Sąd zezwolił na fuzję AT&T i Time Warner

|

autor:

|

kategorie:

W październiku 2016 roku ogłoszono, że AT&T przejmie Time Warner za kwotę 85,4 miliarda dolarów. Jednak, dopiero dziś orzeczenie antymonopolowe sędziego federalnego w Waszyngtonie, otworzyło drogę do planowanego połączenia.

Sędzia Sądu Okręgowego USA Richard Leon przyjął argumentację AT&T i Time Warner: że jedynym sposobem na przetrwanie firmy medialnej w środowisku coraz bardziej zdominowanym przez gigantów technologicznych jest połączenie studiów filmowych, telewizji, dystrybucji i danych w jedną korporację.

Sędzia tym samym odrzucił twierdzenie Departamentu Sprawiedliwości, że połączenie drugiej co do wielkości amerykańskiej firmy telekomunikacyjnej i największej płatnej telewizji z jednym z wiodących studiów filmowych i telewizyjnych w kraju koncentruje zbyt dużą władzę w rękach jednej korporacji.

AT&T liczy, że fuzja zakończy się najpóźniej 20 czerwca.

Źródło: Deadline



dni
5
9
godzin
2
0
minut
4
0
sekund
3
1
dni
5
4
2
godzin
2
0
minut
4
0
sekund
3
1

Forum

Update



Już wkrótce

  • "Absolute Batman, Tom 1: Zoo" – 26 sierpnia 2026
  • "Batman/Superman. World’s Finest, Tom 6: Niemożliwe" – 26 sierpnia 2026
  • "Batman Detective Comics, Tom 1: Ojcowskie miłosierdzie" – 09 września 2026
  • "Batman. Mroczny Rycerz. Powrót Mrocznego Rycerza" – 09 września 2026
  • "Batman. Mroczny Rycerz. Mroczny Rycerz kontratakuje" – 09 września 2026

Kalendarium

  • 3 lat(a) temu zmarła Arleen Sorkin, aktorka użyczająca głosu Harley Quinn w filmach i serialach animowanych