Tytuł odcinka: “ANYTHING FOR YOU”
Data premiery: 17 października 2016 (USA) | (Polska)
Reżyseria: TJ Scott
Scenariusz: Denise Thé
Oglądalność: 3,32 mln (w przedziale wiekowym 18-49 – współczynnik 1.2)
Twoja ocena:
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


Zbrodnia w Gotham ma się lepiej niż kiedykolwiek, a Pingwin walczy o podtrzymanie swoich obietnic dla miasta. Tymczasem, Butch wkracza na mroczną ścieżkę z osławionym gangiem Red Hooda, a Bruce zaczyna prowadzić śledztwo w sprawie miejsca pobytu Ivy.

Obsada:Gościnnie występują:
Ben McKenzie
Donal Logue
Sean Pertwee
Robin Lord Taylor
Erin Richards
David Mazouz
Camren Bicondova
Cory Michael Smith
Jessica Lucas
Drew Powell
Michael Chiklis
Maggie Geha
Benedict Samuel
Chris Chalk
detektyw James Gordon
Harvey Bullock
Alfred
Oswald Cobblepot/Pingwin
Barbara Kean
Bruce Wayne
Selina Kyle/przyszła Catwoman
Edward Nygma/przyszły Riddler
Tabitha Galavan
Butch Gilzean
detektyw Nathaniel Barnes
Ivy Pepper
Jervis Tetch/Mad Hatter
Lucius Fox
Jamie Chung
Anthony Carrigan
J.W. Cortes
Michael Stoyanov
James Andrew O'Connor
Jeffrey Farber
Benja Kay Thomas
Amanda Whitcroft
Luciana Faulhaber
Eric Elizaga
Billy Eric
Pun Bandhu
Stephen Chacon
Victor Plajas
Valerie Vale
Victor Zsasz
Alvarez
Red Hood Leader
Tommy Bones
ojciec McManus
zakonnica
przerażona kobieta
prezenterka
reporter
bezzębny włóczęga
randka
Whiny Red Hood
zbir #1

Początki urzędowania Oswalda przebiegają idealnie. Robi sobie zdjęcia, kiedy karmi bezdomnych oraz przy nowym autobusie szkolnym, tłumy wiwatują na ulicach. Jednak w ważnym dla siebie momencie, kiedy odsłania pomnik swojej matki, ceremonia zostaje zakłócona przez Gang Red Hooda, tym samym w Gotham City nie jest tak bezpiecznie.

Gang Red Hooda kilkakrotnie daje o sobie znać podważając tym samym autorytet nowego burmistrza. Dla policji jest to sprawa priorytetowa, a całość ich działań ma nadzorować ich stary znajomy, Edward Nygma. Barnes i Harvey nie są z tego powodu zadowoleni, ale nic nie mogą zrobić. Tylko Leslie nie ma obaw przed uderzeniem Edwarda, bo jak powszechnie wiadomo jej narzeczonym jest syn Carmine’a Falcone’a, a z jego wpływami cały czas należy się liczyć.

Edward: Harvey. Still a stranger to a haircut and a shave, I see.

Lucius: You are insane.
Edward: Was insane. I have a certificate.

W międzyczasie Jim Gordon kontynuuje swoją znajomość z Valerie, która bada sprawę krwi Alice. Tym samym interesuje się także Barnes, który dowiaduje się, że w wyniku badań odkryto, że powoduje ona niesamowitą odporność i siłę ale doprowadzić może także do szaleństwa. Kapitan dostrzega już pierwsze, na razie pozytywne, objawy na własnej osobie.

Bruce Wayne zgłasza się do Jima Gordona z prośbą o odnalezienie Ivy. Udaje im się ustalić, że jeden mężczyzna widział rudą kobietę z jej swetrem.

Tabitha i Barbara ustalają, kto stoi za gangiem Red Hooda. Sprawa jest skomplikowana, gdyż zdrajcą okazał się być Butch. Tabitha cały czas coś do niego czuje i mimo wszystko nie zamierza go wydać Pingwinowi, nawet gdyby to miało zapewnić jej bezpieczeństwo. Miejsce pobytu gangu Red Hooda ustala zaś Nygma. Na miejscu zjawia się też Butch, który musi przyśpieszyć swój plan i zabić wszystkich członków gangu. W ten sposób wychodzi na bohatera. Wydaje się, że sprawa jest zamknięte, ale Edwardowi pewne rzeczy nie pasują.
Podczas uroczystego przyjęcie burmistrza odbywającego się w klubie Sirens, Nygma szantażuje Butcha, stawiając mu wybór, życie Oswalda, albo Tabithy. Gangster decyduje się zabić Pingwina, mimo, że pierwotnie chciał tylko wyjść na bohatera, po tym jak obecność Edwarda zepchnęła go na drugi plan. Przebiegły plan Nygmy się sprawdza i Oswald przekonuje się o zdradzie swojego zaufanego przyjaciela. Jego autentyczna reakcja pozwala mu zachować twarz w oczach wyborców.

W klubie Sirens obecni są też Bruce i Alfred, a także okradająca gości Selina, która ma okazję poznać rudowłosą kobietę, której jednak nie rozpoznaje. Podczas przyjęcia Wayne i Selina wychodzą na taras, gdzie miliarder za namową Gordona postanawia przenieść swoje relacje z panną Kyle na nowy poziom.

Również Jim postanawia zrobić kolejny krok w swoim związku z Valerie, która nie jest już zmuszona do flirtowania z hematologiem, który badał krew Alice.

Butch zostaje aresztowany, ale Tabitha gotowa jest na wszystko, dlatego decyduje się go odbić.

Jervis Tetch zabija kobietę przebraną za Alice i jej krwią zostawia wiadomość dla Jima Gordona.

Autor: Q

Tytuł odcinka “Anything for You” dość dobrze pasuje do przedstawionej historii, która mimo niezłego pomysłu zamieniła się w pokazanie związków poszczególnych bohaterów. Jak się okazuje jak na tego typu serial, mamy tu bardzo dużo wątków romantycznych. Lepiej nawet ich wszystkich nie wymieniać.Zamiast więc rozbudować sprawę Butcha, który chciał odzyskać zaufanie szefa, wszystko sprowadza się do tego, kto chce z kim być. Jedna dobra rzecz jaka z tego wynika, to fakt, że wreszcie może coś ruszy z postacią Tabithy, która marnowała się w ostatnich odcinkach. Sporą może też namieszać obecność syna Carmine’a Falcone, bo jak mamy się okazje przekonać jego nazwisko cały czas wiele znaczy w Gotham City. Pamiętajmy jednak, że w odcinku ponownie sięgnięto po postać Zsasza i że niektórych rzeczy twórcy serialu nie są w stanie naprawić.
“Anything for You” ogląda się całkiem dobrze, w czym zasługa, że mamy wiele różnych drobnych wątków i tak naprawdę żaden z drażniących bohaterów, jak Gordon, nie ma okazji tego popsuć. Niestety takiego skupienia się na związkach, to nie jest to czego oczekują widzowie od “Gotham”. Końcówka zwiastuje kolejną akcję i powrót Mad Hattera, ale też wyraźnie widać, że wątki romantyczne będą nie mniej ważne. Szkoda tylko, że nic nie wspomina się o związku Harveya z Scottie Mullen, który z tych wszystkich mimo, że poświęcono mu najmniej miejsca, zapowiadał się najciekawiej.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • Michael Stoyanov, członek gangu Red Hooda, wcześniej zagrał Dopeya, jednego z ludzi Jokera w filmie “Mroczny Rycerz”.
  • Podczas przyjęcia Pingwina w klubie Sirnes, zespół gra zmodyfikowaną wersję piosenki przewodniej z serialu animowanego “The Batman”.
  • Na mankietach koszuli Pingwina dostrzec można wyszyte parasolki.
  • Pod koniec odcinka Bruce mówi Selinie, “Jesteśmy tacy sami”, taka sama kwestia padła z ust Wayne’a do panny Kyle w filmie “Batman Returns”.
  • Na przyjęciu Edward Nygma nosi zielony garnitur podobny do tego noszonego przez Riddlera.


Kalendarium

Forum