Leslie Thompkins w "Gotham"Już w najbliższy poniedziałek serial “Gotham” powróci z nowym odcinkiem pt. “Rogues’ Gallery”. Z tej okazji udostępniono nową zapowiedź.

Początek służby detektywa Gordona w Arkham Asylum nie jest łatwy, gdy zabójstwo strażnika inicjuje dochodzenie, prowadzące go do spotkania z dr Leslie Thompkins (gościnnie Morena Baccarin, „Homeland”). Tymczasem Cobblepot kontynuuje budowę swojej armii.
Czytaj dalej

Tytuł odcinka: “WHAT THE LITTLE BIRD TOLD HIM”
Data premiery: 19 stycznia 2015 (USA) | 29 stycznia 2015 (Polska)
Reżyseria: Eagle Egilsson
Scenariusz: Ben Edlund
Oglądalność: 6,50 mln (w przedziale wiekowym 18-49 – współczynnik 2.2)
Twoja ocena:
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


James Gordon stara się złapać Jacka Grubera (gościnnie Christopher Heyerdahl), obłąkanego, geniusza elektrycznego, który uciekł z Akrham Asylum, by odzyskać swoją dawną posadę. Tymczasem Falcone stara się utrzymać swoje imperium, po tym jak Fish Mooney wykonuje kolejny ruch.

Obsada:Gościnnie występują:
Ben McKenzie
Donal Logue
Jada Pinkett Smith
Sean Pertwee
Robin Lord Taylor
Erin Richards
David Mazouz
Camren Bicondova
Zabryna Guevara
Cory Michael Smith
Victoria Cartagena
Andrew Stewart Jones
John Doman
detektyw James Gordon
Harvey Bullock
Fish Mooney
Alfred
Oswald Cobblepot/Pingwin
Barbara Kean
Bruce Wayne
Selina Kyle/przyszła Catwoman
kapitan Sarah Essen
Edward Nygma/przyszły Riddler
Renee Montoya
Crispus Allen
Carmine Falcone
Morena Baccarin
Drew Powell
David Zayas
Christopher Heyerdahl
Anthony Carrigan
Kevin McCormick
Dash Mihok
Peter Scolari
Adrian Martinez
Caroline Lagerfelt
Richard Poe
J.W. Cortes
Victor Cruz
Alex Corrado
Filipe Valle Costa
Christine Hollingsworth
Cellia Au
Giovanni Roselli
Eli Bridges
dr Leslie Thompkins
Butch Gilzean
Maroni
Jack Gruber
Victor Zsasz
Danzig
detektyw Arnold Flass
komisarz Loeb
Irwin
pani Kean
pan Kean
Alvarez
policjant dyżurny
Gabe
gliniarz
pomocnica Zsasza #1
pomocnica Zsasza #2
gangster
krzyczący ćpun

Po ucieczce z Arkham Jack i Arron odwiedzają sklep z elektroniką, w którym pracuje przyjaciel Elektroegzekutora i który przechowuje jego sprzęt.

Na komisariacie policji Gordon okłamuje komisarza Loeba stwierdzając, że wie co planuje Gruber. Jeśli go schwyta w ciągu 24 godzin to odzyska swoje stare stanowisko. W innym przypadku czeka go i Harveya Bullocka praca w Akrham Asylum.

Fish Mooney postanawia przejść do czynów. Zleca porwanie Lizy by wpłynąć na Falcone’a i zmusić go do przekazanie jej władzy.

Harvey: What are you laughing at?
Jim: Ah, it’s good to be back.
Harvey: Only a man from a lunatic asylum would say that. You’re like a human roller coaster, except you only go down.
Edward: Wouldn’t that make him more of an elevator?

Jim: I’m done being careful.
Harvey: You think you’ve been careful so far?
Jim: Men like Commissioner Loeb are never going to trust me.
Harvey: You think you’ve been careful so far?
Jim: So why play nice?
Harvey: Don’t worry. I know what I’m doing. Let’s go grab a beer.
Jim: Don’t worry. I know what I’m doing. Let’s go grab a beer.
Harvey: Now you’re messing with my mind. I need something stronger than a beer.

Elektroegzekutor atakuje restaurację Maroniego w ramach zemsty na swoich byłych partnerach przez których wylądował w więzieniu. Mafiosowi i jego ludziom udaje się przetrwać atak, ale Oswald zostaje mocno potraktowany prądem, przez co po odzyskaniu na chwilę przytomności wspomina o ważnym spotkaniu z Falcone’em.

Wiedząc, że Jack Buchinsky chce dopaść Maroniego, Gordon zabiera gangstera na komisariat, gdyż jest to najbezpieczniejsze miejsce w Gotham.

W międzyczasie Barbara Kean odwiedza swoich rodziców.Chociaż Elektroegzekutor skutecznie swoim sprzętem unieszkodliwia obecne na komisariacie osoby, to Gordonowi udaje się przetrać elektryczny atak dzięki gumowym butom. Następnie wystarcza szklanka wody by unieszkodliwić złoczyńcę i w glorii chwały wrócić na stanowisko detektywa w policji Gotham.

Po tym jak do Falcone’a wreszcie dociera Pingwin, ten postanawia inaczej działać w sprawie Fish. Podczas spotkanie Carmine osobiście morduje Lizę i przejmuje kontrolę na klubem Fish.

Autor: Q

Nowy odcinek “Gotham” ma kilka plusów, ale po raz kolejny wad jest więcej i co raz bardziej wątpię by serialowy Gordon się wyrobił. Rywalizacja pomiędzy Fish Mooney i Falcone’em wreszcie dociera do bezpośredniego starcia. Oby był to moment przełomowy dla starego mafiozo, który do tej pory niczym specjalnym się nie wykazywał i zdecydowanie nie zasługiwał by rządzić kryminalistami. Na zmianach w światku przestępczym skorzysta też Pingwin, który co prawda trochę oberwał, ale wszystko ułożyło się po jego myśli.

Tyle plusów. Niestety nawet w dobrych momentach są zgrzyty. Nie widzimy jak ludzie Falcone’a działają i rozprawiają się z przeciwnikami, tylko jesteśmy o tym poinformowani, czyli o scenach akcji nie ma mowy. Zsasz również nowego nacięcia nie dodaje.
W poprzednim odcinku pojawił się Jack Gruber, który tak naprawdę nazywa się Buchinsky aka Elektroegzekutor. Polscy fani Batmana mogą kojarzyć tego łotra z kilku numerów Tm-Semica. Nigdy nie był to ktoś wyjątkowy, ale sposób, w jaki zostaje zakończony jego wątek, to kolejne rozczarowanie. Nie warto też się zastanawiać jak to się stało, że nikt nie wiedział kim jest “Gruber”. Zamiast ryzykować życie wszystkich funkcjonariuszy, Gordon mógł ustawić spryskiwacze wody. Bo okazuje się, że kilka kropel wody wystarczy by powstrzymać złoczyńcę. Widzimy teraz inne oblicze Jima, który pozuje na twardego gliniarza nie dbającego o to co myślą o nim szefowie. Niestety daleko mu do Brudnego Harry’ego i im więcej scen z jednym wyrazem twarzy Gordona, tym bardziej irytuje. O ile inni bohaterowie jak np. Harvey Bullcok, który kapitalnie próbuje zadbać o swoje interesy, kiedy brawura Jima cięgnie go na dno, maja co raz więcej lepszych momentów, to Gordon pozostaje nijaki. Mając takiego detektywa nie ma nic dziwnego w tym, że Gotham potrzebuje Batmana.
W odcinku po raz kolejny zabrakło wątków związanych z Alfredem i Bruce’em. Chociaż początek tych bohaterów nie był najlepszy, to przed przerwą ich działania były jednymi z najbardziej interesujących, a teraz nie wiemy co się u nich dzieje.

W przypadku odcinka “What the Little Bird Told Him” warto też odnotować pierwsze pojawienie się komisarza Loeba oraz detektywa Flassa, którego obecność można by nawet przegapić, bo praktycznie nie ma nic do zdziałania. Z kolejnymi odcinkami “Gotham” jest taki problem, że cały czas są momenty sprawiające, że mamy nadzieje, że nastąpi przełom i otrzymamy coś naprawdę dobrego, ale później okazuje się, że twórcy kompletnie nie potrafią wykorzystać tego potencjału. Wielki plan Fish Mooney i jest tajna broń, to przykład takiej zmarnowanej szansy, a tych niestety jest co raz więcej.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • W odcinku, chociaż wymienieni w obsadzie, nie pojawiają się David Mazouz, Sean Pertwee, Camren Bicondova, Victoria Cartagena i Andrew Start Jones.
  • Muzyka z początkowej sceny – “God’s Gonna Cut You Down” (Johnny Cash).
  • W odcinku po raz pierwszy pojawiają się komisarz Loeb (Peter Scolari) i detektyw Arnold Flass (Dash Mihok).
  • Prawdziwe nazwisko “Jacka Grubera” to Jack Buchinsky przez prasę nazywany Electrocutioner.


Sal Maroni w "Gotham"Wcześniej mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia promujący 12. odcinek “Gotham” pt. “What The Little Bird Told Him”, a teraz poznaliśmy również jego opis. Wraz z informacją o obsadzie dowiedzieliśmy się, że w odcinku powróci Victor Zsasz oraz zadebiutuje znany z komiksów detektyw Arnold Flass, w którego wcieli się Dash Mihok.

James Gordon stara się złapać Jacka Grubera (gościnnie Christopher Heyerdahl), obłąkanego, geniusza elektrycznego, który uciekł z Akrham Asylum, by odzyskać swoją dawną posadę. Tymczasem Falcone stara się utrzymać swoje imperium, po tym jak Fish Mooney wykonuje kolejny ruch.

Premiera odcinka 19 stycznia.
Czytaj dalej

BATMAN ETERNAL #39Na stronach Comic Vine zamieszczono już preview z 39. numeru “Batman Eternal #39”.

BATMAN ETERNAL #39
Scenariusz SCOTT SNYDER, JAMES TYNION IV, RAY FAWKES, KYLE HIGGINS i TIM SEELEY
Rysunki RAMON PEREZ
Okładka TOMMY LEE EDWARDS
W sprzedaży od 31 grudnia • 32 pg, FC, $2.99 US • RATED T
Ktoś poskładał wszystkie kawałki układanki i poznał spisek mający na celu zniszczenie Gotham City… ale nie Batman! Riddler wie wszystko – i nigdy tego nie zdradzi!

BATMAN ETERNAL #38

Tytuł historii: I’ll Scratch Your Back
W sprzedaży od: 24.12.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, Kyle Higgins i Tim Seeley
Rysunki: Andrea Mutti
Okładka: Tommy Lee Edwards
Kolor: Giulia Brusco
Liternictwo: John J. Hill
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Uchodźcy z Arkham Asylum sądzą, że razem są bezpieczni – ale nie jeśli pośród nich jest Bane!

Batman udaje się od Willowwod Home for Children, gdzie ukrywają się złoczyńcy.

Mimo propozycji od Leo, Jim nie zamierza zrzucić kilku kilogramów i uciec z więzienia. Cały czas wierzy w system sprawiedliwości i Gotham.

Batman w pierwszej kolejności rozprawia się z Córką Jokera. Kiedy o obecności bohatera orientuje się Ivy natychmiast ucieka wraz z Bane’em. W podziemiach spotyka ich niespodziewany przeciwnik, Killer Croc. Waylon jest przekonany, że walcząc w kanałach zdoła wyrównać rachunki. Po odcięciu Bane’a od dopływu venomu i zranieniu go triumfuje, ale nie zabija swojego przeciwnika tylko zostawia go Batmanowi.

Chociaż Strach na Wróble i Clayface mają zakładników, to i tak Batman ich unieszkodliwia. Crane zdaje sobie sprawę, że te starcie jest przegrane, ale mimo to uzmysławia Batmanowi, że Riddler pewnie już rozgryzł całą intrygę, a największy detektyw świata jeszcze nie.

Na spotkaniu światka przestępczego Selina oświadcza, że problem złoczyńców pokroju Stracha na Wróble, Mr. Freeze’a, Clayface’a i Bane’a został rozwiązany. Teraz Gotham należy do swoich prawowitych władców. Selina, nowa królowa Gotham może spać spokojnie, bo wie, że do grona jej wiernych poddanych zalicza się Croc.

Nie mając innego wyjścia Jason Bard odwiedza Gordona. Wie jak wszystko powstrzymać ale potrzebuje pomocy. Niestety, żeby coś zdziałać Jim musi wydostać się z Blackgate.

Autor: Q


Kolejny rozczarowujący numer. Cała historia jest po prostu nudna. Wydawać by się mogło, że Batman starający się złapać słynnych łotrów to będzie coś godnego uwagi. Tak jednak nie jest, w czym swoją zasługą ma także warstwa graficzna, która nie pasuje do dynamicznych scen akcji, a poszczególne postacie wydają się momentami niedopracowane. Interesujący i to nie tylko ze względu na końcowy wynik, mógł być pojedynek Croca z Bane’em, ale nie jest.

Zmienione oblicze Barda, który z knującego i żądnego zemsty na zamaskowanych bohaterach policjanta stał się kulawym gliną, który nic nie może zrobić, rozczarowuje. Czy naprawdę Jason działał tak sprawnie tylko, dlatego, że miał wsparcie Husha?

Kolejny numer zapowiada wkroczenie do gry Riddlera i aby pomogło to nadać serii jakieś większe tempo, bo obecnie nie ma w niej nic godnego uwagi.

Ocena: 2,5 nietoperka

Autor: Q

250px-LEGO_Batman_Beyond_Gotham_6W ciągu ostatnich siedmiu dni, na naszej stronie ukazały się następujące aktualizacje:

1. LEGO Batman 3: Beyond Gotham
Trzecia już część serii o klockowym Mrocznym Rycerzu i przyjaciołach. Tym razem, wraz z bohaterami siły łączą także złoczyńcy, by stawić czoła większemu zagrożeniu. Zapraszamy do recenzji.
Kliknij tutaj, aby przeczytać

2. Batman Eternal #37
W najnowszym numerze powrócono do formuły, w której mamy kilka osobnych wątków. Nie pomogło. Ten tytuł wciąż pikuje.
Kliknij tu, aby przeczytać

3. Batman #37
Scott Snyder i Greg Capullo cały czas w całkiem niezłej formie. Streszczenie i recenzja trzeciej części “Endgame”.
Kliknij tutaj, aby przeczytać

BATMAN ETERNAL #39W środę, 31 grudnia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

  • BATMAN ETERNAL #39
    Ktoś poskładał wszystkie kawałki układanki i poznał spisek mający na celu zniszczenie Gotham City… ale nie Batman! Riddler wie wszystko – i nigdy tego nie zdradzi!
  • EARTH 2: WORLD’S END #13
  • THE NEW 52: FUTURES END #35

Źródło: DC Comics

BATMAN #37

Tytuły historii: Endgame, Part Three, The First Laugh
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2015 (USA)
W sprzedaży od: 17.12.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder; James Tynion IV
Rysunki: Greg Capullo; John McCrea
Okładki: Greg Capullo, Danny Miki, FCO Plascencia; Andy Kubert, Brad Anderson; Darwyn Cooke
Kolor: FCO Plascencia; Michelle Madsen
Tusz: Danny Miki
Liternictwo: Dezi Sienty, Taylor Esposito
Ilość stron: 40

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kontynuacja ściśle tajnej historii z Batmanem znanej jako „Endgame” – jest to historia tak przesiąknięta tajemniczością, że tytuł to jedyne co możemy zdradzić!

“Endgame, Part Three”
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Kolor: FCO Plascencia
Tusz: Danny Miki
Liternictwo: Dezi Sienty, Taylor Esposito

Wirus Jokera szybko rozprzestrzenia się po całym mieście i Bruce z trudem panuje nad nerwami, bo co gorsze, żadne z antidotów stosowanych przez lata na różne toksyny szaleńca, nie działa. W takiej sytuacji Batman nie ma innego wyjścia jak znaleźć pacjenta zero. Od Gordona dowiaduje, że szpital, do którego się udaje uznawany jest za nawiedzony.

Sytuacja na miejscu jest gorsza, niż przypuszczał. Wokół jest pełno osób zainfekowanych wirusem Jokera co sprawia, że szpital to istny dom wariatów.

Sprawdzając kroniki dotyczące szpitala, Jim na jednym za starych zdjęć z 1910 roku zauważa twarz Jokera. To samo dostrzega na kolejnym, zrobionym kilkanaście lat później, kiedy doszło do kolejnej tragedii. Tajemnicza biała ręka jest też na jego prywatnym zdjęciu, które zrobił swoim dzieciom. Nie udaje mu się jednak przekazać tych informacji Batmanowi, gdyż usłyszawszy tajemnicze odgłosy z szafy zostaje szybko znokautowany, a po chwili spod łóżka wychodzi Joker, który podpala pokój.

Tymczasem w szpitalu Batman znajduje zabójcę swoich rodziców, Joe Chilla. To on jest pacjent zero, a za jego salą ktoś przygotował dekorację z Crime Alley, gdzie Duke Thomas i jego rodzice mają być kolejnymi ofiarami Chilla. Tym razem interweniuje Batman i do tragedii nie dochodzi.

Walcząc z Jokerem, Gordon nie waha się sięgnąć po broń. Niestety zbyt wcześnie raduje się, że raz na zawsze pozbył się szaleńca. Joker podnosi się i zabiera Jimowi telefon, a następnie mówi, “Witaj, Bruce”.

Autor: Q

“The First Laugh”
Scenariusz: James Tynion IV
Rysunki: John McCrea
Kolor: Michelle Madsen
Liternictwo: Taylor Esposito

Doktor Mahreen Zaheer próbuje dodzwonić się do Erica Bordera, ten jednak nie odbiera. Jeden z pacjentów z Arkham, Morton, przybliża jej historię pierwszego śmiechu.

Kiedyś Gotham było ponurym miastem, gdzie nikt się nie śmiał, ale wszystko się zmieniło gdy zjawił się klaun. Tak rozbawiał ludzi, że doprowadzało to do śmierci. Próbowano go powstrzymać i wygnać z miasta. Wreszcie namierzyli jego kryjówkę i ją podpalili. Klaun aż do samego końca kontynuował swój występ. Cała sprawa trzymana była w tajemnicy, a ziemię, gdzie spalono klauna sprzedano pewnej fabryce chemicznej.

To jeszcze nie koniec kłopotów dr Zaheer bo Joker alias Eric Border ma wobec niej duże plany.

Autor: Q

Wyjaśnienia odnośnie Jokera i jego planów tu nie znajdziemy. Otrzymujemy historię, która umiejscawia Króla zbrodni w zupełnie nowym świetle. Czy to możliwe, że Joker to pradawne zło, które znalazło swoje miejsce w Gotham? Koncept jest dość interesujący, ale wiele zależy jak to wszystko zostanie poprowadzone.

Joker w tej wersji budzi autentyczny strach, o czym najlepiej przekonuje się Jim Gordon, który od tego czasu zawsze będzie sprawdzał, czy ktoś nie kryje się pod łóżkiem. Bo chociaż potworów może nie ma, ale na pewno jest Joker, który powrócił w wielkim stylu, ale jego plan jest jeszcze większy.

Z główną historią i sugestią odnośnie istoty Jokera doskonale współgra dodatkowa opowieść, w której poznajemy pierwszego klauna Gotham i w cale nie jest to zabawna opowieść.

37. numer Batmana robi wrażenie i jedyne, do czego można się przyczepić to fakt, że postanowiono zupełnie pominąć pewne kwestie z poprzedniego numeru. Jak Batman wydostał się z pułapki Jokera i dotarł do jaskini? Czyżby to był nowy sposób, że cliffhangerowe zakończenia pozostawia się bez odpowiedzi? Być może kryje się za tym coś więcej i nie wszystko jest takie jak się wydaje?

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Norm Breyfogle podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier 2010AKTUALIZACJA: Polscy fani dla Norma Breyfogle’a

Jeśli zaczynaliście swoją przygodę z Batmanem w trakcie lat 90., to z pewnością trafiliście na komiksy z wydawnictwa TM-Semic. Przedstawiano w nich wielu różnych artystów, ale niektórzy znaleźli specjalne miejsca w sercach fanów. Jednym z nich był Norm Breyfogle, który najczęściej ilustrował komiksy do scenariuszy Alana Granta. Artysta po intensywnej współpracy z DC Comics stracił jednak pracę i przez pewien czas nie był zatrudniany przez żadnego, większego wydawcę. Po latach powrócił do Batmana ilustrując serię “Batman Beyond”.

9 dni temu do sieci trafiła przykra informacja – Norm Breyfogle doznał udaru mózgu, który doprowadził między innymi do paraliżu lewej strony ciała (artysta jest leworęczny). Breyfogle trafił już do odpowiedniego ośrodka, jednak opłaty za opiekę i rehabilitację są ogromne – wynoszą 10 tysięcy dolarów za miesiąc. W związku z tym, rodzina artysty postanowiła zorganizować zbiórkę na 200 tysięcy. Link, pod który można wesprzeć artystę znajdziecie tutaj. Na tej samej stronie rodzina informuje także na bieżąco o stanie zdrowia artysty.

Jeśli chcielibyście wysłać kartkę z życzeniami dla Norma Breyfogla, udostępniono także odpowiedni adres:

Norm Breyfogle
C/O HCMF Room #321
1100 W. Quincy St.
Hancock, MI. 49930

Zdjęcie w wiadomości zostało wykonane podczas wizyty Breyfogla na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2010 roku.

GothamJak Harvey Bullock odnajdzie się podczas wizyty Arkham Asylum, o tym można się przekonać oglądając 5. klip z odcinka „Rogues’ Gallery”, którego premiera 5 stycznia.

Początek służby detektywa Gordona w Arkham Asylum nie jest łatwy, gdy zabójstwo strażnika inicjuje dochodzenie, prowadzące go do spotkania z dr Leslie Thompkins (gościnnie Morena Baccarin, „Homeland”). Tymczasem Cobblepot kontynuuje budowę swojej armii.
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
3
1
sekund
3
8

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293