Czy aliasy, których używa Riddler w filmie “The Batman” pochodzą z komiksów?
Raczej nie

SPOILERY z “The Batman”.

Kiedy w filmie “The Batman” policja zatrzymuje Riddlera, ten nie jest tym specjalnie zmartwiony, bo ma jeszcze kilka niespodzianek w zanadrzu. Podczas przeszukania natrafiają na dwa prawa jazdy z różnymi tożsamościami. Na pierwszym złoczyńca nazywa się Edward Nashton, a na drugim Patrick Parker.

Kiedy Riddler zadebiutował w 1948 roku w “Detective Comics #140” (autorstwa Billa Fingera, Dicka Spranga i Charlesa Parisa), nazywał się Edward Nigma, co oczywiście pomogło mu rozwinąć miłość do łamigłówek, bo jak sam stwierdził “moje imię JEST w zasadzie zagadką, więc myślę, że powinienem być dobry w łamigłówkach i zagadkach!”

W “The Question #26” (autorstwa Denny’ego O’Neila, Billa Wraya i Malcolma Jonesa III) O’Neil postanowił dokonać pewnej dekonstrukcji Riddlera. W numerze komisarz Gordon wypuszcza Riddlera z więzienia. Podczas spotkania zdradza mu, że wie, iż złoczyńca zmienił swoje imię z Edward Nashton na Edward Nygma, i zaleca by wrócił do pierwotnego.

Wiele lat później scenarzysta Shane McCarthy w “Batman: Legends of the Dark Knight #185” ujawnił, że chociaż jego prawdziwe imię brzmiało Edward Nashton, to Riddler zawsze był BARDZO utalentowany w łamigłówkach. Jego agresywny ojciec bił go tak bardzo, że ten źle zapamiętał swoją przeszłość i MYŚLAŁ, że oszukiwał, kiedy tak naprawdę odkąd był chłopcem nie miał sobie różnych w łamigłówkach.

A skąd wziął się Patrick Parker?

Specjaliści w zakresie ciekawostek związanych z komiksami, nie kojarzą tego aliasu z żadnym komiksem. Dlatego też należy bliżej przyjrzeć się pewnemu faktowi.

Gdy zajrzymy na archiwalne strony Wikipedii poświęcone Riddlerowi znajdziemy tam wśród aliasów złoczyńcy wymienionego Patricka Parkera.

Aliasy takie jak E. Nigma (Nygma), Edward (Eddie) Nashton, Eddie Nash, dobrze są znane z komiksów, ale Patrick Parker już nie.

W listopadzie 2013 roku ktoś zredagował stronę Wikipedii Riddlera i dodał alias Patricka Parkera i ten jest tam do tej pory (chociaż obecnie zawiera informację o „potrzebnym źródle”).

Oczywiście Wikipedia jest tworzona przez internautów i zdarza się, że czasami z pełną premedytacją zamieszczane są błędne informacje. I MOŻLIWE, że tak było w tym przypadku. Ale jest to dziwna zmiana i niewykluczone, że ktoś ją wprowadził, bo był pewnym, że kiedyś Riddler rzeczywiście posługiwał się aliasem Patrick Parker.

W każdym razie, oczywiście, Matt Reeves lub ktoś z produkcji filmu postanowili w formie Easter Eggów użyć niektórych aliasów Riddlera z komiksów i zajrzeli do Wikipedii. Podobna sytuacja miała miejsce już wcześniej, kiedy fanowska edycja loga Halo w logo Ra’s al-Ghul trafiła na miecz Deathstroke’a w “Justice League”.

Ironią jest jednak to, że teraz, gdy pseudonim Patrick Parker pojawił się “The Batman” jest teraz oficjalnym pseudonimem Riddlera, a zatem Wikipedia nie wprowadza w błąd! Dość zabawne i godne samego Riddlera!

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
8
godzin
0
8
minut
0
7
sekund
4
5
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):