W kwietniu wystartuje nowa miniseria “Batman: The Dark Knight” autorstwa Toma Taylora i Andy’ego Kuberta, która zabierze Batmana na zagraniczną misję.

Nowi bat-złoczyńcy! Nowi bat-sojusznicy! Ekscytująca zagraniczna przygoda Mrocznego Rycerza zaczyna się od premiery “Batman: The Dark Knight” 13 kwietnia! “Batman: The Dark Knight” zabierze doświadczonego Batmana – całe życie ze złamanymi kościami, ale nie złamanym duchem – z Wayne Manor na przerażającą, pełną akcji europejską misję w nowej, sześcioczęściowej miniserii od gwiazdorskiego duetu Toma Taylora (DCeased, Suicide Squad) i Andy’ego Kuberta (Batman: The Dark Knight-The Master Race, Superman: Up in the Sky)! Mroczny Rycerz powraca w kwietniu!

„Wykorzystam każdą okazję, aby opowiedzieć historię o Batmanie” – powiedział Taylor – „ale współpraca z taką legendą jak Andy Kubert, przy tworzeniu opowieści o Batmanie to spełnienie marzeń i zaszczyt. Na swoim biurku mam figurkę Mrocznego Rycerza wzorowaną na pracach Andy’ego, więc mogę dokładnie zobaczyć, jak jego Batman jest ekspansywny. ”

„Ta seria to inne podejście do tej postaci niż to co robiłem wcześniej i” – powiedział Kubert. „Każda historia, którą zrobiłem z Batmanem, miała inny ton, a rysunki nabierały własnego życia, zgodnie z tym, co mówi historia. Batman and Son, Whatever Happened to the Caped Crusader and Dark Knight III-The Master Race oraz Flashpoint Batman,,miały swój własny wygląd i styl dla tych konkretnych historii. Z “Batman: The Dark Knight” jest tak samo”.

Ale jak zaczyna się ta historia o Batmanie? Przerażająca tragedia w Wielkiej Brytanii wysyła bardzo osobistą i śmiertelną wiadomość do Mrocznego Rycerza – taką, która wyciągnie Batmana z Gotham City w celu zbadania sprawy! Od momentu, gdy wyląduje w Europie, Batman stanie przed trudnym śledztwem, niespotykanymi przeciwnikami i ponownie znajdzie pomoc w osobie partnera – a wszystko to w polowaniu na złoczyńcę znanego jako Equilibrium! I co oznacza „BATMAN 147” dla Bruce’a Wayne’a, kiedy pojawia się po śmiertelnej katastrofie samolotu – czy to wskazówka czy zagadka? A może po prostu kolejna pułapka na Batmana?

Pierwszy numer (z 6) “Batman: The  Dark  Knight” trafi do sprzedaży w USA 13 kwietnia.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
0
godzin
2
3
minut
1
4
sekund
1
0
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):