Poznaliśmy już grudniowe zapowiedzi wydawnictwa Egmont. Wśród zaplanowanych propozycji znalazły się “Batman. Ziemia niczyja. Kataklizm. Tom 1” (588 stron, 199,99 zł), “Batman/Catwoman” (424 strony, 159,99 zł), “Batman Detective Comics. Wieża. Tom 3” (276 stron, 99,99 zł) oraz “Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości” (176 stron, 89,99 zł).

“Batman. Ziemia niczyja. Kataklizm. Tom 1”

Album „Batman: Ziemia Niczyja – Kataklizm” rozpoczyna siedmiotomową sagę o upadku Gotham. To jedno z kluczowych dzieł w historii komiksów o Mrocznym Rycerzu. Crossover rozegrał się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem pod koniec lat 90., a jego pomysłodawcą był Jordan B. Gorfinkel.
Po wydarzeniach z albumów „Batman: Epidemia” i „Batman: Dziedzictwo” miasto zostało osłabione, a jego mieszkańcy poważnie ucierpieli na skutek epidemii. Jednak to dopiero początek nieszczęść, które czekają Gotham.

Nowy przeciwnik Batmana pozostawia po sobie wyraźnie widoczne i słyszalne dowody swojej działalności. Uderzy tylko raz, ale na zawsze zmieni życie Mrocznego Rycerza. Gotham staje się ofiarą niespodziewanej siły natury – trzęsienia ziemi o sile ponad 7,6 stopnia w skali Richtera. W jednej chwili Jaskinia Nietoperza i Rezydencja Wayne’ów ulegają zniszczeniu. Giną tysiące ludzi. Choć miasto pogrąża się w chaosie, Nightwing, Robin i reszta batrodziny próbują opanować sytuację. Czy Mroczny Rycerz uratuje to, co zostało z Gotham? A może potężny kataklizm zrujnuje metropolię do tego stopnia, że jej odbudowa nie będzie możliwa?

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Klaus Janson, Graham Nolan, Jim Aparo i inni.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Batman” #553–554, „Detective Comics” #719–721, „Batman: Shadow of The Bat” #73–74, „Nightwing” #19–20, „Catwoman” #56–57, „Robin” #52–53, „AzraeL” #36–40, „The Batman Chronicles” #12, „Batman: Blackgate Isle Of Men” #1, „Batman: Huntress/Spoiler Blunt Trauma” #1 oraz „Batman: Arkham Asylum Tales Of Madness” #1.

Seria/cykl: BATMAN
Scenarzysta: Chuck Dixon, Doug Moench, Alan Grant
Ilustrator: Klaus Janson, Graham Nolan, Jim Aparo
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 588
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 06.12.2023
Cena: 199,99 zł

“Batman/Catwoman”

„Batman/Catwoman” to album ukazujący się w ramach linii wydawniczej DC Black Label.
Tom King („Mister Miracle”, „Vision”) i Clay Mann („Batman”, „X-Men”) powracają do porywającej, romantycznej sagi o Batmanie i Catwoman. W tej pełnej rozmachu opowieści mamy do czynienia z trzema planami czasowymi. Jej akcja toczy się w przeszłości, kiedy Gacek i Kotka zakochali się w sobie po raz pierwszy; w teraźniejszości, kiedy ich związkowi zagraża jedna z utraconych miłości Batmana; oraz w przyszłości, w której poznajemy losy ich córki, Heleny, obecnie znanej jako Batwoman. Opowieść zaczyna się od wyprawy Seliny Kyle na Florydę. Po śmierci męża, Bruce’a Wayne’a, chce wyrównać rachunki ze znajomym sprzed lat, który towarzyszył Bruce’owi i Selinie przez cały ich związek!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman/Catwoman” #1–12, oraz fragmenty opowieści opublikowanych w „Batman/Catwoman Special” #1, „Batman Annual” #2, „Catwoman 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular” #1 oraz „Detective Comics” #1027.

Seria/cykl: DC BLACK LABEL
Scenarzysta: Tom King
Ilustrator: Clay Mann
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 424
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 06.12.2023
Cena: 159,99 zł

“Batman Detective Comics. Wieża. Tom 3”

Trzeci tom „Detective Comics” w ramach linii wydawniczej uniwersum DC. Azyl Arkham został bezpowrotnie zniszczony, ale w samym sercu Gotham powstała nowoczesna Wieża Arkham, obiecująca niezwykłe metody leczenia nawet najtrudniejszych przypadków. Jednak enigmatyczny doktor Wear, twórca placówki, skrywa pewne mroczne sekrety. Członkowie batrodziny podejmują się infiltracji obiektu i odkrywają skrywane tajemnice. Czy misja zamieni się w niebezpieczną akcję ratunkową? Czy w budynku istnieje zagrożenie, którego nie potrafią przewidzieć?

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: Detective Comics” #1047-1058.

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Mariko Tamaki
Ilustrator: Ivan Reis, Danny Miki, Max Raynor
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 276
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 06.12.2023
Cena: 99,99 zł

“Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości”

Album „Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości” stanowi preludium wstrząsających wydarzeń, do których dojdzie podczas Mrocznego Kryzysu. Tego nie można przegapić!
Superman z Ziemi-23 dowodzi drużyną superbohaterów pochodzących z rozmaitych światów w multiwersum. Ich kolejne zadanie polega na udaremnieniu planów jedynego prawdziwego Darkseida, który stara się sprowadzić zagładę na wszystkie znane wszechświaty. Batman ze świata, w którym Bruce Wayne zginął podczas napadu w alejce („Flashpoint: Punkt Krytyczny”), chińska Flash, Kapitan Marchewa z Ziemi-26 i Doktor Multiwersum z Ziemi-8 wraz z kilkoma innymi bohaterami muszą powstrzymać mroczne siły zagrażające istnieniu całego świata. I nie ma znaczenia, kto wygra, bo prawdziwy kryzys dopiero nadchodzi. Czy Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości może skutecznie obronić multiwersum?

Scenariusz Joshuy Williamsona i Dennisa Culvera został zilustrowany przez rzeszę doskonałych artystów komiksowych, jak choćby Andrei Bressan („Batman”, „Swamp Thing”, „Suicide Squad”) i Brandon Peterson („Superman”, „The Flash”). Przygotujcie się na niezwykłą jazdę bez trzymanki po niezliczonych światach multiwersum DC Comics!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Justice League Incarnate” #1-5.

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Joshua Williamson, Dennis Culver
Ilustrator: Brandon Paterson, Andrei Bressan
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 176
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 06.12.2023
Cena: 89,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
0
godzin
2
2
minut
4
8
sekund
0
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):