Po tym, gdy James Tynion IV ogłosił swoje odejście z serii “Batman”, wydawnictwo DC Comics nie poinformowało od razu o osobie, która go zastąpi w roli scenarzysty. Dziś natomiast poznaliśmy nowy zespół odpowiedzialny za flagowy tytuł komiksowy z Mrocznym Rycerzem.

Za nowy etap w życiu Batmana, po finale wydarzenia “Fear State”, odpowiedzialny będzie Joshua Williamson, znany przede wszystkim z bardzo długiego runu w serii “Flash” podczas DC Rebirth. Scenarzysta rozpocznie swoje obowiązki od numeru #118 serii, gdzie za rysunki będzie odpowiedzialny Jorge Molina. Pierwsza opowieść Williamsona będzie nosić tytuł “Abyss” (“Otchłań”).

Finał “Fear State” ma doprowadzić do opuszczenia Gotham City przez Batmana, zaś wedle słów Jamesa Tyniona IV, przedstawiony na okładce “Batmana #118” strój nie jest przypadkowy. To oczywiście kostium pochodzący z serii “Batman, Inc.”, gdzie Mroczny Rycerz przemierzał świat w celu prowadzenia rekrutacji Batmanów dla różnych krajów, aby prowadzić swą misje globalnie.

Źródła: Twitter – Joshua Williamson, Twitter – James Tynion IV

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
6
godzin
1
8
minut
4
3
sekund
5
7
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):