W listopadzie do sprzedaży w ramach DC Black Label trafi pierwszy numer limitowanej serii “Batman/The Joker: The Deadly Duo” od Marca Silvestrriego.

Konflikt między Batmanem a Jokerem był jednym z najdłużej opowiadanych w całej literaturze. Odwieczni przeciwnicy, rzadko musieli ze sobą współpracować, ale kultowy scenarzysta, Marc Silvestri, opowiada ostateczną historię o kruchym sojuszu między Mrocznym Rycerzem i Księciem Zbrodni w “Batman/The Joker: The Deadly Duo”, siedmioczęściowej limitowanej serii DC Black Label, która pojawi się w sklepach z komiksami i na platformach cyfrowych we wtorek, 1 listopada.

To skrupulatnie opracowane spojrzenie na najbardziej zabójczy duet wprowadza czytelników w przerażającą i pełną napięcia wersję Gotham City, którą może dostarczyć tylko Silvestri. „Batman i Joker to dwie najbardziej kultowe postacie na świecie, które od ponad 80 lat skaczą sobie do gardeł” – mówi Silvestri. „Zawsze myślałem, że byłoby całkiem zabawnie mieć ich po tej samej stronie, więc napisałem o tym historię. Nie trzeba dodawać, że tak się zdarza”.

Joker zrobi wszystko, aby odzyskać Harley Quinn po tym, jak uprowadził ją dziwny i tajemniczy sprawca. Ale kto byłby na tyle bezczelny, by ściągnąć na siebie gniew Jokera, popełniając tak nie przemyślany czyn?

Aby spotęgować grozę, tajemnicze, podobne do Jokera stworzenia krążą po ulicach Gotham, zbierając odcięte głowy i nikt nie wie dlaczego. Co więcej, Jim Gordon zaginął, a po otrzymaniu paczki zawierającej zakrwawiony kawałek komisarza policji Gotham, Batman zdaje sobie sprawę, że musi zrobić wszystko, aby go uratować. Ale jak?

Kiedy Joker proponuje niełatwy sojusz z Batmanem, odpowiedzi na te pytania stają się jasne — i wstrząsną Gotham City i Bat-rodziną do głębi!

W 2. numerze, który trafi do sprzedaży w grudniu, relacja Batmana i Jokera ma trudny początek, ale różnice należy niezwłocznie odłożyć na bok, ponieważ kolejny fragment komisarza Gordona zostaje dostarczony do GCPD. Mamy nadzieję, że szybko zaczną współpracować, nim coś jeszcze zostało z Jima Gordona!

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Nowa historia z Batmanem i Jokerem w DC Black Label? To coś czego nam zdecydowanie brakowało!! -_-

Nie mogę się doczekać 😀

za
dni
1
3
4
godzin
1
6
minut
3
2
sekund
2
3
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):