Wydawnictwo Egmont udostępniło już zapowiedzi na kwiecień. Wśród zaplanowanych nowości znalazły się “Batman Knightfall: Nowy początek. Tom 5” (552 strony, 199,99 zł), “Zagłada Gotham” (160 stron, 89,99 zł), “Liga Sprawiedliwości. Pryzmaty. Tom 1” (120 stron, 49,99 zł) oraz “Joker. Polowanie na klauna” (438 stron, 119,99 zł).

Batman Knightfall: Nowy początek. Tom 5

Choć od ukazania się „Batman Knigtfall” minęło już prawie 30 lat, to do dziś pozostaje jedną z najważniejszych kanonicznych opowieści o Mrocznym Rycerzu. 

Na początku lat 90. XX w. było to wydarzenie, które podobnie jak „Śmierć Supermana” wstrząsnęło nie tylko uniwersum DC, ale też czytelnikami. Było to również pierwsze tak duże przedsięwzięcie w komiksach o Mrocznym Rycerzu, ten potężny crossover publikowany był przez ponad dwa lata na łamach kilku serii związanych z batrodziną. „Batman Knightfall: Nowy początek” to piąty i ostatni tom sagi o upadku i powstaniu Mrocznego Rycerza. Do tej pory Batman walczył, by się zrehabilitować i odzyskać swoje dziedzictwo. Teraz musi również odbudować relacje z Robinem, Nightwingiem, Alfredem i innymi sojusznikami. Bruce Wayne po cudownym uzdrowieniu złamanego kręgosłupa próbuje odzyskać dobre imię, które stracił, pozwalając Jean-Paulowi Valleyowi zostać swoim zastępcą na czas rehabilitacji. Nie znaczy to jednak, że wszystko pójdzie gładko. 

Ale Batman jest zdeterminowany, żeby walczyć o swoje miejsce w Gotham. Wie, że musi wprowadzić zmiany w swoim życiu. Zakłada nowy kostium i korzysta z nowego batmobilu. Nadeszła pora, aby rozpocząć kolejną erę walki z przestępczością. Na początek Batman musi udaremnić spisek pułkownika Vegi, KGBestii i Mrocznego Jeźdźca, którzy jako Trojka zamierzają zniszczyć Gotham. 

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści: Graham Nolan, Bret Blevins, Phil Jimenez, Tom Grummett, Kelley Jones oraz wielu innych. 

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Batman” #512–515, „Batman: Shadow of The Bat” #32–35, „Detective Comics” #679– 682, „Robin” #0, 11–14 oraz wydania specjalne: „Nightwing: Alfred’s return” #1 i „Batman: The Vengeance of Bane” #2.

Seria/cykl: BATMAN KNIGHTFALL
Scenarzysta: Chuck Dixon, Alan Grant, Doug Moench
Ilustrator: Graham Nolan, Bret Blevins, Phil Jimenez
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 552
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 26.04.2023
Cena: 199,99 zł

Zagłada Gotham

Przerażające połączenie ikony amerykańskiego komiksu i lovecraftowskiego horroru! Gotham, rok 1928. Minęło dwadzieścia lat, odkąd szaleniec zamordował rodziców młodego Bruce’a Wayne’a, spadkobiercy jednej z najstarszych fortun w mieście. Wkrótce potem Bruce uciekł przed rzezią Gotham i głosem ostrzegającym go, by przygotował się na nadchodzący świat. Teraz Bruce Wayne powrócił. A za nim wróciło piekło… 

To niezwykłe, ponadczasowe dzieło zostało stworzone przez scenarzystów Mike’a Mignolę, uznanego twórcę „Hellboya”, i Richarda Pace’a („Robert E. Howard’s Savage Sword”) oraz rysownika Troya Nixeya („Harley Quinn”).

Seria/cykl: ZAGŁADA GOTHAM
Scenarzysta: Mike Mignola, Richard Pace
Ilustrator: Troy Nixey
Tłumacz: Jarosław Grzędowicz
Typ oprawy: twarda z obwolutą
Liczba stron: 160
Wymiary: 18.0×27.5cm
Data premiery: 12.04.2023
Cena: 89,99 zł

Liga Sprawiedliwości. Pryzmaty. Tom 1

Pierwszy tom nowych przygód Ligi Sprawiedliwości w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC ze scenariuszem wielokrotnie nagradzanego, m.in. Nagrodą Eisnera, Briana Michaela Bendisa. 

Aby sprostać wiecznie zmieniającym się wyzwaniom i zapewnić światu bezpieczeństwo, Liga Sprawiedliwości musi ewoluować i otworzyć się na przyjęcie kolejnych członków. Naomi, nowa bohaterka, dołącza do Supermana, Batmana, Flasha, Black Canary, Green Arrowa, Hawkgirl, Aquamana i… Czarnego Adama?! 

Superman wprowadza w drużynie spore zmiany – zaproszeni przez niego nowi członkowie mają wnieść świeże spojrzenie. Zarówno nowi, jak i starzy przedstawiciele Ligi będą musieli stawić czoła potężnemu najeźdźcy Brutusowi, który przybywa ze spustoszonego rodzimego świata Naomi, żeby podbić Ziemię! 

Tom stworzyli scenarzysta Brian Michael Bendis („Powers”, „Ultimate Spider-Man”, „Superman”) i rysownik David Marquez („Iron Man”, „Defenders”, „Batman/Superman”). 

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Justice League” #59–63.

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Brian Michael Bendis
Ilustrator: David Marquez
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 120
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 26.04.2023
Cena: 49,99 zł

Joker. Polowanie na klauna

Po ataku na Azyl Arkham („Batman. Zabobonna zgraja”) Joker znalazł się na celowniku wielu osób. Jego tropem rusza wynajęty przez tajemniczego zleceniodawcę były komisarz policji. Czy spotkanie z Księciem Zbrodni zmieni na zawsze spojrzenie na świat komisarza Gordona? Szybko okazuje się, że nie tylko Jim Gordon chce odnaleźć Księcia Zbrodni. Kim jest nikczemna rodzina Sampsonów? I kim jest siejąca strach Vengeance, córka Bane’a?! 

Książę Zbrodni ucieka do Europy, a w pogoni za szaleńcem komisarza zaczynają dopadać wątpliwości… A jeśli to nie Joker stoi za atakiem na Azyl Arkham, to kto był sprawcą? Czy Gordon zaryzykuje życie, aby ocalić… złoczyńcę? 

Autorem scenariusza jest James Tynion IV („Batman”, „Batman. Wojownicze Żółwie Ninja”), przy współudziale Matthew Rosenberga („Batman: Urban Legends”, „Legends of the Dark Knight”). Za rysunki odpowiadają Guillem March („Batman. Ich mroczne plany”), Francesco Francavilla („Batman: Mroczne zwierciadło”), Giuseppe Camuncoli („Hellblazer”, „Amazing Spider-Man”) oraz wielu innych. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „The Joker #1-15” oraz „The Joker 2021 Annual #1”.

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: James Tynion IV, Matthew Rosenberg
Ilustrator: Guillem March, Francesco Francavilla, Giuseppe Camuncoli
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 438
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 26.04.2023
Cena: 119,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
6
godzin
0
9
minut
4
4
sekund
2
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):