Scenarzysta i rysownik Cliff Chiang pozostawił niezatarty ślad w DC Universe, od słynnej współpracy z Brianem Azzarello od Wonder Woman po Zatannę, Green Arrowa i Black Canary oraz Batman Black & White. Jego następna wspaniała seria DC, to “Catwoman: Lonely City”, która trafi do sprzedaży w USA 19 października, przedstawiająca Selinę Kyle w świecie bez Batmana, który by go chronił.

Dziesięć lat temu masakra znana jako „Noc głupców” pochłonęła życie Batmana, Jokera, Nightwinga i komisarza Gordona… i wysłała do więzienia Selinę Kyle,Catwoman. Dziesięć lat później Gotham dorosło – odsuwa kostiumowe bohaterstwo i nikczemność jako dziecinne rzeczy. Nowe Gotham jest czystsze, bezpieczniejszy… i z mniejszą wolnością, pod czujnym okiem burmistrza Harveya Denta i jego Batcops. To do tego nowego miasta powraca Selina Kyle, odmieniona kobieta… z myślą o ostatnim wielkim skoku: sekretach ukrytych w jaskini Batmana! Nie potrzebuje pieniędzy – musi tylko wiedzieć… kim jest „Orpheus”?

Chiang odpowiada za scenariusz, rysunki, kolory i liternictwo w każdym z czterech 48-stronicowych numerów w formacie Prestige Plus, które ukażą się w ramach DC Black Label; “Catwoman: Lonely City” ma szansę stać się opowieścią na wyższym poziomie, która na zawsze zmieni sposób, w jaki fani postrzegają Gotham City, jego bohaterów i złoczyńców.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
1
godzin
1
0
minut
2
0
sekund
2
1
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):