Michael Caine w rozmowie z The Huffington Post opowiedział m.in. o Oscarowych szansach “The Dark Knight Rises”, a także o swojej interpretacji ostatniej sceny filmu.

Odtwórca roli Alfreda ma nadzieje, że najnowszy film Nolana zostanie doceniony przez środowiska filmowe, gdyż oprócz strony wizualnej Christopher przykłada równie wielką uwagę do innych rzeczy. Zaprasza do udziału w filmach uznanych aktorów. Caine stwierdził, że jego rola w “The Dark Knight Rises” była najbardziej emocjonalna ze wszystkich jakie do tej pory zagrał. Dodał również, że wszystko zależy od członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, a jako jeden z nich głosuje na siebie.
Czytaj dalej

Polscy fani już od prawie tygodnia mogą w sklepach kupić wydania DVD/Blu-ray “The Dark Knight Rises”, a fani w USA muszą czekać jeszcze do jutra. Jednak z okazji amerykańskiej premiery serwis CBM otrzymał od Warner Bros. 4 nowe zdjęcia zza kulis “The Dark Knight Rises”, które już można obejrzeć.

Newsarama wraz z wywiadem z rysownikiem Jasonem Fabokem udostępniła także przykładowe strony do 15. numeru “Detective Comics”.
Tie-in “Death of the Family”!
Co Joker zrobił Pingwinowi?
Gościnnie Poison Ivy i Clayface!

W serwisie CBR można zaś zobaczyć jak się prezentuje alternatywna okładka autorstwa Juana Jose Rypa do “Batman Incorporated #6”.

Z oficjalnych informacji na temat przygotowywanego przez Warner Bros. filmu “Justice League” wiadomo tylko, że scenariusz napisał Will Beall oraz, że film ma trafić na ekrany kin latem 2015 roku. Kto w wcieli się w rolę bohaterów oraz kto będzie reżyserem tego nie wiadomo. Jedną z niewiadomych jest także przeciwnik bohaterów, ale na to pytanie odpowiedzi udzielił serwis Latino Review, który powołując się na swoje źródła, podał, że w “Justice League” Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern i inni bohaterowie będą musieli się zmierzyć z Darkseidem.

W środę, 5 grudnia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Źródło: DC Comics

BATMAN: THE DARK KNIGHT #14

Tytuł historii: The Twilight Kingdom
Miesiąc wydania (okładka): Styczeń 2013 (USA)
W sprzedaży od: 28.11.2012 (USA)
Scenariusz: Gregg Hurwitz
Rysunki: David Finch
Okładka: David Finch, Nathan Fairbairn
Kolor:Liternictwo: Dezi Sienty
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Porwany i torturowany przez Stracha na Wróble, Mroczny Rycerz jest już wolny i szuka rewanżu!
Czy to koniec rządów terroru Stracha na Wróble? Marne szanse.

Po uwolnieniu się Batman jest wściekły i wcale, ku zaskoczeniu Stracha na Wróble, nie czuje się źle. Teraz to on zamierza pokazać złoczyńcy co to znaczny poczuć strach. Bohater ostro walczy i przebija wyrzutnią haków szczękę łotra do sufitu, ale sam wcześniej nadziewa się na kosę przeciwnika.

Po uwolnieniu się Strach na Wróble zauważa, że z instalacji ulatnia się gaz, co oznacza, że budynek zaraz wyleci w powietrze. Zabiera próbkę nowej toksynę, którą testował na Batmanie, oraz więzioną dziewczynkę, która błagała go by ją wypuścił.

W międzyczasie ciężko ranny Batmana ledwo trzyma się na nogach i co gorsza natrafia na grupę chuliganów, którzy mają niespotykaną okazję by pokonać bohatera. Na szczęście w porę odnajduje Bruce’a odnajduje Robin.

Przykładowe StronyNastępnego dnia przy łóżku Bruce’a cały czas czuwa Damian, który po jego zaginięciu każdej nocy go szukał. Uratowana dziewczyna zostaje przesłuchana przez policję. Z jej zeznań funkcjonariusze dowiadują się, że Strach na Wróble planuje jakiś wielki atak.

Tymczasem łotrowi udaje się dotrzeć do kasyna Pingwina, który miał dla niego coś przygotować. Po uregulowaniu zapłaty w postaci diamentów Oswald zapewnia Crane’a, że wszystko będzie gotowe w sam raz na święta. Strach na Wróble zamierza rozpylić swój gaz z wielkiego sterowca podczas Bożenarodzeniowej parady.

Autor: Q

Po Greggu Hurwitzu spodziewałem się czegoś lepszego. Oczywiście historia jeszcze się nie zakończyła, ale The Twilight Kingdom to zdecydowania najsłabsza część jak do tej pory. Walka Batmana i Stracha na Wróble prezentuje się świetnie, ale nie jest coś niezwykłego, kiedy za warstwę graficzną odpowiada David Finch. Dalej niestety jest już gorzej. Batman po unieszkodliwieniu Crane’a zamiast wezwać pomoc, czy przynajmniej poszukać zaginionej dziewczynki, sam ledwo trzymając się na nogach próbuje wrócić do jaskini. Skoro jest aż w tak złym stanie, to od razu powinien wezwać pomoc, a nie wystawiać się na atak grupie łobuzów.

Zawodzi też wielki plan Stracha na Wróble. Sterowiec rozpylający gaz podczas świątecznej parady? Skąd my to znamy. Zamiast czegoś oryginalnego otrzymujemy powtórkę z rozrywki, tylko Joker zostaje zamieniony na Stracha na Wróble.

W poprzednich numerach Hurwitz starał się pokazać motywację działania bohaterów odkrywając ich przeszłość, a w Batman : The Dark Knight #14 nie ma to już praktycznie znaczenia, bo wszystko wydaje się być sprowadzone tylko do faktu, że Crane pod wpływem własnych doświadczeń z dzieciństwa lituje się na porwaną dziewczynką. Wydarzenia z tego numeru sprawiają, że zaczynam poważnie się martwić o poziom zbliżającego się zakończenia historii ze Strachem na Wróblem.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

| 2011 | 2012 | 2013 |


BATMAN: THE DARK KNIGHT #14

Tytuł historii: The Twilight Kingdom
Miesiąc wydania (okładka): Styczeń 2013 (USA)
W sprzedaży od: 28.11.2012 (USA)
Scenariusz: Gregg Hurwitz
Rysunki: David Finch
Okładka: David Finch, Nathan Fairbairn
Kolor:Liternictwo: Dezi Sienty
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


BATMAN: THE DARK KNIGHT #15

Tytuł historii: Cross to Bear
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2013 (USA)
W sprzedaży od: 02.01.2013 (USA)
Scenariusz: Gregg Hurwitz
Rysunki: David Finch
Okładka: David Finch, Sonia Oback
Kolor:Liternictwo: Dezi Sienty
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


Poprzednia Strona

Jeśli spodobała wam się pierwsza część animowanej adaptacji powieści graficznej Franka Millera “The Dark Knight Returns”, to mamy dla was bardzo dobre informacje. Galapagos Film zapowiedziało wydanie 1-płytowego DVD “Batman: Mroczny rycerz – Powrót, część 2” już 18 stycznia 2013 roku, czyli 11 dni przed amerykańską premierą!

Nadchodzi wybawienie dla Gotham. Mroczny Rycerz oraz jego prawa ręka, młoda i odważna Carrie Kelly – Robin, ostatecznie odzyskują Gotham i rozniecają iskierkę nadziei wśród mieszkańców terroryzowanego przez Mutanty miasta. Gdy Batman ponownie pojawia się na horyzoncie, szukające sensacji media budzą największe zło Azylu Arkham – Jokera! Ten odwieczny wróg człowieka-nietoperza uknuł diaboliczny plan, który może doprowadzić do obłędu Mrocznego Rycerza.

Źródło: Galapagos Films

Czy wyrzutnia haków z której korzysta Batman po raz pierwszy pojawiła w komiksach?
Nie

W filmie “Batman” z 1989 roku Mroczny Rycerz po raz pierwszy skorzystał z wyrzutni haków. Dla wiele osób może to być zaskakujące, ale w komiksach nie stosował wcześniej tego gadżetu. Chociaż można spotkać się z informacjami, że wyrzutnię haków wprowadzili Alan Grant i Norm Breyfogle, to w komiksach ich autorstwa Batman najczęściej, jeśli pokazano to na rysunkach, własnoręcznie rzucał linę, do której później dopiero w “Batman #456” przyczepiony został hak.

Wyrzutnia haków Batmana w komiksie po raz pierwszy pojawiła się w “Batman #458”, ale miało to już miejsce po premierze filmu Burtona. Co ciekawe przed Batmanem z wyrzutni haków korzystał Catman w historiach publikowanych w “Detective Comics”, ale także i one miały miejsce po premierze “Batmana”.

Norm Breyfogle chciał wprowadzić wyrzutnię haków od razu, kiedy zaczął rysować Batmana, ale wydawcy pozwolili ma na to dopiero po premierze “Batmana”.

Źródło: Comics Should Be Good!

GameSpot udostępniło nowy klip z gry “Injustice: Gods Among Us”, w którym pokazano walkę Batmana z Deathstroke’iem.

Akcja “Injustice: Gods Among Us” rozgrywać się będzie w świecie, w którym granice pomiędzy dobrem i złem zacierają się, a gracze wcielić się będą mogli w bohaterów i złoczyńców, którzy stoczą ze sobą iście epickie bitwy. Walczyć ze sobą będą tacy bohaterowie jak: Batman, Harley Quinn, Solomon Grundy, Superman, Flash i Wonder Woman.
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
9
godzin
0
6
minut
3
2
sekund
0
4

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293