Czy odcinek pt. “The Fear” z serialu animowanego “Super Friends”, miał posłużyć jako pilot do serialu z Batmanem?
Nie, ale jest to bliskie prawdy.

Origin Batmana po raz pierwszy przedstawiono w “Detective Comics #33”. I co zaskakujące trzeba było czekać aż do 1985 roku by przedstawiono go w innym medium niż komiks.

28 września 1985 roku zadebiutował odcinek “Super Powers: Galactic Guardians” (nowa nazwa ostatniego sezonu animowanego serialu “Super Friends”, nawiązująca do serii figurek Super Powers), pt „The Fear”, w którym Batman po raz pierwszy ujawnia Robinowi i Wonder Woman swój origin.

https://www.youtube.com/watch?v=MdeOBa-YyRs

To dość poważny temat jak na “Super Friedns” dlatego nie brak osób, które przypuszczają, że odcinek miał posłużyć jak pilot dla serialu animowanego o Batmanie.

Scenarzystą „The Fear” jest Alan Burnett (który później był kluczową postacią przy tworzeniu “Batman: The Animated Series” na początku lat 90. jako scenarzysta i producent, a później współtworzył zarówno “The New Batman Adventures”, jak i “Batman Beyond”), z pewnością CZUJE SIĘ, że ma to być pilot nowego serialu telewizyjnego, ponieważ jest o wiele mroczniejszy niż typowy odcinek “Super Powers” i skupia się tylko na jednej postaci, Batmanie.

Prawda jest jednak taka, że ​​nie miał być pilotem, ale tylko dlatego, że wcześniej przed animacją odcinka podęto decyzję, że nie będzie to tzw. backdoor pilot. Pierwotnie pod tym kątek napisano scenariusz, ale Hanna-Barbera go odrzuciła, więc wprowadzono zmiany, aby bardziej pasował jako odcinek “Super Powers” m.in. teksty Vicki Vale przepisano dla Wonder Woman.

Temat ten został poruszony przez Johna Trumbulla w publikacji poświęcone j”Batman: The Animated Series”, “Back Issue #99” od TwoMorrows. Jednakże, chociaż technicznie rzecz biorąc, nie był to backdoor pilot, ostatecznie spełnił tę funkcję, ponieważ udowodnił, że MOŻNA zrobić mroczną historię o Batmanie na potrzeby telewizji dla dzieci, dlatego też siedem lat później mógł zadebiutować “​​Batman: The Animated Series”.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
1
godzin
0
9
minut
4
2
sekund
4
7
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):