Wiemy już kto od stycznia przyszłego roku przejmie serię “Batman” po Tomie Kingu. Nowym scenarzystą zostanie James Tynion IV, który wcześniej pracował m.in. przy “Detective Comics”. Za rysunki odpowiadać będzie Tony S. Daniel, z którym współpracować będą Danny Miki (inker) i Tomeu Morey (kolorysta).

„Uwielbiałem pisać historie do ‘Eternal’, ‘Detective Comics’, i nawet ‘Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles’, ale moim pragnieniem było opowiedzenia historii o Batmanie, skupiającej się wyłącznie na postaci Bruce’a Wayne’a zamiast na zespole, doprowadziło mnie to z powrotem do jaskini Batmana”. powiedział Tynion. „Chcę zagłębić się głęboko w samego Nietoperza i opowiedzieć epicką historię, która popchnie go do absolutnych granic. Chcę opowiedzieć historię Batmana podobną do tych, w których dorastałem, takich, które obejmują horror i gotycką elegancję Gotham i zagłębiają się w największych złoczyńcach Batmana.”

Po zakończeniu pracy przy “Batmanie” Tom King będzie kontynuował swoja przygodę z Batmanem w 12-częściowej serii “Batman/Catwoman”, która wystartuje w stycznie przyszłego roku.

“Batman #86”, czyli pierwszy numer od nowego zespołu trafi do sprzedaży w USA 8 stycznia 2020 roku.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
9
godzin
2
1
minut
5
6
sekund
2
9
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):