Podczas NYCC 2023 ogłosiło powrót w 2024 roku linii wydawniczej Elseworlds. Wśród nowych propozycji znajdą się m.in. “Gotham by Gaslight: The Kryptonian Age” oraz “Batman the Barbarian”.

Oryginalna linia ELSEWORLDS DC powstała w 1991 roku wraz z wydaniem “Batman: Holy Terror”, autorstwa Alana Brennerta i Norma Breyfogle’a. Przez następne dwie dekady ELSEWORLDS stał się gospodarzem nowych i innowacyjnych historii z udziałem superbohaterów DC w sceneriach rozgrywających się poza regularnym kontinuum komiksów DC. Ten nowy kierunek zaowocował trwałymi i kultowymi historiami, takimi jak “Kingdom Come” Marka Waida i Alexa Rossa, “Batman & Dracula: Red Rain” Douga Moencha i Kelleya Jonesa, “Superman: Red Son” autorstwa Marka Millara, Dave’a Johnsona i Killiana Plunketta, “Justice League: The Nail” autorstwa Alana Davisa i innych.

“Historie poza kontinuum zawsze były filarem publikacji DC, dając twórcom możliwość odkrywania wszystkich dzikich zakątków Uniwersum DC” – powiedział redaktor wykonawczy DC Ben Abernathy. “Cieszymy się, że w 2024 roku wprowadzimy zupełnie nowy zestaw tytułów pod szyldem ELSEWORLDS, łącząc zupełnie nowe tytuły od najlepszych twórców, a także kontynuacje z obecnej linii DC, które pasują do tej samej estetyki poza kontinuum”.

Gotham by Gaslight: The Kryptonian Age – 12-częściowa seria autorstwa Andy’ego Diggle’a i Leandro Fernandeza

Gotham by Gaslight: The Kryptonian Age” autorstwa Andy’ego Diggle’a i Leandro Fernandeza rozszerza tajemniczy i gotycki świat stworzony przez Briana Augustyna i Mike’a Mignolę poza granice Gotham City, przedstawiając największych bohaterów DC, którzy po raz pierwszy spotykają się, tworząc XIX-wieczną Ligę Sprawiedliwości. Jednocząc się przeciwko największemu zagrożeniu, jakie kiedykolwiek znał świat, poznają sekretną kryptońską historię swojego świata.

Batman the Barbarian – sześcioczęściowa seria autorstwa Grega Smallwooda

“Batman the Barbarian” to brutalna i niezwykła opowieść o pochodzeniu Batmana, osadzona na surowej, średniowiecznej Ziemi, napisana i narysowana przez zdobywcę nagrody Eisnera Grega Smallwooda (“The Human Target”).

Dark Knights of Steel: Allwinter – sześcioczęściowa seria autorstwa Jaya Kristoffa i Tirso Consa

Bestsellerowy scenarzysta Jay Kristoff (“Empire of the Vampire”, “The Aurora Cycle, “The Nevernight Chronicle”) i artysta Tirso Cons debiutują w serii DC, “Dark Knights of Steel: Allwinter”.

W tej nowej serii śnieg pada gęsto, krew płynie czarno, a sam kolor jest tylko odległym wspomnieniem. Legendarny zabójca Deathstroke przemierza mroźne pustkowia, zabijając za pieniądze wśród narodu wiecznie walczących jarlów. Ale kiedy nasz morderca do wynajęcia zostaje obsadzony w roli niechętnego strażnika, czy będzie walczył o zakończenie lodowej klątwy niszczącej jego ziemię, czy też zostanie pochłonięty przez grzechy własnej mrocznej przeszłości?

Zainspirowany mitami nordyckimi i osadzony w przełomowym świecie “Dark Knights of Steel” Toma Taylora, “Dark Knights of Steel: Allwinter” kontynuuje tradycję obsadzania kultowych postaci DC w ekscytującej epickiej scenerii fantasy.

Batman: Nightfire – sześcioczęściowa seria autorstwa Claya i Setha Mannów

Co się stanie, gdy bracia bliźniacy, Seth i Clay Mann, zatracą się w Gotham City?

Spalą wszystko.

W “Batman: Nightfire” supergwiazda Clay Mann uwalnia rozszerzającą umysł tajemnicę, pięknie zrównoważoną z wybuchową akcją, w tej niezachwianej reimaginacji, w której Bruce Wayne próbuje naprawić niszczycielską tragedię, podróżując do przeszłości.

Jakie sekrety skrywa ten Batman tak mocno, że patrzyłby, jak Gotham rozsypuje się w proch? Jakie prawdy zostaną ujawnione, gdy nie będzie już gdzie się ukryć? “Batman: Nightfire” autorstwa Claya i Setha Mannów to opowieść o obowiązku i ostatecznym brzemieniu, która obiecuje podpalić świat Batmana!

DC vs. Vampires: World War V – 12-częsciowa seria autorstwa Matthew Rosenberga i Otto Schmidta

“DC vs. Vampires” było brutalnym pierwszym rozdziałem większej wojny o losy Ziemi! W nadchodzącej kontynuacji autorstwa Matthew Rosenberga i Otto Schmidta światło słoneczne zostaje przywrócone na Ziemię, ale czy nie jest już za późno? Gdy nadchodzi nowa epoka lodowcowa, ludzkość staje w obliczu najbardziej śmiertelnego zagrożenia – Barbary Gordon, królowej wampirów!

Źródło: DC

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
6
godzin
0
6
minut
1
6
sekund
2
6
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):