1
minut
4
0
sekund
5
4
Kalendarium
Galeria
lh-1-halloween-1st-murder lh-1-calendar-reflections lh-1-bat-cat-close bw_2x17_15 bw_2x17_14 bw_2x17_13
Komiksowe Top 5