Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
BATMAN: THE DARK KNIGHT #15

Tytuł historii: Cross to Bear
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2013 (USA)
W sprzedaży od: 02.01.2013 (USA)
Scenariusz: Gregg Hurwitz
Rysunki: David Finch
Okładka: David Finch, Sonia Oback
Kolor:Liternictwo: Dezi Sienty
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Ostateczna walka Batmana ze Strachem na Wróble!
Mroczny Rycerz został odurzony i pobity, ale teraz ma zamiar powstrzymać plany Stracha na Wróble.

Po usłyszeniu wiadomości na temat działań Strach na Wróble, który zalewa mieszkańców Gotham swoją toksyną, Bruce od razu wstaje z łóżka i schodzi do jaskini mimo, że jeszcze nie doszedł w pełni do siebie. Batman szybko dociera na miejsce i pomaga policji zapanować na chaosem. Udaje mu się też zdobyć próbkę gazu złoczyńcy. Chociaż Alfred i Lucius Fox od razu rozpoczynają prace na antidotum, to niestety zajmą one miesiące.

Podczas walki przypadkowemu oprychowi udaje się zerwać z twarzy Batmana maskę przeciwgazową. Ku zaskoczeniu bohatera toksyna Stracha na Wróble już na niego nie działa. Wtedy wpada na pomysł by wykorzystać naturalne antyciała ze swojego organizmu do przyśpieszenia prac nad antidotum. Jednak także i w tym wypadku potrzeba będzie kilku dni. Mieszkańcy Gotham City nie mają jednak tyle czasu, dlatego Batmana postanawia podłączyć się do pewnego mechanizmu w Batwingu i własną krwią uratować miasto.

Podczas tej wręcz samobójczej akcji Bruce dosłownie się wykrwawia. Jednak Damian dotrzymuje obietnicy złożonej ojcu i nie sprowadza Batwinga do czasu, aż wszystkie ulice zostają pokryte antidotum uzyskanym z krwi Batmana. Alfredowi z wielkim trudem udaje się uratować życie bohatera, ale beztroskie podejście Bruce’a do swojego zdrowia jest dla niego nie do zaakceptowania.

Przykładowe StronyPolicji dzięki zeznaniom porwanej dziewczynki udaje się namierzyć chatę, w której ukrywa się Strach na Wróble. Złoczyńcę osobiście zatrzymuje Batman.

Podczas koncertu Natalya popełnia drobny błąd którego według obecnego na sali Bruce’a Wayne’a nikt nie zauważył. Żeby pocieszyć swoją dziewczynę Bruce prosi ja by zagrała jeszcze raz. Tym razem nie popełnia żadnego błędu. Wszystko jest doskonałe.

Strach na Wróble prowadzony jest przez strażników do swojej celi w Arkham. Nie wiedzą oni, że w jego kostiumie ukryty jest zbiornik z gazem. Niespodziewanie ten tuż po zamknięciu celi ulega rozszczelnieniu i Crane zmuszony jest ponownie zmierzyć się z koszmarami ze swojego dzieciństwa.

Autor: Q

Zakończenie historii Hurwitza o Strachu na Wróble jest bardzo rozczarowujące. Mamy tu doskonały przykład przesytu treści. Batman ratujący całe miastu swoją własną krwią, to jedno z większych przegięć. Całość obiecywało coś znacznie większego, a wszystkie niuanse co do bohaterów oraz próby innego spojrzenia na nich okazały się nic nie znaczącymi momentami. Także i ten numer pewnie by poszedł w zapomnienie gdyby nie kilka interesujących scen. Reakcja Alfreda na słowa Bruce’a, że jego plan ryzykowania własnego życia się w cale nie był tak szalony, oraz spotkanie Wayne’a z Natalyą. Takimi elementami Hurwitz pokazuje, że jednak potrafi przedstawić coś ciekawego i nieszablonowego. Niestety są to tylko małe plusy, które nie są wstanie uratować całości. Miała być historia o podłożu psychologicznym a wszystko za sprawą ostatnich numerów zostało zrównane do poziomu standardowego starcia Batmana ze złoczyńcą.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"