Forum

Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,
LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #21

Tytuł historii: Haunted Arkham, Part 3
Data wydania: 25.10.2012 (USA)
Scenariusz: Joe Harris
Rysunki: Jason Masters
Okładka: Jason Masters
Kolor: Jim Charalampidis
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 24

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Szokująca prawda o tajemnicy Grace zostaje ujawniona, a także o tym czego chce od więźniów Arkham!

Zabierając ciało Jokera pracownicy Arkham nie mogą uwierzyć, że największy psychopata nie żyje.

W drodze do Arkham Asylum z Bamtobila Batman kontaktuje się z Gordonem. Obaj wiedzą, że dr Green zabił Grace i że teraz ona wykorzystuje pacjentów zakładu by się komunikować.

W Arkham Asylum zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Kiedy jeden z pracowników próbuje zrobić zdjęcie Jokerowi nagle coś rozbija lampę, a po chwili wszyscy złoczyńcy zostają wypuszczeni z cel. Do żywych wraca też Joker, który nastawia sobie skręcony kark.

Kiedy na miejscu zjawia się Batman od razu zaczyna unieszkodliwiać złoczyńców, a w międzyczasie dr Green dręczony jest głosami dziewczyny, którą zabił 30 lat wcześniej.

Nietoperz ma poważne kłopoty, kiedy na raz atakuje go kilku łotrów. Z niespodziewaną pomocą przychodzi mu jednak Maxie Zeus, który wyjaśnia, że Grace zdradziła im co Green jej zrobił m.in. torturował. Sprawiedliwość dopada doktora, Joker, którego Grace wybrała na swojego „championa”, przed przybyciem Batmana zdążyło zabić, po wcześniej torturach, Greena.

Autor: Q

Początek historii był dość obiecujący, później niestety jest już tylko gorzej. Koncepcja z duchem i mistycyzmem zabitej dziewczynki w ogóle mnie nie przekonała. Batman praktycznie jest tu zbędny, bo to nawiedzeni przez Grace złoczyńcy załatwiają Greena, a Jokerowi oczywiście nic się nie stało. Bawiąc się w historie z duchami trzeba mieć jakiś ciekawy pomysł, a nie wszystkie rzeczy tłumaczyć przez działanie nieznanych sił.

Ocena: 2 nietoperki

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy okładka (Dark Age):

Sonda

Najlepszy okładka (Bronze Age):