Czy Wayne’owie wybrali skrót przez Crime Alley zanim zostali zamordowani?
Nie

W sieci można spotkać się z pytaniem dlaczego Wayne’owie zdecydowali się na skrót przez Crime Alley z perłami na widoku i futrem. Nie brak też żartów na ten temat.

Origin Batmana po raz pierwszy przedstawiono w “Detective Comics #33”. Ale nawet biorąc pod uwagę ograniczone umiejętności rysownicze Boba Kane’a można stwierdzić Wayne’owie nie zginęli w żadnym zaułku.

Prawie dekadę później do kwestii originu Batmana wrócono w “Batman #47” (autorzy: Finger, Kane i Paris). Rysunki Kane’a są dokładniejsze niż wcześniej, ale cały czas nie ma mowy, żeby to była Crime Alley.

Dopiero w “Detective Comics #457” w klasycznej historii Denny’ego O’Neila “There Is No Hope in Crime Alley” użyto nazwy Crime Alley.

O’Neil wprowadził kilka znaczących elementów do pochodzenia Batmana. Po pierwsze, podczas gdy obszar, w którym zamordowano Wayne’a, był PIERWOTNIE przyjemnym obszarem (dlatego Wayne’owie nie obawiają się tego skrótu), po jakimś czasie stał się zaniedbany i TERAZ nazywa się Crime Alley. O’Neil przedstawił również koncepcję, że Batman co roku powraca do Crime Alley, aby upamiętnić stratę swoich rodziców, a także widzimy, jak Batman szuka w okolicy starej kobiety o imieniu Leslie Thompkins. Thompkins nie była ówcześnie znaczącą postacią. Ona także odwiedza tę okolicę, a ponieważ całe miejsce JEST nazywane Crime Alley, Batman musi ją uratować przed kilkoma bandytami.

Od kiedy więc Crime Alley stała się zaułkiem?

Śmierć Wayne’ów w zaułku pokazano dopiero w odcinku serialu animowanego “The Super Powers Team: Galactic Guardians” pt. „The Fear”, w którym Batman po raz pierwszy wyjawia Robinowi i Wonder Woman swój origin.

https://www.youtube.com/watch?v=MdeOBa-YyRs

Jak się okazało ten odcinek był bardzo wpływowy i teraz wiele elementów, w tym zaułek, jest częścią popkultury.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
0
godzin
2
2
minut
4
1
sekund
4
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):