Forum

Już wkrótce
 • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
 • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
 • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
 • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

Tytuł odcinka: "SATISFACTION"
Pierwsza data emisji: 29 września 2012
Reżyseria: Doug Murphy
Scenariusz: Greg Weisman
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Lacey Chabert
Nick Chinlund
Crispin Freeman
Kelly Hu
Kittie
Eric Lopez
Jason Marsden
Danica McKellar
Masasa Moyo
Nolan North
Kevin Michael Richardson
Mark Rolston
Alan Tudyk
Zatanna Zatara
Crusher Crock
Speedy, Red Arrow
Paula Crock, Jade Nguyen
Raquel Ervin
Jaime Reyes
Bart Allen
Megan Morse
Karen Beecher, Wendy Harris
Conner Kent
Mal Duncan, Otis
Lex Luthor
Oliver Queen, Captain Cold


Roy Harper szuka zemsty na człowieku, który zniszczył jego życie.

Chociaż nie było to zamiarem twórców serialu, to Cartoon Network podczas premierowej emisji serialu kazał czekać widzom kilka miesięcy na kolejny odcinek, którym był właśnie Satisfaction. Odnalezienie prawdziwego Speedy'ego nie pozostało bez konsekwencji dla innych bohaterów. Roy ma uzasadnione wyrzuty wobec Green Arrowa, który po ostatnich wydarzeniach związanych z Artemis ma prawo sądzić, że nie nadaje się na mentora młodych bohaterów. Czy trzymanie przed nim w tajemnicy sekretnej misji młodych bohaterów nie wpłynie negatywnie na jego bohaterską działalność?

Jeśli mowa o sekretach, to trzeba też wspomnieć o reakcji rodziny Artemis na jej "śmierć". Ich chęć odwetu na "zabójcy" może pokrzyżować zamiary pierwszej Drużyny.

Akcja Satisfaction skupia się głównie na Speedy'm, który próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości i w pierwszej kolejności marzy tylko o wyrównaniu rachunków z Luthorem. Jednak jak pokazuje końcówka odcinka bardziej mu zależy na czymś innym - na nowej ręce. Tym samym bohater przybiera nowe imię - Arsenal. Znając komiksy DC Comics można już się domyślić jaką stronę wybierze Roy.

Oprócz wątków związanych z Harperem w odcinku pojawia się także zabawny motyw z udziałem 7 bohaterek (Black Canary, Wonder Girl, Bumblebee, Batgirl, Miss Martian, Zatanna i Rocket). Captain Cold naprawdę wybrał sobie złe miejsce i zły czas na napad na bank. Na uwagę zasługuje także sala pamięci ku pamięci poległym bohaterów. Uwagę fanów Batmana przykuć powinien zwłaszcza Jason Todd.

Serial więc do czego zdążył już nas przyzwyczaić trzyma cały czas wysoki poziom i wiele zapowiada, że taki stan zostanie utrzymany.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
 • Tytuł odcinka, "Satisfaction", odnosi się głównie do trójki bohaterów pragnących zemsty. Cheshire chce pomścić Artemis zabijając Aqualada. Sportsmaster pragnie zachować swoją reputację, dlatego rządny jest walki z Black Mantą. Speedy zaś chciał zemścić się na Lexie Luthorze, ale większą satysfakcję daje mu nowa mechaniczna ręka najnowszej generacji.
 • Wendy Harris wspomina, że Mal Duncan nosił zazwyczaj koszulki z logo Supermana, co miało miejsce w 1. sezonie.
 • Na nagrobku przez grobem Artemis jest napis "Nollan Obena, 1929-1993". Nollan Obena pracuje przy "Young Justice" jako projektant teł.
 • Speedy naśmiewa się z mało oryginalnego aliasu Red Arrowa. Może to być żartobliwa aluzja do odcinka Independence Day, w którym jeden z gapiów stwierdził, że nazwanie pomocnika Green Arrowa Speedy'm jest bez sensu.
 • Kiedy Zatanna uwalnia siebie i resztę bohaterek z lodowej pułapki Captain Colda przyjmują one pozycje podobne do bohaterów z intra Justice League.
 • Wypowiedź Lexa Luthora: "Vengeance is a sucker's game" to aluzja do słów Davida Xanatosa ("Revenge, as they say, is a sucker's game") z odcinka "Leader of the Pack" z serialu animowanego "Gargoyles", którego producentem był Greg Weisman.
 • Kiedy Speedy wysadza w powietrze rękę Mercy, najpierw pokazane jest jak siła wybuchu rzuca ją w bok zaparkowanego sedana, ale w następnym ujęciu widać jak ląduje na przedniej szybie samochodu.
 • Otis, człowieka Lexa Luthora od zadań specjalnych, ma tak samo na imię jak nieudolny pomocnik grany przez Neda Beatty'ego w Superman: The Movie.
 • W napisach końcowych nazwisko Jade Nguyen jest napisane z błędem - "Ngyuen".
 • Tradycja obdarowanie panny młodej przed ślubem jest najbardziej popularna w Ameryce Północnej i Australii.
 • W odcinku pojawiają się Aqualad, Aquaman, Artemis, Barbara Gordon, Cassie Sandsmark, Dinah Lance, Gar Logan, Jason Todd, Lagoon Boy, Nightwing, Blue Beetle I, Tim Drake, Aquagirl, Wally West, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych.


CYTATY:

Speedy: Gotta love modern weapons tech. Easier for a one armed man to fire a missile launcher than pull on his pants.

Crusher Crock: As usual, Jade, you're missing the point. Artemis' death is an insult to our professional reputations. The son of Black Manta cannot kill Sportsmaster's daughter. Not without running it by me first. I can't let this stand or everyone will think I'm a punk.

Captain Cold: I'm completely doomed, aren't I?
Rocket: One hundred percent.


           
           
           
           
           
     


Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"