Według wstępnych szacunków rynku kinowego w trakcie Wielkanocnego weekendu, zarówno w USA, jak i w reszcie świata, “The Batman” zarobił kolejne 3,8 miliona dolarów. Tym samym po siedmiu tygodniach wyświetlania na koncie filmu znajduje się 751,1 miliona dolarów ($386,1 mln pochodzi z rynków międzynarodowych).

Jeff Goldstein, prezes ds. dystrybucji Warner Bros. na rynku krajowym, tak skomentował sukces Batmana:

Niewiarygodna reakcja, jaką zaobserwowaliśmy w kinach w całym kraju świadczy zarówno o nieśmiertelności tego kultowego superbohatera DC, jak i o ogromnym apetycie widzów na doświadczanie wspaniałych filmów na dużym ekranie. Gratulujemy wszystkim odpowiedzialnym za osiągnięcie tego imponującego kamienia milowego.

Andrew Cripps, prezes ds. dystrybucji międzynarodowej, dodał:

“The Batman” zdobył uznanie zarówno wśród opinii krytyków, jak i przyciągając tłumy na każdym rynku. Jesteśmy niezwykle dumni z tego filmu i przeszczęśliwi, że nadal trafia do odbiorców na całym świecie.

Produkcja Matta Reevesa największym sukcesem okazała się w USA ($365 milionów), Wielkiej Brytanii ($53,2 mln), Meksyku ($30,7 mln), Australii ($27 mln), we Francji ($25,9 mln), w Brazylii ($22,6 mln), Chinach ($22,5 mln), Niemczech ($18,9 mln), Hiszpanii ($11,8 mln), we Włoszech ($11,2 mln) oraz Japonii ($10 mln). W niedzielę Człowiek-Nietoperz wyprzedził “Suicide Squad” Davida Ayera ($746,8 mln) stając się siódmym najbardziej dochodowym filmem na podstawie komiksów DC.

Źródło: Deadline

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
4
godzin
1
6
minut
1
5
sekund
2
3
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):