HBO Max Latin America zamówiło film animowany “Batman Azteca: Choque De Imperios”. Jak sugeruje tytuł bohaterem nie będzie Bruce Wayne ale nowa postać Yohualli Coatl.

W czasach imperium azteckiego Yohualli Coatl – młody aztecki chłopiec – przeżywa tragedię, gdy jego ojciec i przywódca wioski, Toltecatzin, zostaje zamordowany przez hiszpańskich konkwistadorów. Yohualli ucieka do Tenochtitlan, aby ostrzec króla Montezumę i jego arcykapłana Yokę przed nadchodzącym niebezpieczeństwem. Używając świątyni Tzinacana, boga nietoperzy, jako kryjówki, Yohualli trenuje ze swoim mentorem i asystentem Acatzinem, rozwijając sprzęt i broń, aby stawić czoła inwazji Hiszpanów, by chronić świątynię Montezumy i pomścić śmierć ojca.

Reżyseruje Juan Meza-León (“Harley Quinn”). José C. García de Letona, Aaron D. Berger, Carina Schulze i Fernando De Fuentes są producentami filmu, który powstanie w całości w Meksyku, z udziałem lokalnych specjalistów i zaprezentuje bogatą sztukę regionu. Sam Register i Tomás Yankelevich pełnią funkcję producentów wykonawczych.

Alejandro Díaz Barriga, konsultant specjalizujący się w badaniach mezoamerykańskich i historii etnicznej Meksyku i regionu andyjskiego, będzie współpracował z zespołem kreatywnym, aby zapewnić, że rdzenni mieszkańcy zostaną należycie przedstawieni w filmie.

Za produkcję odpowiadają Warner Bros. Animation i DC we współpracy z Animą i Chatrone.

Źródło: Deadline

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
6
godzin
1
9
minut
4
9
sekund
2
8
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):