Tytuł odcinka: "PERFORMANCE"
Pierwsza data emisji: 7 kwietnia 2012
Reżyseria: Michael Chang
Scenariusz: Jon Weisman
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Jesse McCartney
Danica McKellar
Nolan North
Stephanie Lemelin
Crispin Freeman
Jason Spisak
Adam Baldwin
Clancy Brown
Stephen Root
Dick Grayson/Robin/Dan Danger
M'gann M'orzz/Miss Martian/Dawn Danger
Superboy/Connor Kent/Dean Danger
Artemis/Diane Danger
Red Arrow/Dane Danger
Wally West/Kid Flash
Parasite
King Faraday
Jack Haly


Drużyna pod przykrywką udaje się do Haly International Traveling Circus, by namierzyć złodzieja, który w całej Europie kradnie zaawansowane technologicznie bronie. Ale złodziej to nie wszystko co odkrywają.

Dick Grayson to zdecydowanie bohater, którego nie trzeba przeszkadzać, dlatego Performance, który skupia się na jego osobie niczym specjalnym nie zaskakuje. Jeśli ktoś liczył na jakiś większy powrót do przeszłości Dicka, to będzie rozczarowany. Twórcy tylko za pomocą luźnych aluzji wspominają tragedię Latających Graysonów. Tym samym powrót do cyrku Haleya dla Robina ogranicza się do ostatniego występu oraz do ponownego spotkania z właścicielem cyrku, który w Danie Dangerze rozpoznaje Graysona. Powrót do tragicznych wspomnień nie został, więc w pełni wykorzystany. Na uwagę zasługuje natomiast rozmowa Dicka z Wally'm, któremu Robin wcześniej wyjawił swój sekret. Jak widać na tym przykładzie, czasami warto podzielić się z kimś swoją tajemnicą, by móc w razie, czego liczyć na wsparcie.

Swoimi tajemnicami nie ma zamiaru się dzielić Superboy, który nie działa zbyt logicznie. Mimo, że nie ufa Lutherowi to praktycznie non stop korzystać z "tarcz", które od niego dostał, które pozwalają w pełni wykorzystać jego kryptońskie DNA i tym samym uzyskać dostęp do nowych mocy. Jak można było się spodziewać sprzęt Lexa uzależnia Connora i pewnie jego stosowanie będzie miało dla bohatera jeszcze większe konsekwencje.

Złoczyńcą, z którym przyszło zmierzyć się bohaterom to Parasite. Wątek z nim związany można by jakoś zaakceptować, gdyby nie brak wytłumaczenia po co Intergangowi czarne dziury? Być może w kolejnych odcinkach dostaniemy wyjaśnienia, ale na chwilę obecną wydaje się, że pomysł ten był bardzo chybiony.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Wally zna przeszłość Dicka. Robin opowiedział mu o niej, kiedy zdradził mu swoją sekretną tożsamość w komiksie Young Justice: Face Your Fears.
  • Superboy korzysta z "tarcz", które w odcinku Agendas dostał od Lexa Luthora.
  • W odcinku Wally robi kanapkę z kiełbasą bolońską ("baloney") i stwierdza, że Robin robi to samo. Słowo "baloney" ma dwa znaczenia: kiełbasa bolońska, albo bzdura.
  • Artemis występuje w cyrku pod imieniem Diane Danger. W rzymskiej mitologii Diana jest odpowiednikiem greckiej bogini Artemidy (Artemis).
  • Jeden z cyrkowych plakatów przedstawia słonia Titano. W komiksach imieniem Titano nazywano różne zmutowane małpy, które miały zdolność kryptonitowej wizji, i kilka razy walczyły z Supermanem.
  • Kiedy Miss Martian stwierdza, że nigdy by nie pomyślała, że Marsjanie mogą się zarazić od ludzi, Robin wspomina o H. G. Wellsie, autorze powieści "Wojna światów", w której ludzkość zostaje zaatakowana przez Marsjan, którzy nie przewidzieli, że ziemskie bakterie będą dla nich zabójcze.
  • Kiedy Robin zostawia związanego Jacka Haly'ego, właściciel cyrku stwierdza, że nie jest Houdinim, słynnym iluzjonistą i specjalistą od ucieczek.
  • Budynek, w którym rozgrywa się akcja w Genewie, przypomina Globe of Science and Innovation, jeden z budynków CERN.
  • "Large Boson Collider" to odpowiednik Wielkiego Zderzacza Hadronów. W fizyce bozony są cząstkami posiadającymi spin całkowity.
  • W odcinku Parasite planuje wykorzystać Large Boson Collider do stworzenie mikro czarnych dziur. Jednym z zarzutów przeciwko Wielkiemu Zderzaczowi Hadronów były obawy przed możliwością generowania miniaturowych czarnych dziur, które mogłyby wchłonąć Ziemię.


CYTATY:

Miss Martian: I feel so silly. Who knew a Martian could be vulnerable to a human virus?
Robin: Uhh, H.G. Welles.

Parasite: The pièce de résistance was Dawn Danger, or whatever her real name is. Thought I'd munch on her trapeze skills. Imagine my surprise when she tasted like Martian Manhunter instead, ummm. She made a lovely appetizer but guess who I want for my entree. Ummm, now that's the full-bodied Kryptonian flavor I love.

Miss Martian: What have you got against Geneva, anyway?
Parasite: Never liked the food. But the menu keeps improving.
Miss Martian: I'm just the appetizer, remember?

           
           
           
           
           


już za:
dni
4
0
godzin
0
1
minut
5
1
sekund
4
0

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fjev_newuaqgn01 the-batman-poster_5 fjedsmcxeag7nw1 fjedq3fxoamzvrq VENGEANCE VENGEANCE