BATMAN ETERNAL #22

Tytuł historii: Succession Plan
W sprzedaży od: 03.09.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, Kyle Higgins i Tim Seeley
Rysunki: Jorge Lucas
Okładka: Jay Fabok, Brad Anderson
Kolor: Brett Smith
Liternictwo: Dezi Sienty
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Beacon Tower zaprojektowana została by ocalić Gotham City, ale Architect miał plany by zrobić z niej najbardziej niebezpieczną broń jaką miasto kiedykolwiek widziało!

Julia próbuje skontaktować się z Bruce’em ale ten nie odbiera telefonu. Pakując rzeczy ojca do walizki i szykując się do odwiedzenia go w szpitalu, przypomina sobie jego słowa o zegarze. Nagle wszystko staje się dla nie oczywiste i odkrywa sekretne przejście.

Beacon Tower. Prace nad dokończeniem budynku nie idą zgodnie z planem. Co gorsza na miejscu zjawia się Architekt wraz ze swoimi ludźmi.

Batman od 6 godzin nie ma kontaktu z Alfredem i coraz bardziej się niepokoi o swojego przyjaciela. Najpierw jednak musi się zająć sytuacją w Beacon Tower, gdzie Architekt wziął zakładników.

W jaskini Julia nawiązuje kontakt z Batmanem i informuje go o stanie Alfreda. Ku jej zaskoczeniu Bruce stwierdza, że teraz nie może pomóc jej ojcu w szpitalu, gdyż wie, że ten chciałby żeby powstrzymał Architekta i uratował niewinnych mieszkańców Gotham.

Z pomocą Juli Batmanowi udaje się wyprowadzić ludzi z budynku. Następnie zaczyna walczyć z Architektem, który nie chce zdradzić dla kogo pracuje. Sugeruje jednak by bohater wsłuchał się w dźwięki jakie wywołują wibracje budynku. Chwilę później na miejscu pojawia się Hush i tym samym Bruce już wie kto jest jego przecinkiem od samego początku.

Autor: Q


Po dłuższej przerwie Batmana w końcu jest na pierwszym planie. Szkoda jednak, że cała ta sprawa z Architektem wypada dość przeciętnie. Po tym jak w poprzednim numerze czytelnicy dowiedzieli się, że za wszystkim stoi Hush, teraz i Batman wie z kim walczy. Jak było do przewidzenia Julia również w końcu poznała sekret Bruce’a, i dość sprawnie zastąpiła Alfreda w jaskini.

Z architektonicznym motywem Succession Plan doskonale komponują się charakterystyczne rysunki Jorge Lucasa. Jest mrocznie i klimatycznie. Styl ten sprawdza się zwłaszcza w scenach akcji, który nie brakuje.

Batman Eternal #22 przeniósł działania Batmana na nowy poziom. Powoli można już zapomnieć co porabiają inni bohaterowie, których wątki nie zostały zakończone, ale przynajmniej coś pod względem głównego wątku wydaje się nabierać tempa.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

już za:
dni
3
7
godzin
1
7
minut
1
4
sekund
1
4

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fjijoppauaquzch 272203077 fjev_newuaqgn01 the-batman-poster_5 fjedsmcxeag7nw1 fjedq3fxoamzvrq