Tytuł odcinka: “ALL WILL BE JUDGED”
Data premiery: 22 maja 2017 (USA) | (Polska)
Reżyseria: John Behring
Scenariusz: Ken Woodruff
Oglądalność: 2,92 mln (w przedziale wiekowym 18-49 – współczynnik 1.0)
Twoja ocena:
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


Temple Shaman odkrywa przed Bruce’em Wayne’em karty i rozpoczyna kolejną fazę treningu. Gordon i Bullock są w niebezpieczeństwie, kiedy natrafiają na kryształową sowę, która ujawnia najbardziej pożądane tajemnice światka przestępczego Gotham. Tymczasem Nygma i Pingwin zmuszeni są do współpracy, by wyjść z trudnej sytuacji.

Obsada:Gościnnie występują:
Ben McKenzie
Donal Logue
Sean Pertwee
Robin Lord Taylor
Erin Richards
David Mazouz
Camren Bicondova
Cory Michael Smith
Jessica Lucas
Drew Powell
Michael Chiklis
Maggie Geha
Benedict Samuel
Chris Chalk
detektyw James Gordon
Harvey Bullock
Alfred
Oswald Cobblepot/Pingwin
Barbara Kean
Bruce Wayne
Selina Kyle/przyszła Catwoman
Edward Nygma/przyszły Riddler
Tabitha Galavan
Butch Gilzean
detektyw Nathaniel Barnes
Ivy Pepper
Jervis Tetch/Mad Hatter
Lucius Fox
James Carpinello
Leslie Hendrix
J.W. Cortes
Raymond J. Barry
Flora Diaz detektyw
Jeff Williams
Christopher Dylan White
Andre Da Silva
Mario Calvi
Kathryn
Alvarez
Temple Shaman
detektyw Campos
członek trybunału
dzieciak z ulicy
strażnik

Uwięzieni w klatkach Oswald i Edward próbują jak najbardziej sobie dogryźć i przy okazji uniemożliwić drugiemu ucieczkę. Później zdają jednak sobie sprawę, że w ten sposób nic nie osiągną dlatego postanawiają współpracować, by uciec i by później móc wyrównać rachunki na wolności.

Po odzyskaniu przytomności Selina udaje się do Wayne Manor z zamiarem zabicia sobowtóra Bruce’a. Ten jednak potrafi się obronić, a kiedy rozdziela ich Alfred jest już za późno na wyjaśnienia. Klon ogłusza lokaja i ucieka.

Po sprawdzeniu nieruchomości należących do Kathryn, Gordon odkrywa, że w jednej może znajdować się ukryte pomieszczenie. Na miejscu z Harveyem odkrywają sekretne przejście, które doprowadza ich do sali z kryształową sobą. Światła latarki skierowane na posąg sprawiają, że na ścianie wyświetla się mapa Gotham. Nie mają jednak czasu by dokładnie się jej przyjrzeć gdyż na miejscu zjawia się Barnes w stroju bojowym i z toperem, który porywa Jima.

Harvey Bullock: How come no one never hides something in a place I actually like to search like a brewery or a strip club.
James Gordon: Or a casino.
Harvey Bullock: Exactly, all I’m asking for is a little consideration.

Kathryn: [widząc Alfreda wchodzącego do pokoju przesłuchań, którego bierze za policjanta] Good cop, bad cop that routines a bit tired isn’t it?
Alfred Pennyworth: Yeah, but I’m not a cop am I?
Alfred Pennyworth: [wyciąga sztylet i wbija go w dłoń Kathryn] I’m a butler!

Wayne i Shaman wracają do Gotham City. Ale trening Bruce’a jeszcze się nie zakończył, jednak gdy ten nie jest wstanie sprostać ostatniemu wyzwaniu Temple postanawia pokazać mu całą prawdę i przywołuje swoje wspomnienie, kiedy to zabił członka Court of Owls, który zlecił morderstwo Wayne’a. Zapewnia też Bruce, że chce zniszczyć tę organizację, a do tego potrzebni są Taloni wyprani z emocji.

Barnes jako sędzia, ława przysięgłych i kat na rozkaz Kathryn chce osądzić Gordona. Po wyjściu członkini Court of Owls, kiedy już ma zamiar pozbawić Jima głowy, temu udaje się odbezpieczyć jeden z granatów Nathaniela. Chwilę później na miejscu zjawia się oddział policji.

Nękana przerażającymi snami Leslie postanawia odwiedzić Mad Hattera i dowiedzieć się dlaczego ten podał wirusa Mario. Według złoczyńcy ta nie powinna obwiniać ani jego ani Jima, tylko siebie, gdyż zdecydował się na ten ruch widząc w jej oczach miłość do Gordona.Pingwinowi i Riddlerowi dzięki współpracy udaje się odwrócić uwagę strażników i uciec. Obaj do końca honorują swoją umowę i po wyjściu na zewnątrz rozdzielają się wiedząc, że wkrótce znów się spotkają i będą mogli się zabić.

Alfred zjawia się na komisariacie. Niestety Jim nie może mu teraz pomóc gdyż przesłuchuje Kathryn, którą zatrzymano. Słysząc to lokaj postanawia wziąć sprawy we własne ręce. To nie zabawa w dobrego i złego gliniarza. Kiedy ta nie chce zdradzić gdzie jest Bruce wbija jej sztylet w dłoń. Bohaterowie muszą jednak przerwać przesłuchanie, kiedy okazuje się, że na komisariacie zjawił się Barnes. Podczas próby ucieczki Nathaniel uznaje Kathryn za winną i odcina jej głowę. Gordonowi udaje się mu odstrzelić jego rękę z toporem i tym samym powstrzymać go.

Dzięki poskładaniu kawałków kryształowej sowy, którą zdobył Bruce policji udaje się znowu uzyskać podgląd na mapę Gotham z zaznaczonymi lokalizacjami Court of Owls. Niestety może być już za później, kiedy okazuje sie że Barnes ponownie uciekł, a co gorsza zniknęła też próbka wirusa, którego badał Fox.

Leslie wie już co musi zrobić. Wstrzykuje sobie wirus Alice Tetch.

Autor: Q

W “All Will Be Judged” różnego rodzaju głupot w działaniu bohaterów nie brakuje, ale przynajmniej akcja przyśpiesza. Niestety wraz z odkrywaniem kolejnych działań Court of Owls organizacja ta nie wydaje się już tak potężna. Oczywiście jeszcze nie poznaliśmy osoby, która nią kieruje. Dobrze więc, że pożegnaliśmy się z Kathryn, która swoimi ostatnimi poczynaniami udowodniła, że nie nadaje się na członkinie Court of Owls. Najpierw zaufała Gordonowi, najgorszemu agentowi działającemu pod przykrywką w dziejach, a następnie zleciła Barnesowi jego likwidację. Czyżby nie można było skorzystać z Talona, który by wykonał swoją robotę? Po raz kolejny była okazja by pozbyć się Jima, ale nic z tego nie wyszło.

Do listy głupot należy zaliczyć niestety też działania Seliny. Fakt, że sobowtór Bruce’a ma niezwykłe cechy i wytrzymałość nie są tajemnicą, tak więc zamiast otwartej walki wypadałoby wprowadzić w życie jakiś plan. Zamiast tego dostaliśmy walkę, której rezultat można było od razu przewidzieć. Alfred też się nie popisał, ale jego scena z Kathryn wynagradza nam fakt, że nie zorientował się od kiedy podmieniono Bruce’a.Najlepiej wypada wątek z Oswaldem i Edwardem. Uwięzieni w klatach początkowo starają sobie nawzajem dopiec, ale ostatecznie decydują się na tymczasowy sojusz. Jest więc honor wśród złodziei. Szkoda tylko, że więcej miejsca nie poświęcono na pokazaniu ich ucieczki, ale najwyraźniej i tu Court of Owls nie specjalnie się wykazał.

Cały czas intrygującą postacią pozostaje Temple Shaman, ale biorąc pod uwagę, że ostatni etap szkolenia przeprowadza w Gotham City, to kompletnie nie rozumiem po co było wywozić Bruce’a poza miasto. Niemniej jednak wyjaśnia się chociaż jakie maj plany wobec młodego Wayne’a, chociaż cały czas nie wiemy dlaczego zdecydowali się taki wybór. Nie mniej jednak ujawniając jego zamiary wobec Court of Owls udaje się zaskoczyć widzów.Za sprawą działań Barnesa odcinka nie można brać na serio. Który to już raz mamy atak na posterunek, który raz ktoś ucieka z Arkham Asylum. Doprawdy brak nowych pomysłów u twórców zaczyna być co raz bardziej odczuwalny. W tle wydarzeń sporo namieszała też Leslie Thompkins ale na jej działania wpływ mógł mieć Mad Hatter. Więc o tym kto tak naprawdę zagraża Gotham City przekonamy się w kolejnym odcinku.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • W odcinku, chociaż wymienieni w obsadzie, nie pojawiają się Erin Richards, Jessica Lucas, Chris Chalk, Drew Powell i Maggie Geha.


Kalendarium

Forum