Tytuł odcinka: “A LEGION OF HORRIBLES”
Data premiery: 16 MAJA 2016 (USA) | (Polska)
Reżyseria: Rob Bailey
Scenariusz: Jordan Harper
Oglądalność: 3,84 mln (w przedziale wiekowym 18-49 – współczynnik 1.3)
Twoja ocena:
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


Hugo Strange wita znajomą twarz w Gotham po tym jak wskrzesza Fish Mooney w Indian Hill. Później Bruce odkrywa, że przyjaciel jest w niebezpieczeństwie i sprzymierza się z Gordonem, Alfredem i Luciusem, odkrywając kolejne eksperymenty Strange’a.

Obsada:Gościnnie występują:
Ben McKenzie
Donal Logue
Sean Pertwee
Robin Lord Taylor
Erin Richards
David Mazouz
Camren Bicondova
Cory Michael Smith
James Frain
Jessica Lucas
Drew Powell
Michael Chiklis
Nicholas D'Agosto
Chris Chalk
detektyw James Gordon
Harvey Bullock
Alfred
Oswald Cobblepot/Pingwin
Barbara Kean
Bruce Wayne
Selina Kyle/przyszła Catwoman
Edward Nygma/przyszły Riddler
Theo Galavan
Tabitha Galavan
Butch Gilzean
detektyw Nathaniel Barnes
Harvey Dent
Lucius Fox
Jada Pinkett Smith
BD Wong
Tonya Pinkins
Michelle Veintimilla
Clare Foley
Kit Flanagan
Brian McManamon
Neil Hellegers
Vanessa Morales
Chris Carlock
Natasha Diamond-Walker
Shadner Ifrene
Ian Lyons
Kameron Omidian
Fish Mooney
Hugo Strange
Ethel Peabody
Bridgit Pike
Ivy Pepper
białowłosa kobieta
Basil
doktor #1
doktor #2
reporter #1
reporter #2
strażnik Fish Mooney
strażnik
Stirk

Selina jest w poważnych tarapatach, kiedy Bridgit chce ją spalić w ramach prób na które wystawie ją Strange. Młodej bohaterce udaje się wyjść z opresji, ale kiedy okazuje się, że nie ma możliwości ucieczki przekonuje Firefly, która uważa się za bogini, że ta potrzebuje sługi.

Zaniepokojony brakiem wiadomości od Seliny, Bruce postanawia działać. W tym celu pod pozorem wycieczki po Arkham Aslyum udaje się na miejsce wraz z Luciusem Foxem i ukrytym w bagażniku samochodu Jimem Gordonem. Podczas gdy młody panicz ma okazję porozmawiać z Hugo Strange’em, który ma poważne problemy po tym gdy jego sponsorzy czyli Court of Owls nie są zadowoleni z ostatnich wydarzeń. Cieszy ich jednak wiadomość, że udało ożywić kogoś, kto zachował swoje wspomnienia i wie kim jest. Fish Mooney nie tylko powróciła do świata żywych, ale także ma możliwość przez dotyk wpływania na innych ludzi, którzy wykonają wszystkie jej polecenia. Jednak będąc zamkniętą w celi nie łato kogoś dotknąć.

Fish: My name is Fish Mooney.
Hugo: I’m sorry. Could you please repeat that?
Fish: I said, my name is Fish Mooney, bitch.

Harvey: Regarding last night’s nocturnal activities, a suspect calling himself Azrael led a one-man assault upon Wayne Manor, whereupon an altercation ensued in which said suspect was blown up by a person or persons unknown. So he’s dead.

Podczas wycieczki po Arkham Asylum, Fox wykorzystuje jeden ze swoich wynalazków by namierzyć ukryte laboratorium, kiedy je znajduje pozostawia ślad dla Gordona, który dostaje się do środka w przebraniu strażnika. Działania bohaterów nie są jednak zaskoczeniem dla Hugo Strange’a, który każe ich zatrzymać, bo musi mieć pewność co wiedzą.

Przesłuchaniem Bruce’a i Luciusa ma się zająć Edward Nygma, który przekonał Strange’a by ten pozwolił mu pomóc, ze względu na jego wiedzę o Gordonie. Co do Jima, nim osobiście zajmuje się Hugo, który ma także wobec niego inne plany związane z Basilem Karlo.
Zaniepokojony brakiem wiadomości od bohaterów, Alfred udaje się do Bullucka, który jako pełniący obowiązki kapitana ma teraz większe możliwości, dlatego wysyła do Arkham Asylum oddział specjalny. Na taką ewentualność jest przygotowany Strange, bo z Clayface’em wyglądającym jak Gordon bez problemu ostudzi zapał policjantów.

Autor: Q

Zbliża się finał 2. sezonu “Gotham” i tym samym poznajemy głównych rozgrywających w Gotham City. Nie są to żadne mafijne rodziny, czy inni szaleńcy, ale trzymający się w cieniu członkowie Court of Owls. Udział tej organizacji jest jak najbardziej odpowiedni do fabuły serialu. Mamy złoczyńców, którzy działają od wieków i samemu Batmanowi wiele lat zajęło by odkryć ich obecność. Potencjał tej organizacji jest duży, ale mimo to nie należy się tu spodziewać czegoś wyjątkowego.

Na tym jednak dobre pomysły twórców się kończą. Powrót Fish Mooney zaowocował obdarzeniem jej niezwykła mocą. Serial więc, co raz bardziej będzie skręcał w stronę tzw. “meta-ludzi”, posiadających różne moce, a to raczej niczego dobrego nie doprowadzi.Większość akcji odcinka rozgrywa się w Arkham Asylum. Bruce w towarzystwie Foxa, i Jima chce uwolnić Selinę. Plany bohaterów jednak są zbyt oczywiste, a Lucius bardziej widocznego znaku dla Gordona nie mógł zostawić. Problem z “Gotham” pojawia się, kiedy bohaterowie wpadają w pułapkę. Zazwyczaj w takich sytuacjach widz z niecierpliwością czeka co się z nimi stanie, ale niestety dotychczasowe odcinki sprawiły, że praktycznie ich los jest obojętny. Pozbycie się Jima wyszłoby na plus, Lucius też niezbędny nie jest, a Bruce stał się irytujący. Selina zaś by sobie jakoś poradziła, bo potrafi dogadać się z każdym.W tej sytuacji bezpieczni są Harvey, który świetnie się sprawdza w roli kapitana oraz Alfred. Czyli bohaterowie, którzy jeszcze nie zawiedli. Im nic nie zagraża, więc nie sposób martwić się o więźniów Strange’a. Niestety nie ma co liczyć na nieszczęśliwe zakończenie.

“Gotham” pozostaje w tym samym miejscu. Jedne pomysły są dobre, ale jest też wiele słabych punktów i obecność “potworów” Strange’a nic w tej kwestii nie zmieni.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • W odcinku, chociaż wymienieni w obsadzie, nie pojawiają się Morena Baccarin, Robin L. Taylor, Erin Richards, James Frain, Jessica Lucas, Drew Powell, Nicholas D’Agosto i Michael Chiklis.
  • Samochód, którym Lucius przyjeżdża do Arkham Asylum to Studebaker Avanti z 1963 roku.
  • Po raz pierwszy pojawia się Basil Karlo, czyli komiksowy Clayface.
  • Po raz pierwszy pojawia się Court of Owls, jest to debiut tej organizacji w aktorskiej wersji.
  • Hugo Strange wykorzystuje DNA mątwy w procesie ożywienia Fish Mooney. To nie pierwszy raz, kiedy postać grana przez BD Wonga eksperymentowała z DNA mątwy, wcześniej dr Henry Wu w “Jurassic World” wykorzystał je do stworzenia Indominus Rexa.


Kalendarium

Forum