Tytuł odcinka: “UNLEASHED”
Data premiery: 9 MAJA 2016 (USA) | (Polska)
Reżyseria: Paul Edwards
Scenariusz: Danny Cannon
Oglądalność: 3,67 mln (w przedziale wiekowym 18-49 – współczynnik 1.2)
Twoja ocena:
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


Azrael na wolności w Gotham City, to iskra, która potrzebuje Pingwin do zemsty. Tymczasem Bruce werbuje do pomocy Selinę Kyle, aby pomogła wyśledzić profesora Strange’a, po tym jak ten unika aresztowania za swoje eksperymenty.

Obsada:Gościnnie występują:
Ben McKenzie
Donal Logue
Sean Pertwee
Robin Lord Taylor
Erin Richards
David Mazouz
Camren Bicondova
Cory Michael Smith
James Frain
Jessica Lucas
Drew Powell
Michael Chiklis
Nicholas D'Agosto
Chris Chalk
detektyw James Gordon
Harvey Bullock
Alfred
Oswald Cobblepot/Pingwin
Barbara Kean
Bruce Wayne
Selina Kyle/przyszła Catwoman
Edward Nygma/przyszły Riddler
Theo Galavan
Tabitha Galavan
Butch Gilzean
detektyw Nathaniel Barnes
Harvey Dent
Lucius Fox
BD Wong
Tonya Pinkins
Michelle Veintimilla
J.W. Cortes
Krista Braun
Devale Ellis
Larry Petersen
Austin Michael Young
Tama Filianga
Radu Spinghel
Hugo Strange
Ethel Peabody
Bridgit Pike
Alvarez
reporterka TV
sanitariusz
sanitariusz
gliniarz
strażnik
Scale Skin Man

Po ostatnich wydarzeniach policja zdobyła nakaz by przeszukać biuro Strange’a. Niestety, chociaż Hugo nie ma nic przeciwko, to szybko się okazuje, że wszystkie dokumenty zostały zniszczony a samo biuro opróżnione. Nakaz nie pozwala zaś sprawdzenia innych pomieszczeń w Arkham Asylum.

Harvey Bullock mimowolnie zostaje w oczach policjantów kimś w rodzaju szefa, to on zachęca gliniarzy do wykonywania swoich obowiązków i zrobienia wszystkiego by złapać Galavana. Sam zaś wraz Jimem odwiedza Tabithę. Ta opowiada im o Azraelu oraz sugeruje, że Theo będzie chciał zdobyć oryginalny miecz, który pochowany został z ich dziadkiem.

Selina: Forensic guy?
Edward: Street trash girl?
Selina: You framed Gordon.
Edward: And you tried to get a reward by turning him in.
Selina: Oh, yeah.

Harvey: Wait, wait, wait. I’m sure we’re breaking more than a few laws right now.
Jim: Really? This is where you draw the line?
Harvey: Come on. This doesn’t creep you out even a little bit. It’s friggin’ grave robbing.
Jim: Whatever it takes, Harvey.

W grobowcu bohaterowie odnajdują miecz, ale na miejscu jest też Azrael. Podczas walki Tabitha próbuje przypomnieć mu kim ten jest. I chociaż ten przypomina sobie swój pierwotny cel, zabicie Wayne’a, to rani też siostrę za zdradę.

Bruce ma już dosyć polegania na Gordonie i chce sam coś zdziałać w sprawie Strange’a. W tym celu odwiedza Selinę. Ta zgadza się włamać do Akrham Asylum gdy dowiaduje się, że być może jej przyjaciół Bridgit wciąż żyje. Nie zgadza się jednak by Wayne poszedł z nią.

Podczas wizyty w szpitalu o rannej Tabithy, Butcha odwiedza Pingwin. Który przedstawia mu wspólny cel, zabicie Theo.
Kiedy Alfred dowiaduje się od Jima, że Azrael będzie chciał zabić Bruce’a okazuje się, że młody panicz wrócił już do rezydencji. Na miejscu po chwili zjawia się jednak Galavant. Chociaż Alfred próbuje go powstrzymać, to Wayne zmuszony jest do ucieczki. Z garażu wyjeżdża jednym z samochodów taranując Azralea. Niestety kiedy wychodzi by sprawdzić co z Theo, ten chwyta go batem. Na szczęście w porę zjawia się Jim, który opróżniając cały magazynek rani przeciwnika. Kiedy bohaterowie są już pewni, że zagrożenie minęło okazuje się, że wcale tak nie jest. Niespodziewanie na miejscu zjawiają się Pingwin i Butch, którzy są należycie przygotowani. Jeden strzał z bazooki wystarcza by Azrael na zawsze zniknął z powierzchni ziemi.

Selinie udaje się niepostrzeżenie dostać do Arkham. W tunelach wentylacyjnych natrafia na Edwarda, który po tym jak zobaczył co się dzieje w piwnicach postanowił natychmiast uciec. Za informacje o tym jak dostać się do laboratorium bohaterka wskazuje my drogę do wyjścia. Oboje nie mają jednak szczęścia. Riddler po wyjściu na dach zostaje zatrzymany przez strażnika, a Selina chociaż odnajduje Bridgit, która teraz przedstawia się jako Firefly, to tym samym trafia w sam środek próby, na którą swój nowy twór wystawia Strange.

Autor: Q

“Unleashed” ma niezły klimat, kiedy przymknie się oko na masę głupot. Z jednej strony Arkham Asylum to raz najgorzej strzeżone miejsce, gdzie każdy może się dostać do tajnego laboratorium, ale gdy potrzeba to nagle całe miejsce jest jak Fort Knox. Gordon w radiowozie nie mogący wyprzedzić ciężarówki, kolejny raz osiąga nowy poziom głupoty. Czyżby nie mógł włączyć syreny? Policjanci w Gotham w ogóle nie są zbyt bystrzu, bo kiedy kapitan zostanie ranny, to nagle nie ma nikogo, kto by dowodził. Czyżby szef posterunku nie miał żadnego zastępcy? Nie ma żadnej hierarchii, żadnych procedur? Lepiej już nad takimi kwestiami się nie zastanawiać, bo wtedy serial nie będzie kompletnie nadawał się do oglądania.Elementów irytujących jest jeszcze więcej. Nie warto zastanawiać się dlaczego żadna z kul wystrzelonych w Azraela nie rani go. Można go zranić, ale przez dłuższy czas wydawać by się może, że jego kostium jest kuloodporny, ale to raczej bohaterowie nie potrafią trafić w przeciwnika.

Kiedy jest źle, zawsze można liczyć na szczęścia na Pingwina. Razem z Butchem ma iście bohaterskie wejście. Inni powinni się od niego uczyć. Scena z bazooką wynagradza nam bardzo wiele. Zdecydowanie przydałoby się więcej takich momentów. Jest humor i rozrywka.Wyraźnie widać, że zbliżamy się już do końca sezonu i teraz bohaterów czeka decydujące starcie ze złoczyńcami Hugo Strange’a. Niestety wygląda na to, że większość popularnych łotrów w serialowej wersji to Stange’owi zawdzięczać będzie swoją tożsamość, sprzęt, a także w niektórych wypadkach powrót do świata żywych. Nie tak to powinno wyglądać. Jeśli twórcy “Gotham” koniecznie chcieli wprowadzać tyle postaci to można to było zrobić w inny sposób. Niestety takie problemy się pojawiają, kiedy nim w Gotham City pojawi się Batman, to już mamy okazję poznać znaczącą część jego przeciwników.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • W odcinku, chociaż wymienieni w obsadzie, nie pojawiają się Morena Baccarin, Erin Richards, Chris Chalk i Nicholas D’Agosto.
  • W jednej ze scen Selina widzi jednego z pacjentów Strange’a. Nie wiadomo, kto to jest, ale nie brak przypuszczeń, że może to być Killer Croc, albo Salomon Grundy.


Kalendarium

Forum