Podczas panelu z okazji 25-lecia powstania filmu “Laleczka Chucky” na Comic-Conu w Nowym Jorku, Brad Dourif, który użyczył swojego głosu tytułowemu bohaterowi, zdradził, że Tim Burton chciał by to on zagrał Jokera.

“Tim Burton zobaczył mnie w samolocie i chciał bym zagrał [Jokera], ale studio się nie zgodziło.”, powiedział Dourif. Kiedy ktoś z publiczności dodał, że rolę dostał Jack Nicholson, Brad zażartował, “On zgarnia wszystkie moje role.”

Nie był to pierwszy raz kiedy Dourifa ominęła rola w “Batmanie”. Kiedy były jeszcze plany by Tim Burton wyreżyserował trzeci film o bohaterze Gotham City, Dourif miał zagrać w nim Stracha na Wróble.

Źródło: Business Insider

electrocutioner_aoPodczas Comic-Conu w Nowym Jorku odbył się panel “Batman: Arkham Origins” na którym doszło do kilku ważnych ogłoszeń.

  • Jednym z zabójców, który podejmie się zlecenia zabicia Batmana będzie Electrocutioner, któremu głosu użyczy Steve Blum.
  • Ujawniano również, że pojawi się mobilna wersja “Batman: Arkham Origins” na systemy iOS oraz Android, nad którą pracuje studio NetherRealm.

Czytaj dalej


Tytuł odcinka: “CONTROL”
Pierwsza data emisji: 21 września 2013
Reżyseria: Curt Geda
Scenariusz: Michael Stern
Twoja ocena:
GD Star Rating
loading...

Obsada:
Anthony Ruivivar
Sumalee Montano
J.B. Blanc
Kurtwood Smith
Matthew Lillard
James Arnold Taylor
Batman/Bruce Wayne
Tatsu Yamashiro/Katana
Alfred Pennyworth, batkomputer, policjant
James Gordon
Jason Burr
Cypher, William Benjamin, policjant Dunbrowski, motorniczy w metrze

Zdesperowana by uzyskać dostęp do Ion Cortexu, po tym jak plan porwania Jasona Burra się nie powiódł, League of Assassins wysyła jednego ze swoich wyspecjalizowanych członków, by ten wykradł informacje z umysłu Burra. Pół człowiek pół maszyna, Cypher włamuje się do laboratorium Jasona i przejmuje jego umysł. Batman i Katana próbują go powstrzymać, ale Katana przypadkowo pozwala się schwytać, kiedy widzi, że Jason jest ranny. Kontrolując Jasona i Katanę, Cypher ucieka, a Batman rusza za nim w pościg. Teraz Batman musi nie tylko zmierzyć się z Cypherem, ale także ze swoją dobrze wyszkoloną protegowaną Kataną!

Zawsze dobrze ogląda się serial, w którym poszczególne historie się zazębiają. Tym razem powrócił Jason Blood i tak jak było zasygnalizowane w poprzednim odcinku Liga Zabójców cały czas chce zdobyć Ion Cortex.


Niestety po kilku odcinkach robiących bardzo dobre wrażenie teraz mamy znaczący spadek formy. Kompletnie zawodzi główny przeciwnik, Cypher. Jego wygląd oraz umiejętności w CGI prezentują się nieźle, ale pozbawiona głosu postać jest bez wyrazu. Dobra prezencja, ale brak osobowości, to praktycznie gwarantuje, że łotr ten nie zostanie zapamiętany. Gdy zawadzi główny przeciwnik i brakuje innych elementów, to naprawdę nie ma specjalnych powodów by sięgnąć po ten odcinek, który jest jak Gotham w serialu, pozbawiony osobowości. Niby na pierwszy rzut oka wszystko dość dobrze się prezentuje, ale po chwili okazuje się, że to znacząco za mało.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • Od tego odcinka amerykański Cartoon Network rozpoczął emisję pełnego intra serialu, gdyż Katana jest już pełnoprawną bohaterką.

CYTATY:

Alfred: (przynosi shake proteinowy) Will it be one straw or two for dinner this evening?
Tatsu: Sorry, Alfred. I kind of promised Jason I’d let him make dinner for me tonight. I just hope the nerd can cook.

Alfred: You might consider taking it a little easier on her.
Bruce: I might, but I won’t.

Batman: Autopilot.
Batcomputer: Engaged. The probability of successfully accomplishing this mission is less than 8%, Batman.
Batman: Then you’d better wish me luck.
Batcomputer: Good luck, Batman.
Batman: Thanks.
Jeśli macie wątpliwości czy Troy Baker, który użyczył swojego głosu Jokerowi w grze “Batman: Arkham Origins”, jest godnym następcą Marka Hamilla, to podczas NYCC Baker rozwiał wszystkie wątpliwości fanów recytując słynny monolog Jokera z “Killing Joke”.
Czytaj dalej

BATMAN AND TWO-FACE #24W środę, 16 października, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Czytaj dalej

BATMAN AND TWO-FACE #24Na stronach serwisu Uproxx można już obejrzeć preview z “Batman and Two-Face #24”.

BATMAN AND TWO-FACE #24
Scenariusz PETER J. TOMASI
Rysunki i okładka PATRICK GLEASON i MICK GRAY
W sprzedaży od 16 października • 32 pg, FC, $2.99 US • RATED T
“The Big Burn” część 1 z 5! Pierwsza epicka historia z Two-Face’em w The New 52, zobacz jak Batman rozwikłuje tajemnicze powiązania pomiędzy życiem Harveya Denta i originem Carrie Kelley!

Czytaj dalej

Od restartu uniwersum DC wielu fanów cały czas domagało się odpowiedzi co się dzieje z takimi bohaterkami jak Stephanie Brown, czy Cassandra Cain.

Podczas New York Comic-Con Scott Snyder zapowiedział, że Stephanie Brown aka Spoiler powróci w 3. numerze “Batman: Eternal” i że będzie to powrót w wielkim stylu.

Źródło: CBR

Hans ZimmerHansa Zimmera można uznać za specjalistę muzyki do superbohaterkich filmów. Odpowiadał za ścieżki dźwiękowe do “Batmanów” Nolana oraz “Man of Steel”, a wkrótce przygotuje muzykę do “The Amazing Spider-Man 2”, nie wiadomo jednak czy pracować będzie przy wspólnym filmie z udziałem Batmana i Supermana.

“Jest to teraz problematyczne. Szczerze mówiąc muszę się spotkać z Zackiem i porozmawiać z nim by dowiedzieć się co planuje, bo nie chcę się powtarzać. To inny Batman; Christian Bale i to co zrobiłem z Chrisem, musi zachować swoją autonomię. Nie chcę teraz tego zastosować do innego Batmana.”
Czytaj dalej

Dobre wiadomości dla fanów “Batman Beyond”. Serwis The World’s Finest dowiedział się, że Bruce Timm i Darwyn Cooke mają współpracować przy krótkometrażówce “Batman Beyond”, która pokazana zostanie w ramach bloku DC Nation. Nie wiadomo czy powstanie tylko jeden filmik czy cała seria.

Krótkometrażówka “Batman Beyond” zadebiutuje w 2014 roku podczas świętowania 75-lecia Batmana. Darwyn Cooke, który na potrzeby serialu stworzył intro, będzie odpowiedzialny za projekty postaci oraz storyboardy.

DETECTIVE COMICS #24

Tytuł historii: State of Shock
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2013 (USA)
W sprzedaży od: 02.10.2012 (USA)
Scenariusz: John Layman
Rysunki: Jason Fabok
Okładka: Jason Fabok i Blond
Kolor: Blond
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Ostateczna konfrontacja Batmana z Wrathem! Czy Batman powstrzyma swojego złego odpowiednika przed zabiciem kolejnych osób, kiedy epicka bitwa rozgrywa się na ulicach Gotham?

Burmistrz Hardy był bardzo zadowolony gdy E.D. Caldwell zaopatrzył policjantów w nowy sprzęt. Jednak ten wcale nie chroni policjantów, ale ich zabija. W całym mieście funkcjonariusze są unieszkodliwiani przez ładunki elektryczne zamontowane w nowych kamizelkach.

Tymczasem Wrath w pancernej zbroi gotowy jest na ostateczny etap swojej misji. W swoim powietrznym statku atakuje lecącego Batwingiem Batmana. Żeby zyskać trochę czasu Bruce decyduje się na samozniszczenie swojego pojazdu, by tym samym uszkodzić też statek Wratha.

Po tymczasowym wyeliminowaniu z gry Wratha Bruce zabiera Alfreda z budynku Caldwella, który odkrył ważną informację na temat ich przeciwnika. Ojciec Caldwella był złodziejem, który został zabity przez policjantów, po tym jak ukradł cenny diament. Łupu jednak nigdy nie odnaleziono, a było to wczasach, kiedy powszechnie wiadomo było jak bardzo skorumpowani są gliniarze. Wcześniej tej informacji nie udało się ustalić, gdyż dzięki współpracy z policją Caldwell zdołał ją usunąć z systemów informacyjnych, ale pozostawił ją w swoim systemie.

Wrath wielkim czołgiem przygotowuje się by zniszczyć jeden z wielkich domów mieszkalnych. W środku zastaje jednak tylko odzianego w specjalną zbroję Batmana. Bruce zdążył zawczasu wszystko ustalić z komisarzem Gordonem, a znając przeszłość Caldwella dowiedział się, że w tym właśnie budynku mieszkał kiedyś, gliniarz, który zajmował się sprawą jego ojca. Po krótkiej wymianie ciosów, Wrath jest przekonany o swojej sile i nie obawia się Gordona i jego ludzi, którzy czekają na zewnątrz. Batman jednak chciał by to zwycięstwo należało do policjantów, dlatego to im pozwala na dokończenie sprawy. Kiedy zbroja Caldwella jest już bezużyteczna, bez problemów ten zostaje aresztowany. Po tej akcji jeden z policjantów, który nigdy nie był fanem Bat-rodziny dziękuje bohaterowi za jego pomoc.

Kilka dni później. W ciemnym zaułku nietoperze atakują uciekającego chłopaka. Po chwili pozostaje po nim tylko czapka. W międzyczasie komisarz Gordon odwiedza w więzieniu Blackgate Caldwella, którego informuje, że na nowo otworzył sprawę jego ojca i odkrył winnych, którzy już i tak dawno leża w grobach. Taka sprawiedliwość nie interesuje Cadwella. Cały czas marzy o tym by zabić Gordona i wszystkich jego ludzi oraz Batmana, a pomóc mu w tym może Ogilvy…

Autor: Q


Jeśli z utęsknieniem wyczekiwaliście na powrót historii z Wrathem po miesięcznej przerwie na Villans Month to nie mam dla was dobrych wieści. Oczywiście w Detective Comics #24 otrzymaliśmy zakończenie historii z Warthem, ale nie jest to w najmniejszym stopniu poziom jaki sugerowałyby wcześniejsze numery.

Znaczna część historii to starcie Batmana i Wratha. I jest to walka bardziej na sprzęt. Najpierw ten powietrzny a później na zbroje. Czyżby ktoś zbytnio zachwycał się Iron Manem? Poznajemy też motywy działania Caldwella, co oczywiście żadnym zaskoczeniem nie jest, jeśli wcześniej znaliśmy tę postać. Na koniec zaś mamy glinę, który pod wpływem ostatnich wydarzeń zmienia swój stosunek do Batmana.

Kiedy rozpoczęła się historia z Wrathem miałem nadzieje, że ten łotr zagości na dłużej. Po jej zakończeniu mam nadzieje, że już nie będę musiał go więcej oglądać, ale jak sugeruje końcówka twórcy mają co do niego inne plany. Być może już jako kompletny psychopata pozbawiony swojej firmy będzie to ciekawsze łotr?

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
0
4
minut
1
5
sekund
4
9

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293