Tytuł odcinka: "CORNERED"
Pierwsza data emisji: 12 stycznia 2013
Reżyseria: Doug Murphy
Scenariusz: Nicole Dubuc
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Lacey Chabert
Tim Curry
Bryton James
Phil LaMarr
Eric Lopez
Chad Lowe
Jason Marsden
Vanessa Marshall
Jesse McCartney
Danica McKellar
Masasa Moyo
Nolan North
Yuji Okumoto
Kevin Michael Richardson
Michael T. Weiss
Zatanna
G. Gordon Godfrey
Virgil Hawkins
L-Ron, Ambassador
Blue Beetle, Scarab
Captain Marvel/Billy Batson
Impulse
Black Canary, Ida Berkowitz
Nightwing
Miss Martian
Bumblebee
Superboy
Tseng Dangun
Guardian, John Jones
Captain Atom


Drużyna zostaje uwięziona w klatce w Hall of Justice, i zmuszona do wzięcia udziału w meczu przeciwko brutalnemu, kosmicznemu gladiatorowi!

Po oglądnięciu tego odcinka jasne staje się, dlaczego to Before the Dawn został przez Cartoon Network wyemitowany po dłuższej przerwie. Cornered jest po prostu rozczarowujący. Rozgrywa się tu kilka ważnych za kulisowych wątków. Ambasador bawi się z Captain Atomem, który jest tak bezradny, że aż robi się go żal. Jednak bez Batmana, Supermana i Wonder Woman oraz kilku innych bohaterów tworzących trzon Justice League inni nie są wstanie ich zastąpić. Nie mogę się więc doczekać kiedy z kosmicznej wyprawy powrócą najbardziej znani superbohaterowie DC Comics. Bez nich robi się, co raz nudniej. Nightwing się stara jak może, ale Batmanazapewne znalazłby lepsze miejsce na lokum niż rozpadający się magazyn. Nie wiadomo również jak sobie poradzą po poznaniu sekretu Blue Beetle'a. Wyraźnie brakuje tu silnego przywództwa, kogoś, kto ma plan i potrafi przewidzieć zamiary przeciwników.

Jeśli zaś chodzi o główny wątek odcinka, to Drużynie udało się rzecz jasna odeprzeć atak Despero, ale nie był to bynajmniej pojedynek według reguł gladiatorskich starć, a zasad tych nie przestrzegali młodzi bohaterowie, którzy i tak z wielkim trudem pokonali swojego przeciwnika.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
 • Tytuł odcinka może się odnosić do bohaterów, którzy uwięzieni w Hall of Justice trzymani są w szachu. Również Ambassador zapędza Captain Atoma w róg, kiedy zdradza tajemnice Justice League, o których nie wiedzieli przedstawiciele Ziemi.
 • Nightwing znajduje bohaterom, którzy mieszkali w jaskini pod Mount Justice, tymczasowe lokum w postaci obskurnego magazynu.
 • Miss Martian przyjmuje formę "Johna Jonesa", by zamieszkać w mieszkaniu swojego wujka.
 • Podczas walki w Hall of Justice w jednej z sal widać kostiumy starych bohaterów: Guardian, Firebrand, Wildcat, Green Lantern (Alan Scott), Red Torpedo, Flash (Jay Garrick) i Sandman oraz zdemontowanego AMAZO.
 • W odcinku po raz pierwszy od Auld Acquaintance Captain Marvel pojawia się w formie "Billy'ego Batsona", dzięki czemu widać jak przez 5 lat zmienił się bohater, który jest teraz nastolatkiem.
 • Wade Eiling dowodzi armią próbującą przedrzeć się przez pole siłowe otaczające Hall of Justice. Jest to jego pierwsze pojawienie się w serialu. Wcześniej, co prawda pojawił w odcinku Failsafe, ale jako część iluzji.
 • Kiedy Bumblebee zmniejsza się słychać dźwięk odpowiedzialny za kamuflaż.
 • Kiedy Despero ma zamiar rozdeptać Bumblebee znikają paski z jego stóp.
 • Znaczna część odcinka rozgrywa się 1 kwietnia, dlatego nie brakuje odwołań do Prima Aprilis.
 • Bumblebee porównuje zdolność Despero do unieruchamiania przeciwników do mocy Meduzy.
 • W odcinku pojawiają się Beast Boy, Lagoon Boy, Black Lightning, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych.


CYTATY:

Mal: Nice. Perfect cover for our new digs. On the outside, I mean it's down right nasty...and it's nasty on the inside too.

L-Ron: Greetings and salutationisms, Earth champions. I am L-Ron, major domo to the great master. and you are my prisoners.
Captain Marvel: This is Plastic Man's April Fool's joke, isn't it. Okay, Plas. You got us.

Guardian: You are going to reimburse us for damages, right?


           
           
           
           
   


już za:
dni
3
5
godzin
1
8
minut
2
1
sekund
2
0

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fkc5d4_xwaqkpqn fkbizkdaiaaowid fkbixdfagaavi7i fkbiwglaaaavxs2 fkbi00sagaee7ga bw_3x10_08