“Justice League Dark” był jednym filmów z bohaterami DC, który przez pewien czas był w planach. Nad scenariuszem pracował Gerard Johnstone. W rozmowie z ScreenRant reżyser “M3GAN” zdradził kilka informacji na temat historii, którą chciał opowiedzieć.

Tak naprawdę byłem dopiero w połowie procesu pisania scenariusza do tego filmu. Ale tak, to była zabawna rzecz. Mamy Deadmana, Swamp Thinga, Constantine’a, Zatanne. Czułem, że Zatanna była tak naprawdę główną postacią i było wiele rozmów i przepychanek, które odbyłem z chłopakami, ponieważ mówili: „Constantine jest głównym bohaterem”. Pomyślałem: „Nie, Constantine jest najfajniejszą postacią. Ale tak naprawdę główną postacią jest Zatanna”. Ponieważ po raz pierwszy odkrywa swoje magiczne moce. To było zabawne. Wszyscy bohaterowie ruszyli do piekła, by wyciągnąć ojca Zatanny.

Johnstone zdradził również, że inspiracją do sposobu w jakim należy wprowadzić grupę bohaterów, był dla niego film “Guardians of the Galaxy”, jednak po tym jak “Justice League” i “Suicide Squad”, dwie produkcji z bohaterami DC nie spełniły oczekiwać studia, te nie miał zamiaru inwestować w kolejny film z grupą bohaterów.

Scenariusz nigdy nie został dokończony, ale Johnstone nie miałby nic przeciwko powrotowi do tego tematu i omówienia tego pomysłu z obecnym szefem DC Studios Jamesem Gunnem.

Źródło: ScreenRant

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
1
godzin
0
9
minut
4
6
sekund
4
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):