Na DewGothamCity.com udostępniono kolejne materiały promujące “The Dark Knight Rises”. Główną atrakcje stanowi kolejny dokument, który stanowi uzupełnienie 13 minutowego materiału zza kulis, który od wczoraj dostępny jest w sieci. Można również bliżej przyjrzeć się nowemu pojazdowi Batmana, The Bat.
Czytaj dalej

Warner Bros. udostępniło ponad 13 minutowy materiał filmowy odsłaniający kulisy produkcji “The Dark Knight Rises”. Oprócz wypowiedzi aktorów i twórców znalazły się w nim także nowe zdjęcia oraz kilka krótkich, wcześniej nie pokazywanych, scen z najnowszego filmu o Batmanie.
Czytaj dalej

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #5

Tytuł historii: Crisis in Identity, Part 2
Data wydania: 05.07.2012 (USA)
Scenariusz: B. Clay Moore
Rysunki: Ben Templesmith
Okładka: Ben Templesmith
Kolor: Ben Templesmith
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Dalsza część planu Jokera, który wypiera mózgi wpływowym mieszkańcom Gotham City, które zaczynają uważać się za Batmana.

Joker w przebraniu komisarza Gordona przekonuje przebranego za Batmana Brian Ahearne, że tylko ten może uratować Gotham City. Związany Mad Hatter potwierdza, że Ahearne jest w pełni przekonany, że poradzi sobie z nowym wyzwaniem.

W kryjówce Jokera obecny jest także był zbir, który kiedyś współpracował z Killer Crociem, obawia się, że jego były szef dowie się, że to on zdradził lokalizację jego kryjówki.

Batman znajduje innego ze zbirów Killer Croca. Próbuje się od niego dowiedzieć, gdzie znajduje się kryjówka złoczyńcy. Tymczasem do mieszczącej się w kanałach kryjówki Croca trafił uważający się za Batmana Ahearne. Chociaż złoczyńca nie jest do końca przekonany, że tych fałszywych Gacków podsyła mu Gordona to i tak zamierza zjeść swoją nową ofiarę. Tym razem jednak mu się to nie udaje, bo na miejscu zjawia się prawdziwy Batman. Dochodzi pomiędzy nimi do walki, która zostaje przerwana w chwili, w której Croc rzuca Brianem o ścianę. Batman zmuszony jest jak najszybciej zająć się mężczyzną, z którym kilka godzin wcześniej rozmawiał.

Oglądając wiadomości Jokera jest zawiedziony, że jego nowy pomocnik został uratowany przez Batmana, ale dzięki działaniom Mad Hattera ma pewność, że policja nie ustali, że są w to zamieszani. Po stracie Ahearne klaun ma jednak już nowego kandydata, który pomoże Batmanowi oczyszczać miasta ze ze zbrodni. Tym razem wybór padł na Bruce’a Wayne’a.

Autor: Q

Mroczne, lekko kreskówkowe rysunki Templesmitha nadają całej historii atmosferę wszechobecnej grozy, ale także groteski zarazem, co idealnie się łączy z czarnym humorem, którego w tej opowieści nie brakuje. Joker ze sztucznymi wąsami i okularami udający Gordona jest przezabawny. W gruncie rzeczy działania złoczyńcy są bardziej skuteczne niż Batmana, który potrzebował aż trzech dni by namierzyć kryjówkę Killer Croca. Teraz, kiedy Joker wybrał na swojego „Batmana” Bruce’a Wayne’a ten nowy duet może w pełni oczyścić Gotham City z kryminalistów. Tylko na koniec Jokera nie będzie już do śmiechu.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

W wywiadzie dla CBR John Layman opowiedział o swoich planach dotyczących serii “Detective Comics”.

Scenarzysta zamierza podejść do “Detective Comics” tak samo jak w “Chew”, czyli każdy numer zawierać będzie samodzielną opowieść. Layman skoncentruje się również na detektywistycznej stronie bohatera.

W “Detective Comics” od czasu do czasu pojawią się tacy bohaterowie jak Nightwing, czy Robin, ale ich ewentualne udział w historiach Laymana zależny będzie od tego co dziać się będzie z tymi bohaterami w ich oddzielnych seriach.

BatmanDzisiaj odbył się specjalny pokaz “The Dark Knight Rises” dla około 50 krytyków. Po sensie reakcje widzów były bardzo pozytywne. Najnowszy film Christophera Nolana został nagrodzony owacjami na stojąco.

Nie brakuje również opinii, że “The Dark Knight Rises”, to najlepsza część trylogii Nolana.

Źródło: CBM

Dzisiejszego dnia fani Batmana nie mogą narzekać na brak nowych materiałów z “The Dark Knight Rises”. Właśnie opublikowano nowe zdjęcia, które przedstawiają m.in.: Mirandę Tate, Luciusa Foxa, Blake’a i Gordona oraz Nolana.


Źródło: ropeofsilicon.com

Do grona spotów “The Dark Knight Rises” dzisiaj dołączył kolejny, który promuje wersję IMAX. W nowym materiale pojawiło się także kilka nowych ujęć z filmu Nolana.
Czytaj dalej

Zmiany twórców “Detective Comics”, to nie jedyne przetasowanie w Nowym DCU. Od “Catwoman #0” scenarzystką przygód Seliny Kyle będzie Ann Nocenti (“Green Arrow”), która o swoich planach opowiedziała m.in. w wywiadach dla Newsaramy i CBR. Nie wiadomo jeszcze kto będzie stały rysownikiem “Catwoman”.

Fanów Catwoman zainteresuje na pewno też wiadomość, że ich ulubiona bohaterka pojawi się w “Batgirl Annual #1”, który trafi do sprzedaży w USA w październiku.

Jeśli zaś chodzi o Tony’ego Daniela to wiadomo, że przygotuje on rysunki do dwuczęściowej historii z Cheetah, która rozpocznie się w “Justice League #13”.

Źródło: Blog DCU (1, 2, 3)

Na Hero Complex zamieszczono artykuł na “The Dark Knight Rises”, w którym nie zabrakło nowych zdjęć z planu, przedstawiających m.in. Christophera Nolana na tle filmowych dekoracji, oraz wypowiedzi aktorów.

W ramach odliczania do premiery najnowszego filmu o Batmanie magazyn Empire zamieścił na swoich stronach wywiady z Michaelem Caine’em i Garym’m Oldmanem, którzy wspominają jak przebiegała praca na planie całej trylogii Nolana.

Już w przyszłym tygodniu, we wtorek 10 lipca odbędzie się specjalne spotkanie dla fanów Batmana, gdzie poza wysłuchaniem dyskusji, będą mogli też przedpremierowo kupić najnowsze albumy komiksowe i wziąć udział w konkursie z nagrodami. Szczegóły znajdziecie tutaj. Wydarzenie znajdziecie także na Facebooku.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
8
godzin
2
3
minut
4
9
sekund
2
4

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293