NOTKI BIOGRAFICZNE POSTACI

bvs_superman_wpwSUPERMAN / CLARK KENT
Superman to najpotężniejszy i najsłynniejszy superbohater na świecie. Osierocony przybysz z planety Krypton, na Ziemi zawsze będzie kimś obcym. Choć cechuje go niezachwiane poczucie sprawiedliwości, szacunek dla ludzi i powołanie, by zawsze bronić prawdy, jego nadludzkie zdolności — latanie, niesamowita siła i szybkość, termiczny i prześwietlający wzrok — sprawiają, że tak naprawdę nigdy nie będzie człowiekiem, mimo że walczy w imieniu ludzkości.
Jako działający w Metropolis reporter Clark Kent, Superman śledzi światowe zagrożenia z centrum międzynarodowej organizacji prasowej The Daily Planet.

bvs_batman_wpwBATMAN / BRUCE WAYNE
Bruce Wayne, miliarder dręczony przez wspomnienia o brutalnym morderstwie rodziców,poświęcił życie, by zostać największym na świecie pogromcą zbrodni — Batmanem. Jako Mroczny Rycerz, dzięki nieprawdopodobnej sile fizycznej i nieprzeciętnej inteligencji, stał się ostatecznym obrońcą ludzi przed złem. Nieustającą walkę z przestępcami toczy na terenie Gotham City, a także poza nim.
Aby chronić tożsamość Batmana przed wrogami, na co dzień Bruce Wayne odgrywa rolę miliardera-playboya sprawującego pieczę nad Wayne Industries i oddającego się życiowym przyjemnościom.

bvs_alfred_wpwALFRED
Niewzruszony kamerdyner rodziny Wayne’ów, Alfred Pennyworth, odpowiadał za wychowanie osieroconego po śmierci rodziców Bruce’a Wayne’a. Teraz, jako prawa ręka Batmana, odgrywa podwójną rolę — zarządza pozostałościami posiadłości Wayne’ów oraz pomaga Bruce’owi w jego tajnej działalności, czerpiąc ze swoich umiejętności nabytych w służbach specjalnych. Sarkazmem i przenikliwością potrafi sprowadzić na ziemię zarówno Bruce’a, jak i Batmana. Liczne umiejętności — od obsługi najnowocześniejszych technologii po opatrywanie ran — czynią z niego kluczowego sprzymierzeńca Mrocznego Rycerza.

bvs_lois_wpwLOIS LANE
Lois Lane to nieustraszona, prostoduszna reporterka mieszczącej się w Metropolis Daily Planet, zdobywczyni nagrody Pulitzera. Wielokrotnie ryzykuje życiem i zdrowiem, aby zdobyć materiał, mimo że cały czas zna sekret, o który biłyby się wszystkie redakcje — tożsamość Supermana. Tak jak Superman poprzysiągł zawsze bronić życia i wolności ludzi, tak Lois obiecała ujawniać prawdę, by słowami krzewić wiedzę oraz zrozumienie i dzięki temu uczynić świat bezpieczniejszym miejscem. To wzajemna miłość Lois i Supermana stanowi dla bohatera najtrwalsze powiązanie z ludzkością.

bvs_ww_wpwWONDER WOMAN / DIANA PRINCE
Wonder Woman, najsłynniejsza kobieta w gronie superbohaterów, ucieleśnia niedoścignioną siłę i zarazem grację urodzonej wojowniczki oraz głębokie współczucie i zrozumienie opiekunki ludzkości. Znana jako symbol równości, siły i prawdy, kobieta o wrodzonej pewności siebie i imponującej inteligencji staje się niezrównanym, choć niespodziewanym sojusznikiem.
Nieśmiertelna amazońska księżniczka Diana śledzi światowe spiski pod postacią pięknej i tajemniczej handlarki antyków Diany Prince.

bvs_lex_wpwLEX LUTHOR
Lex Luthor, naznaczony zabójczym piętnem nieprzeciętnego umysłu i niepohamowanego ego, pragnie usunąć jedyną osobę, która może zagrozić jego potędze — Supermana. Wprawdzie pod względem fizycznym nie jest w stanie zagrozić Człowiekowi ze stali, góruje jednak nad nim intelektualnie. Co gorsza, postrzega go nie tyle jako wybawiciela ludzkości, co jako największe dla niej zagrożenie. Lex Luthor ma do dyspozycji ogromne zasoby międzynarodowej spółki LexCorp i nie zawaha się ich użyć, by uniemożliwić Supermanowi mieszanie się do jego planów, a jeśli zajdzie taka konieczność — by w ogóle wymazać herosa ze świadomości ludzi.

INNE

BATMOBIL / BATSKRZYDŁO
Dwa nowoczesne pojazdy Batmana — BATMOBIL oraz BATSKRZYDŁO — zostały stworzone na podstawie technologii opracowanych przez Wayne Enterprises i przerobionych po kryjomu przez Bruce’a Wayne’a i Alfreda. Oba pojazdy są wyposażone w zaawansowane technicznie przyrządy i broń, dające Mrocznemu Rycerzowi taktyczną przewagę nad licznymi wrogami czyhającymi w Gotham i nie tylko.

BATJASKINIA / REZYDENCJA WAYNE’ÓW
Rezydencja Wayne’ów, która niegdyś olśniewała dostojeństwem, obecnie zieje pustką. W lesie za ruinami, nad jeziorem mieści się samotnia Bruce’a zbudowana przed laty przez jego ojca. Mała, acz elegancka i nowoczesna budowla o szklanych ścianach służy jako dom oraz skrywa przejście do Batjaskini, podziemnej kwatery Batmana. Tu ukryty jest Batmobil i inne pojazdy, a także kostiumy i liczne specjalne narzędzia i bronie. W Batjaskini Bruce Wayne zmienia się w strażnika porządku Batmana, a jego ciało i umysł stają się ostateczną bronią przeciwko przestępcom. Dzięki znajdującemu się w jaskini specjalnemu komputerowi wojskowemu z systemem bezpośredniego połączenia z satelitami Batman i Alfred mogą w poszukiwaniu informacji włamywać się do zastrzeżonych plików i monitorować ulice Gotham City oraz innych miast świata, wypatrując zagrożenia.

informacja prasowa

Kalendarium

Forum