Poznaliśmy już wrześniowe zapowiedzi wydawnictwa Egmont. Wśród zaplanowanych propozycji znalazły się “Batman/ Spawn” (240 strony, 119,99 zł), “Sprawiedliwość” (496 stron, 429,99 zł) i “Batman Noir. Mroczne odbicie” (288 stron, 279,99 zł).

“Batman/ Spawn”

Bruce Wayne był świadkiem tragicznego aktu przemocy, w którym zginęli jego rodzice. To wydarzenie spowodowało, że postanowił poświęcić resztę swojego życia na walkę z przestępczością jako Batman, zamaskowany obrońca prawa. 

Al Simmons, były członek amerykańskich służb specjalnych, po śmierci otrzymał szansę połączenia się z żoną – ceną za tę możliwość miała być jego dusza. Odrodził się jako Spawn – elitarny wojownik z piekła rodem. 

Obaj bohaterowie istnieli we własnych rzeczywistościach, prowadząc własne bitwy. Jednak pewnej wyjątkowej nocy Trybunał Sów zainicjował plan, który miał doprowadzić do starcia Mrocznego Rycerza ze Spawnem. Bez względu na wynik tej walki, mieszkańcy Gotham – a może i cała ludzkość – ucierpią, chyba że bohaterowie odkryją manipulacje Trybunału i odwrócą sytuację na swoją korzyść. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach z 1994 roku („Batman/Spawn: War Devil” #1 i „Spawn/Batman” #1) oraz ich kontynuacji z 2022 roku, czyli „Batman/ Spawn” #1, będącej dziełem dwóch największych wizjonerów komiksu: Todda McFarlane’a („Spider-Man”, „Spawn”) i Grega Capullo („Batman”, „The Creech”). 

Album uzupełnia galeria prac związanych z tworzeniem zarówno nowych, jak i starych zeszytów.

Seria/cykl: BATMAN
Scenarzysta: Todd McFarlane
Ilustrator: Greg Capullo
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 280
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 27.09.2023
Cena: 119,99 zł

“Sprawiedliwość”

Kolejny niezwykły album w ekskluzywnej serii DC Limited – uhonorowana Nagrodą Eisnera dla najlepszej powieści graficznej „Sprawiedliwość” Alexa Rossa i Jima Kruegera! Członkowie Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości są największymi superbohaterami świata. Łączą siły, by walczyć w obronie świata i ludzkości. Jednak nie tylko oni są w stanie utworzyć zgrany zespół. Ich najzagorzalsi przeciwnicy również postanowili działać wspólnie. Nazwali się Legionem Zagłady i opracowali zaskakujący plan opanowania świata. Dodatkowo poznali prawdziwe tożsamości superbohaterów i ich najsłabsze punkty, a przed ludzkością roztoczyli wizję świetlanej przyszłości. Czy Lidze uda się podnieść po tej porażce i powstrzymać plan złoczyńców? I czy powinna to robić? 

Autorami tej monumentalnej opowieści są siedmiokrotny laureat nagrody Comics Buyer Guide za najlepsze rysunki Alex Ross („Kingdom Come. Przyjdź królestwo”, „Marvels”) i Jim Krueger („Batman: Legenda Mrocznego Rycerza”, „Avengers”).

Seria/cykl: DC LIMITED
Scenarzysta: Jim Krueger, Alex Ross
Ilustrator: Dougie Braithwaite, Alex Ross
Tłumacz: Tomasz Kłoszewski, Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 496
Wymiary: 22.5×34.4cm
Data premiery: 06.09.2023
Cena: 429,99 zł

“Batman Noir. Mroczne odbicie”

Kultowa saga kryminalna, jedna z najmroczniejszych i najciekawszych opowieści o Gotham, jakie kiedykolwiek powstały, tym razem w czarno-białej wersji i powiększonym formacie! Przez lata Batman i komisarz Gordon zagłębiali się w mroczną otchłań, jaką jest Gotham. Wielokrotnie ratowali swoje miasto przed nim samym, nie pozwalając, by zawładnęła nim przemoc i korupcja. Ale nawet po całym życiu walki z przestępczością i konfrontacji z tym, co uważali za najgorsze w ludzkości, jeszcze mroczniejsze i bardziej niebezpieczne zło popycha Batmana i Gordona do granic możliwości. Gdy konflikt zbliża się do rozwiązania, okazuje się, że prawda kryje się w ich własnym domu. Czy dwóm największym obrońcom Gotham uda się wymierzyć sprawiedliwość temu złowrogiemu zagrożeniu w najbardziej osobistej walce komisarza Gordona? 

Przedstawiony w surowej czerni i bieli, „Batman Noir: Mroczne odbicie” prezentuje nową perspektywę kultowego dzieła autorstwa Scotta Snydera („Amerykański Wampir”, „Przebudzenie”, „Batman: Trybunał Sów”), Jocka („Straceńcy”, „Detective comics”, „Hellblazer”) i Francesco Francavilli („Potwór z bagien”, „Black Panther”).

Seria/cykl: BATMAN NOIR
Scenarzysta: Scott Snyder
Ilustrator: Jock, Francesco Francavilla
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 288
Wymiary: 22.5×34.4cm
Data premiery: 06.09.2023
Cena: 279,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
0
godzin
2
1
minut
3
1
sekund
1
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):