Poznaliśmy już sierpniowe zapowiedzi Egmontu. Wśród zaplanowanych propozycji znalazły się “Nightwing. Skok w światło. Tom 1” (348 strony, 119,99 zł), “Injustice. Bogowie pośród nas: Rok piąty. Tom 5” (472 strony, 199,99 zł) i “Catwoman. Samotne miasto” (224 strony, 119,99 zł).

“Nightwing. Skok w światło. Tom 1”

Pierwszy tom przygód Nightwinga w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Dick Grayson wraca do Blüdhaven! Jego życie zaczyna się powoli układać. Przeprowadza się do nowego mieszkania i przygarnia uroczego szczeniaczka. Na jego drodze pojawia się ponownie Barbara Gordon i tym razem wszystko wskazuje na to, że może okazać się tą jedyną. Dbanie o bezpieczeństwo Blüdhaven to duże wyzwanie, zwłaszcza teraz, gdy w mieście panoszy się najstraszliwszy wróg Nightwinga – tajemniczy łotr pozbawiający swoje ofiary serca znany jako Heartless. Jakby tego było mało, stanowisko burmistrza w mieście, którego przysięgał chronić Nightwing, obejmuje osoba o nazwisku… Zucco. 

Kiedy Dick bada przeszłość osoby noszącej nazwisko mordercy jego rodziców, odkrywa szokujące fakty, a te na zawsze zmienią jego życie. Poza tym miliarder Dick Grayson ogłasza swoje plany dotyczące powołania Fundacji imienia Alfreda Pennywortha. Jednym z jej celów ma być pomoc bezdomnym dzieciom w znalezieniu domu. Blockbuster, potężny kryminalista działający w Blüdhaven, czuje się zagrożony – ma wrażenie, że władza nad miastem wymyka mu się z rąk. Zaciska więc zęby i każe swoim zabójcom dorwać Graysona. 

W albumie pojawiają się gościnnie także Flash, Tytani, a nawet Superman (w tej roli Jon Kent). 

Album zawiera również wyjątkową, nominowaną do Nagrody Eisnera historię z zeszytu „Nightwing” #87 – jej cała fabuła toczy się na jednym, rozrysowanym na dwadzieścia dwie strony kadrze. Tom Taylor („DCeased”, „Injustice”) oraz Bruno Redondo („Injustice”, „Suicide Squad: Zła krew”) wyprowadzają Nightwinga z cienia Nietoperza i kierują go w stronę światła! 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Nightwing” #78–91, „Superman: Son of Kal-El” #9, „Nightwing Annual” 2021.

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Tom Taylor
Ilustrator: Bruno Redondo
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 348
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 23.08.2023
Cena: 119,99 zł

“Injustice. Bogowie pośród nas: Rok piąty. Tom 5”

W wojnie pomiędzy Supermanem a Batmanem wszyscy bohaterowie zdecydowali, za kim się opowiadają. Przez pięć lat dawni przyjaciele i sprzymierzeńcy toczyli walki, w których po obu stronach padały ofiary. W końcu dochodzi do impasu – zarówno Batman, jak i Superman zdają sobie sprawę, że zyskają przewagę, tylko jeśli posuną się do czegoś, co do tej pory było nie do pomyślenia. Muszą więc zwerbować swoich dawnych wrogów, aby wraz z nimi zaatakować byłych przyjaciół! 

Batman sprzymierza się ze złoczyńcami, którzy tak jak on unikają zabijania – takich jak członkowie galerii Łotrów Flasha. Superman tymczasem zawiera układ z jedynym człowiekiem, który kiedykolwiek złamał Nietoperza – z Bane’em! Aby wyciągnąć Batmana z ukrycia, Bane przekroczy granicę, której przekraczać nie powinien. 

Historia prowadząca do fabuły znanej z gry wideo zmierza do szokującego finału. Scenariusz Briana Buccellato („Detective Comics”) uzupełniają rysunki Mike’a S. Millera („Adventures of Superman”), Brunona Redondo („Suicide Squad: Zła krew”, „Nightwing”) i Toma Derenicka („JLA”). 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Injustice: Gods Among Us: Year Five” #1–20 oraz „Injustice: Gods Among Us: Year Five Annual” #1.

Seria/cykl: INJUSTICE
Scenarzysta: Brian Buccellato
Ilustrator: Mike S. Miller, Bruno Redondo, Tom Derenick
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 472
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 09.08.2023
Cena: 199,99 zł

“Catwoman. Samotne miasto”

Album ukazujący się w ramach linii wydawniczej DC Black Label. To w pełni autorska opowieść wizjonerskiego artysty Cliffa Chianga („Wonder Woman”, „Paper Girls”), który sam napisał scenariusz, a także stworzył rysunki i nałożył kolory. Ta niezwykle artystyczna i poruszająca wizja losów najważniejszych postaci uniwersum DC na zawsze zmieni twoje spojrzenie na bohaterów i złoczyńców Gotham! 

Dziesięć lat temu w masakrze zwanej Nocą Błazna życie stracili Batman, Joker, Nightwing i komisarz Gordon… a Selina Kyle, Catwoman, trafiła do więzienia. Dekadę później w Gotham zakazano działalności kryjących się za maskami zarówno bohaterów, jak i złoczyńców. Nowe Gotham jest czystsze, bezpieczniejsze… i, pod bacznym nadzorem burmistrza Harveya Denta i jego batglin, o wiele mniej wolne. Nie tylko miasto się zmieniło, również powracająca do niego Selina Kyle jest już zupełnie kimś innym… A jedyne, na czym jej zależy, to odkrycie pewnej tajemnicy, chce odnaleźć Orfeusza – ostatnią rzecz, która łączy ją z Batmanem. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Catwoman: Lonely City” #1-4.

Seria/cykl: DC BLACK LABEL
Scenarzysta: Cliff Chiang
Ilustrator: Cliff Chiang
Tłumacz: Bartosz Czartoryski
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 224
Wymiary: 21.6×27.6cm
Data premiery: 09.08.2023
Cena: 119,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
8
godzin
0
7
minut
0
2
sekund
2
7
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):