Dzisiaj, nakładem wydawnictwa Egmont, do sprzedaży w ramach ekskluzywnej serii „Batman Noir” w powiększonym formacie trafiły komiksy “Batman Noir: Black & White – Wieczna żałoba” (448 stron, 249,99 zł) i “Batman Noir: Black & White – Nigdy po trupie” (464 strony, 249,99 zł).

Batman Black & White. Wieczna żałoba

Pierwsza część dwutomowego wydania antologii „Batman Black & White”. Album składa się z kilkudziesięciu 8-stronicowych opowieści o Batmanie autorstwa największych amerykańskich i nie tylko twórców komiksowych. Wśród scenarzystów znaleźli się tacy mistrzowie pióra jak Archie Goodwin, Joe Kubert, Neil Gaiman, Katsuhiro Otomo, Warren Ellis, Brian Azzarello. Rysunki wykonali natomiast tak znakomici rysownicy jak Jim Lee, Richard Corben, Kevin Nowlan, Eduardo Risso. O niezwykłości tego zbioru stanowi fakt, że wszystkie historie opowiedziane są w czerni i bieli. Antologia, która otrzymała najważniejsze amerykańskie wyróżnienie komiksowe – Nagrodę Eisnera – ukazuje się w ekskluzywnej serii „Batman Noir” – w powiększonym formacie.

Tytuł komiksu: Batman Black & White. Wieczna żałoba
Scenariusz: Różni autorzy
Rysunki: Różni autorzy
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Liczba stron: 448
Format: 225 x 344
Sugerowana cena detaliczna: 249,99 zł
ISBN: 978-83-281-5830-6
Data ukazania się: wrzesień 2020
Tematyka: Superbohaterowie

Batman Noir: Black & White – Nigdy po trupie

Druga część dwutomowej antologii „Batman Black & White”, składająca się z kilkudziesięciu krótkich historii o Batmanie. Autorami opowieści zamieszczonych w tym tomie są m.in. Ed Brubaker, Judd Winick, Geoff Johns, Mike Mignola czy Len Wein, za rysunki odpowiadają zaś tacy mistrzowie, jak Dick Giordano, Michael Allred, Michael Cho, Steve Mannion. O niezwykłości tego zbioru stanowi fakt, że wszystkie historie opowiedziane są w czerni i bieli. Antologia, która otrzymała najważniejsze amerykańskie wyróżnienie komiksowe – Nagrodę Eisnera – ukazuje się w ekskluzywnej serii „Batman Noir” – w powiększonym formacie.

Tytuł komiksu: Batman Black & White. Nigdy po trupie
Scenariusz: Różni autorzy
Rysunki: Różni autorzy
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Liczba stron: 464
Format: 225 x 344
Sugerowana cena detaliczna: 249,99 zł
ISBN: 978-83-281-5831-3
Data ukazania się: wrzesień 2020
Tematyka: Superbohaterowie

PRZECZYTAJ TAKŻE:

12 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Egmont po 500 razy będzie wydawał Black and white zamiast wziąć się za masę porządnych historii, o których większość polskich czytelników jedynie słyszała. Pomiędzy tym co wydał tm-semic a tym co wydał Egmont jest olbrzymia luka czekająca na wypełnienie. Nie będę tu przytaczał wszystkiego bo lista byłaby bardzo długa.

No przecież właśnie wydali masę porządnych historii, o których większość polskich czytelników jedynie słyszała. Do tej pory z B&W w Polsce ukazało się tylko 41 historii, a w tym wydaniu już sam pierwszy tom ma ich 51 (drugi 53)! I jakie “500 razy”? Przecież Egmont do tej pory wydał Black&White jedynie raz, w 2003 roku. 😛

Chodzi mi o to że zamiast wydać coś nowego to klepią non stop te same rzeczy. Sale loeba wydali dwa razy, rozbite miasto dwa razy, mroczne odbicie dwa razy, hush dwa razy. Teraz b&w. Będę się trzymał swojego zdania, szanuje Egmont ale wg mnie powinni zmienić politykę. Tu widać jedynie chęć zarobienia jak największej kasy.

Mroczne odbicie wydano raz, Husha dwa, ale raz w kolorze, raz w czerni i bieli (tej decyzji akurat nie będę bronił, też jej nie rozumiem).

Zgoda, że wciąż nie wydali wielu interesujących tytułów, ale poczekajmy do przyszłego roku. Może ze względu na premierę nowego filmowego Batmana przyszykują coś fajnego.

Zgadza się mroczne odbicie wydali raz – zwracam honor, ale licytacowanie sie jest moim zdaniem bezsensowne biorąc pod uwagę fakty. preferuje wersję angielskojęzyczne, więc aż tak dobrze naszego rynku nie znam. Spoglądam teraz jednak na ich wydawnictwa i wychodzi że rzeczy zdublowanych jest więcej, chociażby zabójczy żart. Za rok z okazji premiery Batmana wydadzą pewnie rok pierwszy po raz trzeci, uwaga – tym razem w czerni i bieli za dwie stówki. Wersja eksluziw.

To prawda, że sporo rzeczy się dubluje. Rozbite Miasto, Hush, Rok Pierwszy, Powrót Mrocznego Rycerza Egmont wydał minimum dwa razy. Z drugiej strony dostać teraz te stare wydania nie jest ani łatwo ani tanio więc wznowienie daje szansę na zdobycie tych komiksów. Nie za bardzo rozumiem wydawanie już wcześniej wydanych komiksów w wersji B&W. Czy polski rynek jest naprawdę aż tak chłonny, a czytelnicy tak bogaci? Coś nie chce mi się wierzyć. Do tego Long Halloween i Hush zostały wydane także w WKKDC. Natomiast gdyby nie WKKDC to nadal nie mielibyśmy rodzimej wersji Under the Red Hood, Strange Apparitions czy Death in the Family. Wygląda jakby wydawcy mieli słabe rozpoznanie rynku. Np przydałby się dodruk Długiego Halloween, Mrocznego Zwycięstwa i Nawiedzonego Rycerza od Muchy bo na aukcjach ludzie życzą sobie jak za zboże.

W sprawie Mrocznego zwycięstwa odpisałem ci na forum. 😉 Z kolei gdybyś szukał Legend Mrocznego Rycerza, to są jeszcze dostępne na Gildii: https://www.gildia.pl/komiksy/276116-legendy-mrocznego-rycerza-tim-sale

Moim zdaniem dobrze, że to wydają w lepszej jakości i ze wszystkimi historiami. Poza tym to masz też trochę racji. Fajnie byłoby gdyby wydali Batman Shaman, Batman No man’s land, War Games, Bruce Wayne Fugitive/Murderer, Batmana Brubakera, Going Sane itd. Pewnie zanim się tego doczekam to zdążę kupić wydania amerykańskie. Po macoszemu potraktowali też run Morrisona, ale ten akurat już skompletowałem więc nie czekam na to.

Wooki3, masz może konto na naszym forum? Z chęcią zerknąłbym na twoją kolekcję, zwłaszcza ten run Morrisona (krążą plotki, że Egmont może go wydać w przyszłym roku).

Mam, ale dawno nie zaglądałem. Mam nick Shadow of the Knight z tego co pamiętam. Zaraz wrzucę parę fotek.

Q, spora wpadka w pierwszym akapicie. Zaniżyłeś cenę o 100 zł. 😉

za
dni
1
2
8
godzin
0
7
minut
2
4
sekund
1
0
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):