Forum

Już wkrótce
 • "Vigilante: Samozwańczy Stróż Prawa" (WKDCBiZ) - 17 lip 2024,
 • “Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1” - 17 lip 2024,
 • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
 • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,

Tytuł odcinka: "SUMMIT"
Pierwsza data emisji: 9 marca 2013
Reżyseria: Tim Divar
Scenariusz: Greg Weisman
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Oded Fehr
Miguel Ferrer
Kevin Grevioux
Logan Grove
Phil LaMarr
Stephanie Lemelin
Jason Marsden
Vanessa Marshall
Jesse McCartney
Danica McKellar
Masasa Moyo
Khary Payton
Jason Spisak
Fred Tatasciore
Ra's al Ghul
Vandal Savage
Black Beetle
Beast Boy
Ambassador, Aquaman
Tigress
Impulse
Black Canary
Nightwing
Miss Martian
Scientist, Cat Grant
Aqualad, Black Manta
Kid Flash
Ubu, Deathstroke


Light zwołuje szczyt by zdecydować o ostatecznym losie Aqualada, Drużyny… i całej Ziemi!

Po obejrzeniu Summit nie można przestać się zastanawiać, czemu zdecydowano się na zaprzestanie Young Justice. W tym odcinku twórcy znowu wdrapali się na szczyt swoich możliwości.

Summit można podzielić na dwie części. W pierwszej jesteśmy świadkami spotkania Reach z Light, które od samego początku dbało jedynie o własne interesy. Z takimi strategami jak Ra’s al Ghul i Vandal Savage, ambasador Reach był bez szans. Jednak także i ich można było przechytrzyć. Drużynie nie tylko udało się umieścić dwóch kretów, ale także nie zaskują ich podjęte przez łotrów środki ostrożności. Agualadowi udało to czego nie dokonał wcześniej nikt, pokrzyżował plany Light.

O ile najpierw mamy okazję poznać za kulisowe działa Light o tyle w drugiej jesteśmy już świadkami bezpośredniej walki bohaterów z łotrami. Nie jest to jednak standardowe starcie. Dochodzi tu do kilku zaskakujących rozwiązań. Na uwagę zasługuje przede wszystkim spora rola Ghula, który najpierw demaskuje Artemis, a później, kiedy w walce zostaje poważnie ranny przez Black Beetle’a tylko interwencja Ubu pomaga mu przetrwać.

Triumf Drużyny jest zasłużony. Dobrze jest znowu razem zobaczyć Dicka, Wally’ego i Kaldur'ahma. Szkoda tylko, ze na ich tle Nightwing wydaje się na mniej istotny. Większe popis podczas walki dał Kid Flash, który dawano nie był widziany, ale i tak cały show skradł Agualad, który osobiście ujawnił sekrety Light, a na dodatek pokonał w walce swojego ojca. Przy tych osiągnięciach wydaje się, że jedyny sukces Nightwinga to zorganizowanie Drużynie nędznego lokum po zniszczeniu Mount Justice.

Ocena: 5,5 nietoperka

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
 • Tytuł odcinka „szczyt” odnosi się głównie do szczytu podczas, którego dochodzi do spotkania Reach i Light. Można go także interpretować jako punkt kulminacyjny, w którym, w tym przypadku plan Drużyny wymierzony przeciwko Light zostaje zrealizowany.
 • Symbol Black Beetle'a łudząco przypomina emblemat Brainiaca. Wypowiedź Black Manty: "even if I must beat that lesson into your skull", to powtórka słów Demony: "If I must beat this lesson into you, so be it", z odcinka Vows z serialu animowanego Gargoyles, którego producentem był Greg Weisman.
 • Akcja odcinka rozgrywa się 19 czerwca 2016 roku, na ten dzień, czyli trzecią niedzielę czerwca, przypada w USA dzień ojca. Nadaje to głębsze znaczenie starciu Aqualada i Black Manty.
 • Kiedy Black Beetle tworzy swoje działo znak na jego klatce piersiowej ma błędną kolorystykę.
 • Kiedy zabójcy League of Shadows wskakują do jaskini, drzwi do niej znowu są otwarte.
 • Nim Artemis zostaje zastrzelona ma miecz przyczepiony do pleców oraz trzyma kuszę, jednak w następnym ujęciu kiedy leży nie ma żadnych z tych broni. Kusza mogła co prawda upaść dalej, ale w szerszym ujęciu też jej nie widać, miecz jednak cały czas powinien być przy niej. Ten niespodziewanie pojawia się w scenie, w której Black Beetle przebija Ra's al Ghula.
 • Dziura po kuli i plama krwi na piersi Aqualada znika i ponownie pojawia się podczas walki.
 • Kiedy Ubu podczas walki z Lagoon Boyem zauważa, że Ra's al Ghul został ranny, twarz Lagoon Boya błędnie ma kolor czerwony.
 • Kiedy Ubu twierdził, że "mistrz zostanie wskrzeszony", jego usta są otwarte, ale się nie ruszają.
 • Kiedy Wally i Artemis przytulają, symbol Kid Flasha jest lustrzanym odbiciem.
 • W odcinku pojawiają się Captain Atom, Captain Marvel, Black Lightning, Klarion the Witch Boy, Lagoon Boy, Blue Beetle, Robin, Batgirl, Wonder Girl, Superboy, Monsieur Mallah, Brain, Guardian, Bumblebee, Red Tornado, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych


CYTATY:

Black Manta: Kaldur. Kaldur, what have you done?
Vandal: He has in death done more to damage my plans than any living creature has wrought in 50,000 years. I'd be impressed, if I wasn't so...

Kid Flash: I so want to kiss you now. Or maybe kill you for putting us through all this.
Artemis: Hold that thought. You can decide later, when we're alone.

Artemis: What was that?
Beast Boy: (przytula ją) I'm still just so glad you're alive. And that Aqualad's not a traitor. No more faking anyone's death for at least a year, okay.
Kid Flash: Yeah, seconded.
Aqualad: Agreed.


           
           
           
           
           
           


za
dni
1
6
godzin
2
2
minut
5
4
sekund
3
6


za
dni
8
0
godzin
2
2
minut
5
4
sekund
3
6

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki