LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI KONTRA MŁODZI TYTANI
/JUSTICE LEAGUE VS TEEN TITANS/

Data wydania (Polska): 18.05.2016
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa: 39 PLN
Rok produkcji: 2016
Czas trwania filmu: 73 minutu
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polska (lektor), angielska, węgierska, turecka, czeska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, chińskie, węgierskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: zapowiedź nowego filmu animowanego DC Universe
Opis: Nowa przygoda z uniwersum DC. Rozczarowany Ligą Sprawiedliwości Robin dołącza do młodszego zespołu superbohaterów – Młodych Tytanów. Szybko zaczyna się interesować tajemniczą Raven oraz jej ojcem – Trygonem, który zagraża Metropolis. Lojalność superbohaterów zostanie wystawiona na próbę, a ich życie – zagrożone. Tylko połączenie sił obu zespołów pozwoli na zażegnanie niebezpieczeństwa! >>>WIĘCEJ O FILMIE

Liga Sprawiedliwości kontra Młodzi Tytani – recenzja

Dział animacji Warner Bros/DC nie próżnuje, właśnie na rynku ukazało się DVD z filmem “Liga Sprawiedliwych kontra Młodzi Tytani”. Tytuł nie jest zachęcający, nawiązuje do przeciętnego filmu jakim był “Batman kontra Robin”. Do tego Młodzi Tytani wielu widzom kojarzą się ze słabym serialem dla najmłodszych, emitowanym na kanale Cartoon Network. Recenzowana produkcja sprawi, że drużyna młodych herosów zyska w waszych oczach.

Podczas walki Ligi Sprawiedliwych z drużyną Lexa Luthora dochodzi do tajemniczego incydentu. Jeden ze złoczyńców po skończonej walce zostaje opętany przez demona Trigona, istotę tak potężną, że może równać się z samym Supermanem. Pokonany demon opuszcza ciało swojej ofiary, ale to dopiero początek kłopotów. Trzon fabuły stanowią jednak relacje Damiana Wayne’a (Robina) z nastoletnimi tytanami. Damian zostaje przydzielony do grupy nastolatków, ponieważ do Ligi Sprawiedliwych nie do końca pasuje dzieciak w jego wieku. Opiekunką młodocianych herosów jest Star fire (dorosła wersja tej bohaterki). Pod jej opieką pozostają: Raven, Blue Beetle, Beast Boy i świeżak w drużynie Robin. Każda z młodych osób ma inny charakter, co twórcy dobrze nakreślili. W takim środowisku bezczelność i krnąbrność Robina nie przeszkadza, a wręcz widz czuje że postać ta w końcu została przeniesiona do odpowiedniej drużyny. Allan Burnett i Bryan Q. Miller pchnęli tę serię filmów na właściwy tor, pogłębiając przede wszystkim psychologię postaci. Żarty słowne i sytuacyjne są subtelne. Jest to film dla młodzieży stojący na dobrym poziomie pod względem technicznym i scenariusza, stroniącym od zbytnich uproszczeń i żartów niskich lotów.

Animacja osadzona jest w estetyce uniwersum DC New 52. Tym razem scenarzyści i animatorzy inspirowali się lubianym przez fanów serialem “Young Justice” (2010–2013), nadając filmowi młodzieżowy charakter z elementami horroru klasy B. Wykorzystują głównego antagonistę do połączenia Młodych Tytanów z Ligą Sprawiedliwych we wspólnej walce. Przy okazji dostajemy genezę Raven. Poprzednie produkcje z tego uniwersum potrafiły się dłużyć. Omawiany film naprawdę przyjemnie się ogląda, choć niektóre wątki są przedstawione pobieżnie, a Batmana tak naprawdę zastępuje w filmie Robin. Nie jest to zatem film o Batmanie, czy Lidze Sprawiedliwych, ale zdecydowanie jest to pierwsza tak solidna produkcja o Młodych Tytanach w ich oryginalnym, lekko tylko odświeżonym składzie. 73 minuty projekcji zaostrza apetyt na więcej. Twórcy już szykują kolejny film o Młodych Tytanach. Trzymam kciuki za przyszły projekt, ale wiem że jedna jaskółka wiosny nie czyni, a odświeżone ekranowe światy w dalszym ciągu ukazują słabość komiksowych odpowiedników.

Na płycie DVD z filmem znajduje się zapowiedź kolejnej animacji ze studia DC.

Dziękujemy dystrybutorowi filmu Galapagos Film za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Ocena: 4 nietoperki

Recenzował: Bullet

Poprzednia Strona

już za:
dni
1
5
9
godzin
0
3
minut
5
9
sekund
4
8

Kalendarium

Galeria

titans3x10_08 titans3x10_07 titans3x10_06 titans3x10_05 titans3x10_04 titans3x10_03