Poznaliśmy już listopadowe zapowiedzi wydawnictwa Egmont. Wśród zaplanowanych propozycji znalazły się “Batman. Otchłań. Tom 6” (204 strony, 79,99 zł), “Młodzi Tytani: Robin” (184 strony, 39,99 zł) oraz album “Inna historia uniwersum DC” (256 stron, 119,99 zł).

“Batman. Otchłań. Tom 6”

Szósty i ostatni tom przygód Batmana w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Po koszmarach związanych ze Stanem Strachu mieszkańcy Gotham cieszą się, że doczekali kolejnego dnia. Jednak Mroczny Rycerz czuje się… zagubiony. Po powstrzymaniu Stracha na Wróble i Magistratu stracił swój cel. Musi odpocząć od miasta, które przysięgał chronić. Kiedy członkowie międzynarodowej drużyny bohaterów znanej jako Batman Incorporated zostają oskarżeni o morderstwo, Batman opuszcza Gotham, aby pomóc przyjaciołom. Czeka go spotkanie z ludźmi, którzy go zdradzili, starym wrogiem w postaci Lexa Luthora oraz śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikiem. 

Scenariusz komiksu napisał Joshua Williamsona („The Flash”, „Dark Crisis”), a całość narysowali Jorge Molina („X-Men”, „A-Force”), Mikel Janín („Grayson”, „Superman”) oraz Howard Porter („Deathstroke Inc.”, „The Flash”, „JLA”). Tego nie możecie przegapić! Ponadto w tym tomie: Batman łączy siły z uczennicą Akademii Gotham, Mią „Mapką” Mizoguchi, aby rozwiązać mrożącą krew w żyłach tajemnicę w historii napisanej i zilustrowanej przez cenionego współtwórcę serii „Gotham Academy” Karla Kerschla! 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman” #118–121, #124 oraz „Batman Annual” 2022.

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Joshua Williamson
Ilustrator: Jorge Molina, Mikel Janin, Howard Porter
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 204
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 08.11.2023
Cena: 79,99 zł

“Młodzi Tytani: Robin”

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody. 

Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano. 

„Młodzi Tytani: Robin” to już czwarty komiks z cyklu opowieści o Młodych Tytanach. 

Tym razem Raven Roth, Garfield Logan, Maxine Navarro i Damian Wayne uciekają przed Slade’em Wilsonem, HIVE oraz potwornymi eksperymentami, jakie ta szemrana organizacja prowadziła ich kosztem. Ale dokąd się udadzą? I komu mogą zaufać? Dick Grayson chce tylko wiedzieć, co się stało z jego bratem Damianem. Czy wszystko u niego w porządku? A może potrzebuje pomocy? Dlaczego przestał odpowiadać na SMS-y? I dlaczego urządzenie namierzające przestało pokazywać jego lokalizację? Jedno jest pewne – wszyscy szukają odpowiedzi na niepokojące ich pytania i tylko jedna osoba może im pomóc pokonać HIVE raz na zawsze. 

Przyłącz się do nagradzanej autorki Kami Garcii („Piękne istoty”) oraz rysownika Gabriela Picolo („Młodzi Tytani: Raven”), twórczego duetu stojącego za bestsellerową serią powieści graficznych o Młodych Tytanach, i poznaj dalsze losy swoich ulubionych bohaterów.

Seria/cykl: DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+
Scenarzysta: Kami Garcia
Ilustrator: Gabriel Picolo
Tłumacz: Alicja Laskowska
Typ oprawy: miękka
Liczba stron: 184
Wymiary: 15.0×23.0cm
Data premiery: 08.11.2023
Cena: 39,99 z

“Inna historia uniwersum DC”

Wyjątkowy album, który ukazuje historię superbohaterów ze świata DC, a także XX-wieczną historię Stanów Zjednoczonych z… innej strony. Znamy te dzieje z punktu widzenia Supermana, Batmana czy sławnych grup herosów. Tymczasem można je również przedstawić z perspektywy bohaterów, którzy stali w cieniu, czy to ze względu na kolor skóry czy orientację seksualną. Czarna Błyskawica, Bumblebee czy Katana też istnieli i wcale nie mieli łatwo, bo samo bycie obrońcą ludzkości nie zapewniało ani sławy, ani szczęścia. Musieli sobie radzić, chociaż nie byli gorsi od uwielbianych przez tłumy kolegów i koleżanek. 

Autorem tekstu do albumu jest sławny amerykański scenarzysta, pisarz i dramaturg John Ridley, laureat Oscara za scenariusz do filmu „Zniewolony. 12 Years a Slave”. 

Autorami rysunków są dwaj Włosi – Giuseppe Camuncoli, który od wielu lat działa na rynku amerykańskim („Potwór z Bagien”, „Hellblazer”) i Andrea Cucchi, wcześniej znany przede wszystkim z ilustracji do komiksów wydawanych na rynku francuskojęzycznym (m.in. „Churchill et moi”).

Seria/cykl: DC DELUXE
Scenarzysta: John Ridley
Ilustrator: Giuseppe Camuncoli, Andrea Cucchi
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda z obwolutą
Liczba stron: 256
Wymiary: 18.0×27.5cm
Data premiery: 22.11.2023
Cena: 119,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
8
godzin
0
7
minut
0
6
sekund
3
6
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):