Batman: Arkham Origins - PhysX trailerPojawił się nowy zwiastun “Batman: Arkham Origins”, który pokazuje możliwości gry z wykorzystaniem technologii Nvidia PhysX.
Czytaj dalej

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #65

Tytuł historii: Elements of Crime, Part 3
Data wydania: 29.08.2013 (USA)
Scenariusz: Mike W. Barr
Rysunki: Tom Lyle
Okładka: Tom Lyle i Thomas Mason
Kolor: Sebastien Lamirand
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Chociaż Batman już raz uciekł z tej pułapki, to Element Queen jest pewna, że tym razem mu się to nie uda. Ale czy jej Król będzie pomocny, czy zbędną przeszkodą?

Element Queen liczy, że tym razem uda jej się zdobyć duszę Batmana, a pułapka została tak zmodyfikowana, że wcześniejszy sposób na ucieczkę już się nie sprawdzi. Kobieta jak się okazuje wcale nie odwzajemnia uczuć Element Kinga, którego unieszkodliwia bo nie ma zamiaru się z nikim dzielić swoim kryształem, który po tym jak zyska waleczne dusze Batmana i Robina pozwoli jej stworzyć kamień filozoficzny. Nietoperzowi jednak i tym razem udaje się wykorzystać gorącą lawę do swoich celów i uciec z pułapki.

Po tym jak Element Queen uciekła, bohaterom pozostaje tylko przesłuchanie Majorsa, by poznać jej plany. Były złoczyńca nie wie gdzie mogła się udać Element Queen, ale zdradza, że tej do dokończenia ceremonii będzie potrzebny pentagram, jednak w przypadku tak ważnego obrzędu musi to być cała struktura. Batman domyśla się, że chodzi o Pentagon.

Bohaterowie wraz z Simonem udają się na miejsce. Zaskoczonej ich przybyciem Element Queen udaje się zamrozić Robina i Majorsa, którego od razu rozbija na drobne kawałeczki. W międzyczasie Batman uwalnia Tima, a następnie bez większych problemów nokautuje obłąkaną rządzą zdobycia kamienia filozoficznego przeciwniczkę.

Po kolejnym sukcesie Batman wyjawia swojemu druhowi, że nawet gdyby Element Queen zabezpieczyła jeszcze jedną dziurę w swojej pułapce z lawą, to i tak były jeszcze dwa inne sposoby na ucieczkę.

Autor: Q

Seria Legends of the Dark Knight ma lepsze i gorsze historie, niestety Elements of Crime zdecydowanie zalicza się do tych drugich. Brak odrobiny tu jakiegoś sensu i wytłumaczenia czy mamy tu do czynienia z jakąś magią czy czymś bardziej realnym. Całości nie ratuje też końcówka, gdzie nie wiadomo po co bohaterowie zabierają ze sobą Majorsa, chyba tylko po to by wystawić go na śmierć. Koniec końców okazuje się również, że pokonanie Element Queen to żaden problem, Batman robi to raz dwa, ale dlaczego potrzebował na to aż trzech numerów?

Ocena: 2 nietoperki

Autor: Q

Do grona osób, których dziennikarze poprosili o komentarz odnośnie wyboru Bena Afflecka na nowego Batmana, dołączył podczas Toronto Film Festival Tom Welling. Odtwórca roli który przez 10 lat wcielał się w Clarka Kenta w serialu “Smallville”.

To świetne. To niezwykły aktor i wspaniały reżyser i życzę mu wszystkiego najlepszego. Trudno jest coś krytykować nim to w ogóle powstanie. Wiem, że będą się starać zrobić najlepszy film jak to tylko możliwe.

Źródło: Eonline

BATMAN AND ROBIN #23.2: THE COURT OF OWLSW środę, 11 września, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

  • BATMAN #23.2: THE RIDDLER
    Po tym jak Mroczny Rycerz znika, Riddler angażuje się w epicką rozgrywkę dla inteligentnych. Dowiedz się jaka irytująca chwila doprowadziła młodego Edwarda Nigmę do zostania księciem intryg Gotham City! I zobacz jak wydarzenia z ZERO YEAR dziś wpływają na Riddlera!
  • BATMAN AND ROBIN #23.2: THE COURT OF OWLS
    Court of Owls dokonuje podsumowania nowego porządku świata stworzonego w następstwie Forever Evil! Jakie horrory zostaną uwolnione by zachować kontrolę!

Czytaj dalej

BATMAN: THE DARK KNIGHT #23.2: MR. FREEZENa stronach MTV można już obejrzeć preview z “Batman: The Dark Knight #23.2”.

BATMAN: THE DARK KNIGHT #23.2: MR. FREEZE
Scenariusz JUSTIN GRAY i JIMMY PALMIOTTI
Rysunki JASON MASTERS
Okładka 3D GUILLEM MARCH
W sprzedaży od 11 września • 32 pg, FC, $3.99 US • RATED T
Obsesja Mr. Freeze’a przekracza granicę, kiedy bierze na swój cel swoją nowo odkrytą rodzinę i zaczyna się mścić na Batmanie!

Czytaj dalej

Wybór Bena Afflecka na odtwórcę roli Batmana w “Batman/Superman” spotkał się z falą bardzo negatywnych reakcji. Jednak aktor, który już miał nie raz miał do czynienia z nieprzychylną prasą teraz może liczyć na swoich przyjaciół i żonę, aktorkę Jennifer Garner. W rozmowie z ET Canada zapytana co myśli na temat, że jej mąż zagra Mrocznego Rycerza Garner odpowiedziała:

Oczywiście jestem bardzo podekscytowana Batmanem. Wszystkie nasze decyzje podejmujemy wspólnie i zastanawiamy się, ‘Czy poradzimy sobie z tym? Czy możemy wziąć w tym udział?’, a nasza reakcja na tę propozycję była w stylu ‘Pojedźmy do Michigan!’.

Batman #24DC Comics udostępniło na swoich stronach alternatywne okładki do “Batman #24”, “Forever Evil #1” i “Superman/Wonder Woman #1” przygotowane specjalnie na New York Comic Con. Dla fanów Mrocznego Rycerza jest to okazja by przyjrzeć się kostiumowi bohatera z “Zero Year”. Okładka przygotowana przez Grega Capullo, to rzecz jasna współczesne spojrzenie na kostium z “Detective Comics #27”, nie zapomniano nawet o fioletowych rękawiczkach.

BATMAN #24 kontynuuje epicką opowieść “Zero Year” autorstwa Scotta Snydera. Okładka do tego numeru narysowana została przez Grega Capullo i jest to hałd dla klasycznej okładki DETECTIVE COMICS #27 w którym po raz pierwszy pojawił się Batman.

Fan art - James Brolin jako BatmanW rozmowie z The Huffington Post Josh Brolin potwierdził, że był jednym z potencjalnych kandydatów do roli Batmana w kontynuacji “Man of Steel” i że Zack Snyder w swoich planach widział go w roli bohatera Gotham City.

Zapytany, czy rozmawiał z Zackiem Snyderem na temat roli Batmana, Brolin odpowiedział:
“Zgadza się. Nie rozmawiałem o tym osobiście, ale Zack, to był jego pomysł. Po prostu nic z tego nie wyszło. Jest OK. Być może, gdyby sprawy potoczyły się inaczej, ale cieszę się że wybrali Bena.”
Czytaj dalej

Emocje związane z wyborem Bena Afflecka na odtwórcę roli Batmana powoli opadają, ale cały czas dziennikarze pytają o opinię na ten temat różnych aktorów. Podczas Toronto International Film Festival swoje poparcie dla Afflecka wyraził Hugh Jackman.

“Myślę, że Ben jest świetnym aktorem. Sądzę, że przez długi czas go nie doceniano. Oczywiście to wspaniały reżyser. Bardzo inteligenty facet. Nie podejmuje on nieprzemyślanych decyzji, które nie są trafne. To twardziel, chłopak z Bostonu! Myślę, że w głębi, nie ma on nic przeciwko podejmowaniu decyzji, które mogą być postrzegane jako kontrowersyjne. Znam go trochę i wiem, że będzie rozkoszować się tą szansą i zmiażdży ten film. Nie mam wątpliwości, że go zmiażdży!”
Czytaj dalej

Dan DiDioCo-Publisher DC Comics Dan DiDio pojawił się na odbywającym się w Baltimore Comic-conie, gdzie zabrał głos w sprawie kontrowersji związanych z Batwoman i jej ślubem (pisaliśmy o tym tutaj) na panelu DC Nation. Zdradził także, kto przejmie serię z bohaterką po poprzednich twórcach.

Bohaterowie nie powinni mieć szczęśliwego życia osobistego. Są zaangażowani w to, aby chronić innych i poświęcać swoje własne życie. To bardzo ważne i coś, co wzmocniliśmy. Życie osobiste członków Bat-rodziny jest do bani. Dick Grayson, spoczywaj w pokoju – ups, nie powinienem tego mówić -, Bruce Wayne, Tim Drake, Barbara Gordon i Kathy Kane. To wspaniałe, że próbują normalnie żyć, ale równie ważne jest to, że odstawiają to na bok. Takie jest nasze zdanie, taki jest nasz edykt i takie jest nasze stanowisko.

DiDio dodał także, że w 100% wspiera postaci homoseksualne w wydawanych komiksach. Nowy scenarzysta serii “Batwoman” również ma takie zdanie, a jest nim Marc Andreyko. Jego praca zacznie się już od 25 numeru serii, który powiązany będzie z crossoverem “Zero Year”. Wygląda zatem na to, że Blackman i Williams opuszczą serię wcześniej, o ile ich zakończenie nie zostało przesunięte na dalsze zeszyty.

Źródła: The Beat, Bleeding Cool

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
1
6
minut
4
7
sekund
5
1

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293