Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
JUSTICE LEAGUE: ACTION, SEZON 1, CZĘŚĆ 1
/JUSTICE LEAGUE: ACTION, SEASON 1, PART 1/

Data wydania (Polska): 22.11.2017
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa:
Rok produkcji: 2017
Czas trwania filmu: 278 minut
Wersja wydania: 2 płytowa
Wersje językowe filmu: angielska, węgierska, szwedzka, norweska, duńska, fińska, polski dubbing
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 2.0
Napisy: chińskie, angielskie, węgierskie, arabskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Opis: Nowa animowana seria z superbohaterami DC Universe, pełna szalonego tempa, akcji i humoru. Zobacz Ligę Sprawiedliwości, jakiej jeszcze nie znałeś! Oprócz weteranów Ligi – Supermana, Batmana i Wonder Woman – do grupy dołączą kolejni zmieniający się sojusznicy i wrogowie, tacy jak John Constantine, Zod, Lobo czy Swamp Thing. Niezależnie od zagrożenia superbohaterowie stawią czoło każdemu wyzwaniu! Dzięki 26 zwariowanym odcinkom DC Justice League: Action nie oderwiesz wzroku od ekranu przez wiele godzin!

Filmy i seriale animowane WB/DC już od wielu dekad cieszą się uznaniem zarówno fanów jak i krytyków. W ostatnich latach studio Warner Bros. bardziej skupiło się na pełnometrażowych produkcjach przeznaczonych bezpośrednio na rynek DVD. Są to najczęściej adaptacje komiksów utrzymane w poważniejszym, mroczniejszym tonie. Z kolei serialowe produkcje dla najmłodszych są skierowane do konkretnych grup wiekowych i płci. Są więc seriale dla dziewczynek takie jak “DC Super Hero Girls” i chłopców na ten przykład seria Lego, czy mający swój debiut w ostatnich miesiącach 2016 roku serial „Justice League Action”. Jest to serial uniwersalny dla każdej grupy wiekowej?

Dzięki uprzejmości dystrybutora Galapagos Film miałem okazję spędzić 278 minut z nowym serialem ze świata DC. Pierwsza część pierwszego sezonu zawiera 26 epizodów. Do wyboru mamy pełny polski dubbing i oryginalną angielską ścieżkę dźwiękową, bez materiałów dodatkowych i napisów. Młodsi dostają film, który znają z kanału Cartoon Network, natomiast starsi widzowie w oryginalnej wersji językowej usłyszą tak kultowych aktorów jak Kevin Conroy (Batman), Mark Hamill (Joker), czy James Woods (Lex Luthor) i wielu innych. To duży plus dla producentów serialu, że udało im się zebrać taką obsadę.

Głównymi bohaterami “Justice League Action” są założyciele ligi: Superman, Batman i Wonder Woman. Każdy z odcinków trwa od 11 do 15 minut i opowiada zamkniętą historię. Animacja jest uproszczona, ale bardzo kolorowa i dynamiczna. To oczywiście ukłon w stronę młodszych widzów. Przyznam, że ten styl rysunku świetnie współgra z lekkim humorem cechującym tę produkcję. Jest to humor najczęściej sytuacyjny i słowny. Dzięki naprawdę dobremu tłumaczeniu, dialogów słucha się bez cienia zażenowania. Wśród pierwszych 26 odcinków każdy widz znajdzie coś dla siebie. Są przygody w kosmosie, sporo magii no i znani i mniej znani bohaterowie ze świata DC. Długość epizodów sprawia, że jest to idealna produkcja na niedzielne popołudnia w rodzinnym gronie. Mam nadzieję, że doczekamy się kolejnych 26 epizodów na rynku DVD.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy stacja Cartoon Network zamówiła drugi sezon serialu. Czy jednak producenci doszli do wniosku, że eksperyment o nazwie „Justice League Action” nie należał do udanych. Faktem jest, że oglądalność serialu w Stanach systematycznie spada, co nie zmienia faktu, że nowa Liga Sprawiedliwości to świetny lekki serial dla całej rodziny i warto mieć go w swojej domowej biblioteczce filmów DVD.

Dziękujemy dystrybutorowi filmu Galapagos Film za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Ocena: 5 nietoperków

Recenzował: Bullet

Poprzednia Strona

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"