Na stronach serwisu CBR można się już zapoznać z zapowiedziami Bat-tytułów na maj 2021 roku.

FUTURE STATE: GOTHAM #1

scenariusz JOSHUA WILLIAMSON and DENNIS CULVER
rysunki GIANNIS MILONOGIANNIS
okładka YASMINE PUTRI
card stock variant cover JAMES STOKOE
W sprzedaży od 11 maja
$3.99 US | 32 PAGES | B&W | DC
CARD STOCK VARIANT COVER $4.99 US
Kontynuacja wydarzenia DC Future State, w osobnej regularnej serii z udziałem Bat-rodziny. Całość zaczyna się od epickiej opowieści „Hunt the Batman”. Katastrofa nawiedza Gotham City, a wszelkie dowody wskazują na Next Batman! Red Hood musi wybrać sprawiedliwość nad swoją rodziną i sojusznikami, gdy skorumpowany Magistrate werbuje go do sprowadzenia nowego Batmana żywego lub martwego! Ta nowa seria, zawierająca całą obsadę popularnych bat-tytułów z serii Future State , rozpoczyna kolejny rozdział w tym złowrogim świecie jutra, i robi to w genialnej, monochromatycznej opowieści! Ta czarno-biała seria pokaże brutalny świat, który czeka za rogiem w Future State Gotham!


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #1

scenariusz DARICK ROBERTSON
rysunki i okładka DARICK ROBERTSON
card stock variant cover DAVID MARQUEZ
teams card stock variant cover FRANCESCO FRANCAVILLA (minimum order 250 copies)
1:25 variant cover RICCARDO FEDERICI
W sprzedaży od 18 maja
$3.99 US | 32 PAGES | FC | DC
CARD STOCK VARIANT COVERS $4.99 US
DIGITAL FIRST
Kultowa seria Legends of the Dark Knight powraca! Zarówno ikony komiksów, jak i wschodzące gwiazdy opowiedzą historie, w pierwszej kolejności ukazające się w wersji cyfrowej, z mitów o Batmanie, poczynając od legendy komiksu i współtwórcy The Boys Daricka Robertsona, piszącego i rysującego epicki, trzyczęściowy dramat kryminalny o super-złoczyńcach!

Nowy gracz pojawia się na scenie w Gotham City i sprzedaje śmiercionośne chemikalia najgorszym złoczyńcom w mieście: Mr Freeze’owi, Pingwinowi, a nawet Jokerowi.! Batman musi powstrzymać złoczyńców, wytropić dostawcę i ocalić Gotham City jeszcze raz!


DC FESTIVAL OF HEROES: THE ASIAN SUPERHERO CELEBRATION #1

scenariusz GENE LUEN YANG, RAM V, GREG PAK, ALYSSA WONG, AMY CHU, MINH LE, DUSTIN NGUYEN, and others
rysunki MARCUS TO, BERNARD CHANG, DUSTIN NGUYEN, MARCIO TAKARA, TRUNG LE NGUYEN, FRANCIS MANAPUL, and others
okładka JIM LEE
variant cover STANLEY “ARTGERM” LAU
ONE-SHOT | PRESTIGE FORMAT
ON SALE 5/5/21
$9.99 US | 96 PAGES | FC | DC


BATMAN: EARTH ONE VOL. 3 HC

scenariusz GEOFF JOHNS
rysunki GARY FRANK and JON SIBAL
okładka GARY FRANK
ON SALE 6/8/21
$24.99 US | $33.99 CAN | 160 PAGES | FC | DC
HARDCOVER
ISBN: 978-1-4012-5904-4
Harvey Dent is dead. Or is he?
Gang złodziei wpycha Gotham City w stan strachu, gdy są oni tajemniczo dobrze uzbrojeni w broń klasy wojskowej: miotacze ognia, granatniki, a nawet czołgi.
A ten gang twierdzi, że jest finansowany przez nikogo innego jak byłego prokuratora okręgowego Harveya Denta.
Równoważąc swoje dwa życia, Bruce Wayne musi odkryć prawdę, korzystając z rosnącej sieci agentów, w tym Alfreda Pennywortha, Jima Gordona, Waylona „Killer Croc” Jonesa i sprytnej nowej Catwoman.
Bruce jest rozproszony przez pozornie niemożliwy powrót innej postaci uważanej za zmarłą: swojego dziadka Adriana Arkhama. Musi także pocieszyć swoją wieloletnią przyjaciółkę, burmistrz Gotham City, Jessicę Dent, która naznaczona jest bliznami fizycznymi i psychicznymi po doświadczeniach z Riddllerem, które doprowadziły do ​​makabrycznej śmierci jej brata.
Ale czy Harvey wrócił, planując zemstę na mieście, które uważa za winne?
Kiedy Batman odkrywa prawdę kryjącą się za tymi wieloma tajemnicami, cały jego świat się rozpada …


BATMAN #108

scenariusz JAMES TYNION IV
rysunki i okładka JORGE JIMENEZ
backup story rysunki RICARDO LOPEZ ORTIZ
card stock variant cover STANLEY “ARTGERM” LAU
1:25 card stock variant cover RICCARDO FEDERICI
W sprzedaży od 4 maja
$4.99 US | 40 PAGES | FC | DC
CARD STOCK VARIANT COVER $5.99 US
Batman udaje się pod przykrywką, by zinfiltrować transhumanistyczny gang znany jako Unsanity Collective i dowiedzieć się więcej o ich nagłym pojawieniu się w Gotham. A jakie nikczemne plany ma Simon Saint wobec Seana Mahoneya, który przeżył Arkham Day? W jaki sposób łączy się z Magistrate?
A w drugiej części pełnej akcji, wstrząsającej opowieści dodatkowej o Ghost-Makerze … czy nasz bohater może stawić czoła horrorowi Kid Kawaii?
Nie przegap też debiutu tajemniczej Miracle Molly!


BATMAN BLACK & WHITE #6

scenariusz SCOTT SNYDER, NICK DERINGTON, ELSA CHARRETIER, PIERRICK COLINET, JOHN ARCUDI, and BRANDON THOMAS
rysunki JOHN ROMITA JR., KLAUS JANSON, NICK DERINGTON, ELSA CHARRETIER, JAMES HARREN, and KHARY RANDOLPH
okładka JOHN ROMITA JR. and KLAUS JANSON
variant cover JASON FABOK
Mad Hatter variant cover YASMINE PUTRI
PRESTIGE FORMAT |W sprzedaży od 11 maja
$5.99 US | 48 PAGES | 6 OF 6 | B&W | DC
Ostatni numer uznanego odrodzenia Batman Black & amp; White już jest, a czytelnicy nie będą chcieli przegapić tego głębokiego zanurzenia się w nowych okropnościach Gotham i zwykłych obywateli zainspirowanych Batmanem.
Kultowy scenarzysta Batmana, Scott Snyder, ponownie spotyka się ze swoim współpracownikiem z All-Star Batman, Johnem Romitą Jr., aby opowiedzieć historię człowieka, który dokumentuje historię Batmana w Gotham od bardzo dawna – a teraz ma coś do powiedzenia na temat dziedzictwa Mrocznego Rycerza.
Nominowany do nagrody Eisnera i odpowiadzialny za Batman: Universe i Future State: The Next Batman, Nick Derington pisze i rysuje epicką opowieść, przedstawiającą dwa gangi, których walka o władzę w Gotham trwa dłużej niż historia samego miasta.
Uznany zespół kreatywny stojący za Infinite Loop, Elsa Charretier i Pierrick Colinet, ponownie łączą siły, by zadebiutować jako autorzy komiksów DC Comics z przerażającą historią o psychologicznym horrorze i Mrocznym Rycerzu!
Ulubieni współtwórcy Rumble, pisarz John Arcudi i artysta James Harren, opowiadają o Clayfacie i złu czającym się pod powierzchnią historii, które kochamy najbardziej.
Potężny twórczy zespół scenarzysgta Brandon Thomas i rysownik Khary Randolph opowiadają historię o jednej z najbardziej zubożałych dzielnic Gotham i o tym, jak zostaje ona wykorzystana przez złoczyńców, takich jak Mad Hatter!


BATMAN: THE DETECTIVE #2

scenariusz TOM TAYLOR
rysunki ANDY KUBERT and SANDRA HOPE
okładka ANDY KUBERT
card stock variant cover ANDY KUBERT
W sprzedaży od 11 maja
$3.99 US | 32 PAGES | 2 OF 6 | FC | DC
CARD STOCK VARIANT COVER $4.99 US
Bestsellerowy zespół, scenarzysta Tom Taylor i rysownik Andy Kubert kontynuują swoją epicką przygodę z Batmanem!
Europejska przygoda Batmana trwa nadal, a tajemnica wokół organizacji znanej jako Equilibrium się pogłębia! Kim są ci enigmatyczni złoczyńcy i dlaczego chcą wymazać dziedzictwo Mrocznego Rycerza? I jak z tym wszystkim związany jest Henri Ducard – czy ta twarz z przeszłości Bruce’a Wayne’a może być kluczem do tego wszystkiego?
Ważna uwaga: pierwszy numer z tej serii trafi do sprzedaży pod zaktualizowaną nazwą Batman: The Detective.


BATMAN/CATWOMAN #6

scenariusz TOM KING
rysunki i okładka CLAY MANN
variant cover JIM LEE and SCOTT WILLIAMS
variant cover TRAVIS CHAREST
W sprzedaży od 18 maja
$4.99 US | 32 PAGES | 6 OF 12 | FC
DC BLACK LABEL
CARD STOCK COVERS
Wraz z pogłębianiem się tajemnic, pogłębiają się urazy. Działania Catwoman sprawiały, że przez całe jej życie wielu bliskich jej osób wątpiło w jej motywacje. Bruce Wayne, Phantasm, a teraz jej córka wszyscy podejrzewali, że ma do czynienia z Jokerem. A kiedy zabiła starego klauna, czy to wyzwoliło dziewiąte życie tej kotki? A może to naprawdę skończyło się wiele lat temu, kiedy Phantasm po raz pierwszy przelał krew, a Batman musiał zmierzyć się z surową prawdą. Na półmetku historii Toma Kinga i Clay Manna na temat romansu Nietoperz / Kotka czekają na nas wielkie rewelacje!


THE BATMAN & SCOOBY-DOO MYSTERIES #2

scenariusz SHOLLY FISCH
rysunki i okładka RANDY ELLIOTT
W sprzedaży od 11 maja
$2.99 US | 32 PAGES | FC | DC
DIGITAL FIRST


Scooby-Doo i Batman łączą siły, aby rozwiązać zagadkę ducha… który nawiedza Batjaskinię! Nawet jeśli duch okaże się fałszywy, to nadal nie rozwiązuje prawdziwej tajemnicy: w jaki sposób ktoś dostał się do Batjaskini, aby zainscenizować fałszywe widmo – i czy to oznacza, że ​​wrogowie Batmana odkryli tajemnicę jego prawdziwej tożsamości?!


BATMAN/SUPERMAN #18

scenariusz GENE LUEN YANG
rysunki i okładka IVAN REIS
card stock variant cover SIMONE BIANCHI
W sprzedaży od 25 maja
$3.99 US | 32 PAGES | FC | DC
CARD STOCK VARIANT COVER $4.99 US
Mroczny Rycerz i Człowiek ze Stali mają misję powstrzymania boskiego Auteur.io przed zniszczeniem kieszonkowych światów, które stworzył … ale skąd w ogóle Auteur.io się wziął? Odpowiedź wcale nie zaczyna się na Ziemi, ale od starożytnego kultu wyznawców World Forger na odległej planecie – a jeśli nasi bohaterowie mają się modlić o powstrzymanie tego mitycznego behemota, będą musieli szybko dotrzeć do dna jego źródła mocy! To wyścig z czasem, w którym ważą się równoległe życia całych światów!


BATMAN: URBAN LEGENDS #3

scenariusz CHIP ZDARSKY, MATTHEW ROSENBERG, BRANDON THOMAS, and more
rysunki EDDY BARROWS, RYAN BENJAMIN, MAX DUNBAR, and more
okładka JOHN ROMITA JR. and KLAUS JANSON
variant cover DAVID MARQUEZ
variant cover SIMONE BIANCHI
PRESTIGE FORMAT |W sprzedaży od 11 maja
$7.99 US | 64 PAGES | FC | DC
Tajemnica wokół Cole’a Casha i HALO pogłębia się, gdy Batman podejmuje bardziej aktywną rolę, badając człowieka znanego jako Grifter. Ale inni złoczyńcy w Gotham zaczęli zauważać, co zamierza Grifter, i zamierzają dokonać zamachu! Jak długo może trwać ta nieprawdopodobna współpraca między tym dynamicznym duetem?
Historia z Outsiders dobiega końca wraz z powrotem trzech kultowych outsiderów: Black Lightninga, Katany i Metamorpho, zjednoczonych, by stawić czoła teściowej Katany! Ten finał na zawsze zmieni skład Outsiders i wyznaczy ich nową trajektorię w uniwersum DC!
Red Hood i Batman walczą o to, co powinni zrobić z dzieckiem, które zostało osierocone z powodu temperamentu Red Hooda. Kiedy tymczasowo umieszczają dziecko pod opieką Leslie Thompkins, ta zastanawia się, czy postępuje właściwie. Czy tylko opiekuje się kolejnym Robinem do treningu?


CATWOMAN #31

scenariusz RAM V
rysunki FERNANDO BLANCO
okładka ROBSON ROCHA
card stock variant cover JENNY FRISON
W sprzedaży od 18 maja
$3.99 US | 32 PAGES | FC | DC
CARD STOCK VARIANT COVER $4.99 US
Kobieta-Kot i Shoes wdarli się na otwarcie domowej galerii sztuki pana Roya, ale nie są po to, by zwinąć Klimta czy Moneta. Nie, szukają najnowszego dodatku do cenionej kolekcji pana Roya: dużej probówki zawierającej Poison Ivy! Ale w jaki sposób Pamela w ogóle znalazła się w takiej sytuacji, co jej zrobiono i dlaczego wydaje się … inna?


CHALLENGE OF THE SUPER SONS #2

scenariusz PETER J. TOMASI
rysunki MAX RAYNOR and JORGE CORONA
okładka SIMONE DI MEO
card stock variant cover NICK BRADSHAW
W sprzedaży od 11 maja
$3.99 US | 32 PAGES | 2 of 7 | FC | DC
CARD STOCK VARIANT COVER $4.99 US


CRIME SYNDICATE #3

scenariusz ANDY SCHMIDT
rysunki KIERAN McKEOWN
backup story rysunki BRYAN HITCH
okładka DAVID FINCH
card stock variant cover BABS TARR
W sprzedaży od 4 maja
$3.99 US | 32 PAGES | 3 OF 6 | FC | DC
CARD STOCK VARIANT COVER $4.99 US
Dzięki połączeniu sił Crime Syndicate po raz pierwszy zasiewa ziarno, które na zawsze zmieniają świat. Ale zanim to się stanie, Ultraman, Superia, Johnny Quick, Atomica i Emerald Knight muszą przetrwać ostateczną bitwę z największym Starro z nich wszystkich – i sobą nawzajem! Dodatkowo: debiut Alexandra Luthora z Earth-3!
Pytanie miesiąca: Czy na Ziemi-3 są przyjaciółmi czy wrogami Starro?
A w dodatkowej historii , zobacz pochodzenie Superwoman w opowieści zilustrowanej przez supergwiazdę Bryana Hitcha!


DETECTIVE COMICS #1036

scenariusz MARIKO TAMAKI
rysunki DAN MORA
backup story rysunki CLAYTON HENRY
card stock variant cover LEE BERMEJO
W sprzedaży od 25 maja
$4.99 US | 40 PAGES | FC | DC
CARD STOCK VARIANT COVER $5.99 US

Batman kontra Huntress! Gdy Mroczny Rycerz zagłębia się w tajemnicę zabójstwa Sarah Worth, jedynym świadkiem, który naprawdę wie, co wydarzyło się tego fatalnego wieczoru, jest jedyna nadzieja Batmana na oczyszczenie jego imienia. Ale inny myśliwy prześladuje tajemniczego zabójcę nękającego miasto – a Huntress również zwróciła swój wzrok na Bruce’a Wayne’a! Violet Vengeance z Gotham wyzwala święte piekło na Batmana, gdy kłopoty narastają nad i pod ulicami miasta!
A dodatkowa opowieść „Huntress and the Hunted,” skupia się na własnej Violet Vengeance z Gotham! W poprzednim rozdziale jej światem wstrząsnęło makabryczne morderstwo drogiego przyjaciela … ale w tej złowrogiej scenie jest coś więcej niż się wydaje na pierwszy rzut oka!


HARLEY QUINN #3

scenariusz STEPHANIE PHILLIPS
rysunki i okładka RILEY ROSSMO
card stock variant cover DERRICK CHEW
W sprzedaży od 25 maja
$3.99 US | 32 PAGES | FC | DC
CARD STOCK VARIANT COVER $4.99 US


THE JOKER #3

scenariusz JAMES TYNION IV
rysunki i okładka GUILLEM MARCH
backup story scenariusz JAMES TYNION IV and SAM JOHNS
backup story rysunki MIRKA ANDOLFO
card stock variant cover DAVID FINCH
card stock variant cover GARY FRANK
1:25 card stock variant cover RICCARDO FEDERICI
W sprzedaży od 11 maja
$5.99 US | 40 PAGES | FC | DC
CARD STOCK COVERS
Trwa polowanie na Jokera, gdy Jim Gordon udaje się do odległej części Ameryki Południowej, aby znaleźć trop … i staje twarzą w twarz z samym Księciem Zbrodni! Tajemnica wokół A-Day pogłębia się, ale nie przed atakiem krwiożerczej rodziny Sampsonów!
A w dodatkowej historii z Punchline, Punchline musi zmierzyć się z nowym mięśniakiem Królowej Pik … Orcą! W tym samym czasie śledztwo Bluebird na alma mater Punchline przybiera mroczny i przerażający obrót!


MAN-BAT #4

scenariusz DAVE WIELGOSZ
rysunki SUMIT KUMAR
okładka KYLE HOTZ
W sprzedaży od 4 maja
$3.99 US | 32 PAGES | 4 OF 5 | FC | DC


Druga runda: Batman kontra Man-Bat! Po katastrofalnym spotkaniu z Suicide Squad, sesji terapeutycznej z Harley Quinn i (jeszcze jednej) nieudanej próbie wyleczenia, Langston został w końcu odnaleziony przez Mrocznego Rycerza! Jedyny problem? Strach na wróble dotarł tam pierwszy! Co mistrz strachu planuje zrobić z serum, które dosłownie tworzy potwory? Zgadnij…


THE NEXT BATMAN: SECOND SON #2

scenariusz JOHN RIDLEY
rysunki TRAVEL FOREMAN and MARK MORALES
okładka DOUG BRAITHWAITE
card stock variant cover FRANCESCO MATTINA
W sprzedaży od 4 maja
$4.99 US | 40 PAGES | 2 OF 4 | FC | DC
CARD STOCK VARIANT COVER $5.99 US
DIGITAL FIRST
Ze stron Future State: The Next Batman i Batman nadchodzi nieopowiedziana historia drugiego syna Luciusa Foxa!
Tim Fox stara się znaleźć swoje miejsce w rodzinie po tylu latach nieobecności … a jego młodszy brat, Luke, nie pozwoli mu o tym zapomnieć! Ale śledztwo Tima w sprawie Arkadine przybiera nieoczekiwany obrót, kiedy zdaje sobie sprawę, że istnieje związek z tajemniczym Simonem Saintem! W międzyczasie Batwing przedziera się do podziemnego świata w poszukiwaniu Ratcatchera, szukając odpowiedzi na temat nawrotu choroby swojej siostry Tamary!


NIGHTWING #80

scenariusz TOM TAYLOR
rysunki i okładka BRUNO REDONDO
card stock variant cover JAMAL CAMPBELL
W sprzedaży od 18 maja
$3.99 US | 32 PAGES | FC | DC
CARD STOCK VARIANT COVER $4.99 US
Dick Grayson zawsze miał wielkie serce. Od ochrony osób prześladowanych przez łobuzów w młodości, przez walkę ze złem u boku Batmana jako Robina, przez przysięgę swojego nowo odziedziczonego bogactwa po wzbogacenie Blüdhaven jako Nightwing – jego dobroć i hojność zawsze kierowały jego życiem. Ale teraz nowy złoczyńca krąży po bocznych uliczkach Blüdhaven, usuwając serca najsłabszych w mieście. Kim jest ta przerażająca nowa groźba o imieniu Heartless i czy będzie w stanie oprzeć się wyrwaniu największego serca w całym Blüdhaven? Przeczytaj ten (dosłownie) rozdzierający serce numer, aby się dowiedzieć!


ROBIN #2

scenariusz JOSHUA WILLIAMSON
rysunki i okładka GLEB MELNIKOV
card stock variant cover FRANCIS MANAPUL
W sprzedaży od 25 maja
$3.99 US | 32 PAGES | FC | DC
CARD STOCK VARIANT COVER $4.99 US
Po szokujących wydarzeniach z Robin #1, Damian na własnej skórze poznał śmiertelne zasady Lazarus Island ! Teraz musi udowodnić, że należy do turnieju i odkryć jego tajemnice! Ale jego jedynym sojusznikiem jest córka jednego z jego największych wrogów: Ravager! W tym turnieju tylko jeden wojownik może wyjść żywy – gotowy do drugiej rundy? Walcz!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
4
godzin
1
6
minut
1
1
sekund
3
4
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):