Forum
Już wkrótce
  • Batman. Dylan Dog/Batman. Cień nietoperza. Tom 1 - 19 cze 2024,
  • Batman. Failsafe. Tom 1 - 19 cze 2024,
  • "New Teen Titans: Terminator i Trigon" (WKDCBiZ) - 19 cze 2024,
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,

Współpraca Jepha Loeba i Tima Sale’a zaowocowała powstaniem dwóch przełomowych komiksów “Batman: The Long Halloween” i “Batman: Dark Victory” i jak się okazuje w tym roku otrzymamy ostatnią część tej sagi, która uczci dziedzictwo zmarłego w 2022 roku Sale’a. Pierwszy numer 10-częściowej “Batman The Long Halloween: The Last Halloween” trafi do sprzedaży we wrześniu. Akcja nowej historii autorstwa Loeba rozgrywać się będzie po wydarzeniach z “Batman: The Long Halloween Special” z 2021 roku.

“Batman The Long Halloween: The Last Halloween to pożegnalny prezent Tima Sale’a dla mnie” – powiedział w oświadczeniu Loeb. “Tim i ja już zdecydowaliśmy się opowiedzieć ten ostatni rozdział po Batman: The Long Halloween Special, który posłuży jako prolog do tej 10-częściowej tajemnicy pełnej akcji”.

“Niefortunna śmierć Tima wstrzymała nasze plany dotyczące tej serii. Około rok później, po rozmowie z Markiem Chiarello i Richardem Starkingsem, moimi partnerami przy poprzednich tytułach “Long Halloween”, zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby ruszyć naprzód jako hołd dla Tima, który nadal jest z nami duchem”.

“Ta historia na zawsze kończy wojnę między dziwakami a rodzinami przestępczymi, gdy Batman, Robin i największy złoczyńcy DC zmierzą się z Holidayem, a sekrety sięgające czasów Batman The Long Halloween Special zostaną ujawnione.”

W pierwszym numerze za warstwę graficzną odpowiadać będzie Eduard Risso (“100 Bullets”, “Detective Comics”, “The Batman Who Laughs”), Dave Stewart i Richard Starkings. W kolejnych numerach będą to m.in. Klaus Janson, Mark Chiarello.

BATMAN THE LONG HALLOWEEN: THE LAST HALLOWEEN #1

scenariusz JEPH LOEB
rysunki EDUARDO RISSO, DAVE STEWART, RICHARD STARKINGS
okładka TIM SALE
alternatywna okładka EDUARDO RISSO
w sprzedaży od 25 września

Gotham City ponownie obawia się Halloween, gdy straszne wydarzenie grozi zniszczeniem życia Jima Gordona, i jednocześnie wystawia na próbę pracę zespołową Batmana i Robina.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Subscribe
Powiadom o

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

comment image

Jak można zamieszczać gify/obrazki w komentarzach?

Po prostu wkleiłem bezpośredni link do gifa, komentarz sam się wyświetla jako obraz

Ok, dzięx.

za
dni
1
1
1
godzin
0
8
minut
1
6
sekund
2
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):