Od wtorku “The Batman” gości na ekranach koreańskich kin i już zebrał tam prawie 1,7 mln dolarów od 199 tys. widzów. Jest to drugie najlepsze otwarcie na tym rynku dla Warner Bros. Większe wpływy osiągnął tylko “Joker” ($2,2 mln). W okresie pandemii lepsze otwarcia dla produkcji z Hollywood w Korei miały premiery: “Spider-Man: No Way Home” ($5,3 mln), “Fast and Furious 9” ($3,2 mln) oraz “Eternals” ($2,5 mln). W odróżnieniu od innych blockbusterów “The Batman” zadebiutował jednak we wtorek, a nie w środę jak ma to miejsce zazwyczaj w przypadku tego typu produkcji.

Na jakie otwarcie może liczyć bohater Gotham City w USA? Szacuje się, że powinno to być w przedziale $100-$125 mln. Oznaczało by to, że “The Batman” zostałby dopiero drugą produkcją w okresie pandemii z otwarciem powyżej $100 mln za “Spider-Man: No Way Home” ($260 mln). Biorąc pod uwagę pozytywne recenzje nie można wykluczyć, że przez pierwsze trzy dni produkcja Warner Bros. może nawet zebrać $140 mln.

Każde otwarcie powyżej 100 milionów dolarów będzie dobrym wynikiem dla studia, które zainwestowało w produkcję Matta Reevesa $200 mln.

Źródło: Variety

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
6
godzin
1
9
minut
5
9
sekund
4
7
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):